şubatta yapılması muhtemel eş durumuyla ilgili bi soru

Kodla Büyü

taatoo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
şimdi arkadaşlar ben manisa kırkağaçta görev yapıyorum daha önce 5 yıl diyarbakırda görev yaptım 2013ün yazında buraya geldim
eşimde geçen şubatta diyarbakıra atandı
şubatta eş durumu yapılacak diyolar
ama bugün bi arkadaşın dediğine göre artık nerde ihtiyaç varsa diğer eş oraya gidiyomuş sallıyorum diyarbakırda manisadan çok ihtiyaç varsa sen diyarbakıra istersin hanımın buraya gelemez dediler öle bi durum varmı internette araştırdımda bişey bulamadım beni aydınlatırsanız sevinirim

Daha tasarıymış hocam böyle bir durum var ve bende aynı durumdayım eşim ağrıda bende bursadadayım :cry:

evet hocam, doğrudur. bu bahsettiğiniz konu yüzünden birçok kişi doğuda çakılı kalacak. yayınlanan taslak yönetmelik eğer yürürlüğe aynı şekilde girerse. Meb in geçen haftalarda duyurduğu bir öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği TASLAĞı var. Orada Özür grubu maddelerinden eş durumu ile ilgili ilk bendi.

aman hocalarım taslak olarak kalsın şubata kadar bu yönetmelik çıkarmıki acaba daha geleli 1buçuk yıl oldu tekrar diyarbakıra gitmek demek psikolojikman çökmem demek ben ilçe milli eğitim müdürünede sordumda manisada bi tane bi ihtiyaç varsa hocam isteyebilir dedi

şimdi arkadaşlar ben zorunlu çalışmada muaf oldum 6mayıs 2010 muhabbetinden dolayı eşiminde zorunlu hizmeti erteleniyo dimi
yeni taslakta eşlerle ilgili bişey demiyoda

b) Eşi aday memur olanların, eşinin adaylığının kaldırıldığı tarihten bir sonraki yer değiştirme dönemine kadar,
bu maddenin tam olarak anlamı ne anlamadım

a) Öğretmenin kamu personeli olan eşinin, kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkanının olmaması veya mevzuatı uyarınca eşin zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması durumunda bu kapsamdaki eşin bulunduğu yere,
ve bu maeddeyi bana tam olarak açıklıcak bi babayiğit varmı benim kafa durdu

sanırım bu eş durumuyla ilgili yeni taslaktan şikayetçi olan yok
bu taslak yayınlanırsa bize yine diyarbakır yolu gözükür gibi geliyo

geçen memurlar nette taslakla ilgili Kayseride bir çalışma yapılmış ama çalışmada mutabık olan konular içinde bile geçmiyor eşlerin ikiside meb de çalışıyorsa kararı meb verecek

bu taslakla binlerce öğretmen mağdur olucak hem neye göre ihtiyaç muhabbetini belirlicekler orana göremi
ee bu taslakla hiç bi şekilde doğuya giden gelemez
eş ilk önce il dışı isteyip batıdaki bi ile gelecek ee ozaman eşi eş durumundan gelmeye çalıştığı zaman bu maedeye takılcak diğer eşde geri dönecek o çift orda çakılı kalacak bu resmen rezillik
ben 5 yıl diyarbakırda görev yaptım bu taslakla şimdi tekrarmı gidecem yani anlamadım ben bu işi inş hemen yürürlüğe koymazlar yada o maddeleri düzeltirler
yoksa büyük sıkıntı

hocam aynı sıkıntı bizde de var. ben merkezde eşim ilçede iki senedir de böyle, yakında beni göderirler herhalde. taslak halinde ama bunların işi belli olmaz yasalaşır yakında, gerçi bunların yaptığı her şey doğruya milletin dediğine göre. ne yapsalar milletin hoşuna gidiyor demekki mal olan bizmişiz, adam ilde halk eğitime müdür oldu bayan akrabasını ilçenin bilmem hangi köyünden alıp il merkezindeki halk eğitime müdür yardımcısı yaptı, bizim de hanım o kadar yolu hala gidip geliyor, 30 yıllık sınıfçıyı bir gecede sosyalci yaparsan tabiki benim eşim hayatta merkeze gelemez, aha bunların adaleti bu işte, herşey beklenir bunlardan, beni memleketimden ülkemden herşeyden soğuttular. bunların yaptıkları haksızlıklara bakıyorum cinnet geçiricem valla, ha bide bunlar dindar, müslümanmış ya, o zaman biz gavur oluyoruz tabii doğal olarak. ya kusura bakma fazla yazdım, Allah yardımcımız olsun.

sonuna kadar haklısın akretim02 hocam bu taslak genel taslakmış bakalım bizi nasıl etkilicek eğer dediğim gibi bizi o şekilde olumsuz etkilerse hayatımızı alt üst ederse varsa hakkım bu işin sorumlularına hakkımı helal etmiyorum gideriz doğuyada gideriz 5 yıl yaptık bi 10 yıl daha seve seve yaparım ama doğu görevi affı getirip milleti burda çakılı tutmak, 2. ildışını yapıp 30-40 puanlı adamların buralara kaçmasını sağlayıp sonrada doğuda öğretmen yok deyip orda yıllarca görev yapan adamları oraya sürüklemek resmen kul hakkı yemektir yenen bi hakkım varsa şimdiden helal etmiyorum ve öbür taraftada iki elim yakalrında olacak...
bakalım beklicez görecez şubattaki klavuzda belli olur ne olacağı
benim anlamadığım sallıyorum eşim ordan tayin isterken hop isteyemessin diyarbakırda daha çok ihtiyaç varmı dicekler ben bunu anlamadım istemesinimi engellicekler...

bu taslak yüzünden uykularım kaçtı. Ben anlamıyorum muhtar bile eş tayininde öğretmenden üstün konumda

aynen hocam benimde uykularım kaçıyo ama seçim var bu taslağı yürülüğe koyarlarsa baya oy kaybederler bence bu yönetmelik seçimden sonra yürürlüğe girer ve dediğin gibi muhtarlar bile bizden daha avantajlı

Sizin yorum yapmanızdan itibaren tam 1 ay geçmiş. Bazı açıklamalar yapmak istedim.

İlk önce şubat ataması ilk defa resmi biri tarafından açıklandı. İKGM Hamza Aydoğdu TRTHaber'e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 15 bin öğretmenin, eş atamalarından sonra alınacağını belirterek, "2015 yılıyla ilgili takvimi de Aralık'ta açıklayacağız.

Link : http://www.trthaber.com/haber/egitim/og ... 53206.html

Ardından taslakta yer alan maddeyle ilgili bir yorum;

Her İki Eş de Memur İse…

Aile birliği mazeretine dayanarak atama değişikliği talebinde öncelikle her iki eşin de memur olma halini değerlendirelim:

Yeni değişiklik ile memurun, kamu personeli olan eşinin kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkânının olmaması veya mevzuatı uyarınca eşin zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması durumunda bu kapsamdaki eşin bulunduğu yere tayini gerçekleştirilecek.

Eşlerin her ikisinin de aynı kurumda çalışıyor olması halinde ise, kurumun daha fazla hizmet ihtiyacı duyduğu yere tayin yapılacak. Böylece her iki eşin görev yapacağı ilin belirlenmesi çalışılan kurumun inisiyatifinde olacak.

Eşlerin farklı kurumda çalışıyor olması halinde kurumlar arasında gerekli koordinasyon sağlanmak suretiyle her iki kurumun da öncelikli hizmet ihtiyacının bulunduğu yere tayin yapılacak.

Son olarak da memur çalışanın, milletvekili, belediye başkanı, muhtar veya noter olan eşlerinin bulunduğu yere ise ataması doğrudan yapılabilecek.

Link : http://www.memurhaber.com/es-durumundan ... a1327.html

Söylediğiniz gibi kısır bir döngü olur bu taslak ile. Siz veya eşiniz görevinizi tamamlar tayin istersiniz ama tam eşiniz tayin isteyecekken hooop geri dönersiniz.
Bu yüzden hala TASLAK olması sevindirici. Durumu BİMER'e bildirin, ALO 147'yi arayın. Ses çıkarmazsak daha da ezecekler bizi.

Geri