Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

şube müdürünün BTR ye bakışı... lütfen yardım...

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında banu_0n6 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. banu_0n6

banu_0n6 Site Gezgini

benim kadrom ortaokulda ve kendi okulumda 6 saat dersim var. ayrıca liseye 14 saat görevlendirme gidiyorum. bugün şube müdürü bizi çağırıp şöyle dedi: eğer liseye btr olursan hem kendi okulundaki derse gireceksin, hem lisedeki derse gireceksin kalan saatlerde btr yapacaksın. böyle bir zorunluluk var mı arkadaşlar? lütfen yardım edin......

2. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

kadronun bulunduğu okuldakilere girersin hocam da lise için birşey diyemiyorum.

3. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

lise ders tamamlama mı görevlendir me mi?
    ders tamamlamaysa gitmezsiniz btr olduktan sonra

4. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

:eek:

hocam ilçenizdeki ihtiyaç bulunan tüm okullardan karışık 30 saat derse girin. kalanında btr yapın.

yada okulunuzda 6 saat derse girin 24 saat de okulunuzda btr yapın.

ek ders yönetmeliğindede net şeyler yok bunla ilgili.. şuan herkes saçmalıyor..

milli eğitim iyice yoldan çıktı. ne yöne gittiği belirsiz. kanunsuz nizamsız kuralsız, yönsüz savrula savrula gidiyor. bir 20 yıl sonra ki nesile toslayıp duracak bence.

5. banu_0n6

banu_0n6 Site Gezgini

ben şu an o lisede görevlendirme çalışıyorum 14 saat. o liseye btr olursam yine girmeye devam edecekmişim. ek olarak kendi okuluma da girecekmişim

6. hipopotam

hipopotam Seçkin Üye Seçkin Üye

sen de olduğu kadar btr yaparsın vaktin oolduğunda hakiki manada bt rehberliği yapıp görevlendirmenin adındaki işi yaparsın oturduğun yerden bt rehberliği yaparsın olur biter.
    anlayan anladı böyle g...........ee böyle .....................k

7. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

durumu çok güzel özetledi bu cümleler :++:

8. banu_0n6

banu_0n6 Site Gezgini

yazıyı saatlerdir inceliyorum. lisede btr olacak öğretmenler ayrıca derse de girecekler diye bi ibare göremiyorum. görebilen var mı?

9. pneuma_ex

pneuma_ex Seçkin Üye Seçkin Üye

görevlendirme ise devam edeceğinizi düşünüyorum.

10. RaHaB

RaHaB Aktif Üye

Herkes kafasına göre bir yol tuturmuş gidiyor, mebe bir şey anlatmak mümkün mü, yazıyı istedikleri gibi yorumluyorlar, herşeyi işlerine geldikleri gibi yapıyorlar. Hak, hukuk yok. Ben de kendi okulum dışında başka bi okulda görevlendirme istemediği mi belirttim, ama kim bilir ne olacak... Sabır, ya sabır...

11. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Yazıklar olsun sadece bizde değil tüm milli eğitimin içine ettiler, size oy veren elime kızıyorum size değil. Beni bile kaybettiniz, ulan Chp ve Bdp koalisyon kursa sizden iyi yönetir be, en azından adamların bir amacı bir davası var, sizin neye iman ettiğiniz belli değilmiş.

12. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Okullarında derken görevlendirildiği okulu mu, kadrosunun bulunduğu okulu mu neyi kastediyor belli değil. Herhangi bir itiraza, bu öğretmen görevlendirilince ben yerine ücretli mi bulayım başka öğretmen mi bulayım diye savunma yaparsa yine bu maddeyi arkasına alabilir. Kendi okullarımıza proje gelene kadar bu ikilemler peşimizi bırakmayacak gibi.

13. banu_0n6

banu_0n6 Site Gezgini

EK-1 6.madde diyor ki " derslerin işlenmesi esnasında BT ile ilgili karşılaşılan sorunların çözülmesini sağlamak" . beni liseye btr öğretmen olarak görevlendirdiklerinde derslere de gireceksin diyorlar. ben sorun olması halinde dersi bırakıp sorun çözmeye mi gideceğim. beni liseye gönderdiklerinde ders dolsun diye mi yoksa akıllı tahtalar için mi gönderiyorlar. bunu anlayamıyorum

14. grandmasterb

grandmasterb Seçkin Üye Seçkin Üye

bence yazı normunun olduğu okulu kastediyor.adam kendi okulu + başka bir liseyi de seçebilir.
    Sonuçta tercih diyor dilekçede.gidip başka bir okulu tercih etseniz başka okul yok mu?

15. banu_0n6

banu_0n6 Site Gezgini

hocam hizmet puanı en yüksek 3.kişiyim ve malesef btr istediğimde kendi okulumda kalma şansım yok. mecburen liseye gideceğim. kendi okulumda zaten 6 saat dersim var. bu derslere gireceğim orda sıkıntı yok. ama lisedeki bt derslerine de girecekmişim gidince. kalan saatlerde de lisede btr olacakmışım. bu bana ters geliyor. madem lisede bt öğretmeni açığı var beni tamamen oraya al ki hem derse gireyim hem btr yapayım. ama kendi okulumu da bıraktırmıyorlar.

16. duuuyguuu

duuuyguuu Aktif Üye

helal olsun hocam

17. erkutalp

erkutalp Aktif Üye

Yazıda okuldaki dersleri aksatmayacak şekilde diyor. Kadronuz lisede olmadığı için kendi okulunuzdaki dersleri doldurmanız gerekiyor. Daha sonrada lisede BTR olabilirsiniz, kendi okulunuza görevlendirilseydiniz ozaman lisedeki derslere gitmeniz gerekmeyecekti. Benim anladığım bu..

18. barthez

barthez Süper Üye Süper Üye

Bir asıra kaç nesil sığarsa o kadar nesil mağlup edilmiştir, olay bitmiştir. Çok gücüme gidiyor benden daha az zeki insanların beni yönetmesi amirim olması.

19. pneuma_ex

pneuma_ex Seçkin Üye Seçkin Üye

Şu an ülkeyi yönetenlerinde sizden zeki olmasına sebep yokki hocam. 550 milletvekili var 500ünü 4 tane lider seçiyor zaten. Bu parti liderlerinin danışmanı ol, eşinin arkadaşı ol, doktoru ol yeter başka liyakat yokki :) Hatta birazda yalakalık yaptın mı dadından yenmiyor bakan bile olabiliyorsun.

20. barthez

barthez Süper Üye Süper Üye

Rabbim bana bu söylediklerinizden hiçbirini nasib etmesin hocam, edeceksede o gün canımı alsın.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal