Şuan görevde olan Eğitici Formatörlerin Durumu

Kodla Büyü
Bnece şöyle olacak arkadaşlar
Şİmdi eski eğiticilere size öncelik var girin sınava seviyenize bakalım diyecekler..Onlarda bizle beraber girecekler sınava.
Başvuru zmanında ise il milli eğitimlere bir yazı göndererk sınav sıralaması esas alınacak diyecekler ve eski arkadaşlar maalesef bu oyuna gelecek.(Tabi bu benin senaryom ama mantıklı değilmi)
çünkü 2 yıllık mezunları bir tazıyla tasfiye ettiler ve kimse bişe diyemedi
eski arkadaşlar bence müdür genel müdür bunların lafına kanmayın siz zararlı çıkarsınız..

eğitici formatörlerin durumu

Arkadaşlar2006 ve 2008 de yapılacak sınavın isimleri aynı, farzedelimki eskilerden %25 is sınavda sıralamay giremedi. Bu sayı yaklaşık 100 tane eğitici formatördür. bunların içinden 10 tanesi il yönetici formatörü diyelim. Bir formatör en az 2 defa hizmet içi eğitime alınmış olsa ortalama 400 ytl den 800 ytl devlet tarafından karşılandı. 800X100=80000 bu giden arkadaşların yerine 100 tane yeni arkadaş geldi bunlar içinde aynı masraf yapıldı 80000 ytl 160000 ytl sadece düz bir mantıkla hizmet içi için devlet tarafından karşılanan para.
Bu maliyetler ortada iken eskileri gönderip yenilere görev verip yetiştirmek hem zaman hem para israfıdır. Kısıtlı kaynaklar kişilerin iki dudağı arasında değildir. Bu ülkede sayıştay diye bir kurum var.
2 yıllık arkadaşların görevlerine son verilmesine gelince bu AB uyum çerçevesinde bu kararın alınmış olabileceği kanısındayım. Çünkü MEB AB uyum çerçevesinde AB den bağış adı altında bazı yatırımlar için para almaktadır. genelde bu paralar bilişim yatırımları için harcanmakta.
iyi çalışmalar

Şuan görevde olan Eğitici Formtörlerin Durumu

bay_zek' Alıntı:
şuanda görecde olan eğiticilerin durumu yerine göre değişmektedir...Buda ilçedeki şeref yoksunu idareceilerle direkt alakalıdır....Dikkat etmeniz dileği ile...
İdareci değilim.Fakat forumun seviyesini etkileyeceği düşüncesiyle bu tarzı tasvip etmiyorum.Ne olursa olsun büyüğünü küçüğünü bilmek zorundayız.Sevmede serbestiz.Saygıda zaruriyet var.Ayak baş olursa vay halimize.Diyorum.

Re: eğitici formatörlerin durumu

mkbekilli' Alıntı:
Arkadaşlar2006 ve 2008 de yapılacak sınavın isimleri aynı, farzedelimki eskilerden %25 is sınavda sıralamay giremedi. Bu sayı yaklaşık 100 tane eğitici formatördür. bunların içinden 10 tanesi il yönetici formatörü diyelim. Bir formatör en az 2 defa hizmet içi eğitime alınmış olsa ortalama 400 ytl den 800 ytl devlet tarafından karşılandı. 800X100=80000 bu giden arkadaşların yerine 100 tane yeni arkadaş geldi bunlar içinde aynı masraf yapıldı 80000 ytl 160000 ytl sadece düz bir mantıkla hizmet içi için devlet tarafından karşılanan para.
Bu maliyetler ortada iken eskileri gönderip yenilere görev verip yetiştirmek hem zaman hem para israfıdır. Kısıtlı kaynaklar kişilerin iki dudağı arasında değildir. Bu ülkede sayıştay diye bir kurum var.
2 yıllık arkadaşların görevlerine son verilmesine gelince bu AB uyum çerçevesinde bu kararın alınmış olabileceği kanısındayım. Çünkü MEB AB uyum çerçevesinde AB den bağış adı altında bazı yatırımlar için para almaktadır. genelde bu paralar bilişim yatırımları için harcanmakta.

haklısın sayın hocamda bu memleket neden bu kadar geri sanıyorsun hesapsız ve kısa vadeli menfaat hesapları yapıldığı için maalesef..Ankarada kilerin 100 de 1 i bile senin yaptığın güzel hesabı yapacak kapasitede inan değildir...

iyi günler ya ben harranın bir köyünde bigisayar öğretmeniyim şimdi bu ebitefo sınavına girmeyi düşünüyorum en yakın sınav yeri gazi antepte var ne dersiniz masraflar naıl olacak girmelimiyim katkılaı ne olak tam bilmemkteyim yardım ederseniz çok sevinirim iyi çalışmalar

vedat hocam diğer başlıklarda sorularının cevbı var
ama eski arkadaşlar eğer yanılıyolarsa ilçenizde şu an biri varsa zaten kazansanızda görev vermeyecekler.Size avantajı şu olabilir siz merkezde ilçede çalışırsınız

hımm teşekkür ederim merkezde sanırım ilçe milli eğitide çalışırız ek ders konusunda bir farklılık olru acaba masraf çok olur iye düşünüyorum git gel sınav faln
okudum tüm yazıları fakat kafam allak bullak oldu neden görev vermezler anlayamadım bizim ilçede bir formatör öğretmen var meb de çalışan diğer okuaaında formatör öğretmenlri var.

Arkdaşlar niye görev vermezlerde diye bir şeye kaapılıyorsnuz, tekrar ediyorum

Şu an görevde bulunan eğitici sayısı 536 dır
Bunun yaklaşık 100 kişisi (kendi isteiği ile) Haziranda bırakma eğilimi var Etti 436
Toplam sayı 1200 çıkacağına göre 1200-436 = 764 Kişi Alınacak
En az ifadeyle (100 kişiyi saymasak) 664 kişi alınacak..

bir sorum daha olacaktı diyelim sınaa girdik ve kazndık formatörlük olarak görevlendirdiler buu eğitimi var bu eğitim ne zamna açılır ve katılmak zorunlumu zorunluysa katılmasak ne olur ertelem durumumuz varmı
bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim
iyi çalışmalar.

şimdi hocam sen eski eğiticisin 60 aldın ben yeniyim 90 aldım ben demeyecemmi hak benim diye.ayrıca göreceksiniz eğitek herşeyi unutacak ve temmuzda tek şart sınav puanı diyecek ve herkes şok olacak

badboys' Alıntı:
şimdi hocam sen eski eğiticisin 60 aldın ben yeniyim 90 aldım ben demeyecemmi hak benim diye.ayrıca göreceksiniz eğitek herşeyi unutacak ve temmuzda tek şart sınav puanı diyecek ve herkes şok olacak

söylediğin aynısıyla doğru :) Yoksa tamamen karmaşa olcak. Sadece ef olanlar değil 2006 da sınava giripde kadro yokluğu ile görev alamayanlarda var. eğer halihazırdaki ef ler devam edeckse kadro yokluğu nedeni ile ef olamayanlarda itiraz edeceklerdir. resmen ortada hak gasbı olacaktır. bu durumda iki çözüm ortaya çıkar
1* bu sistem devam ettirilecek.
2* sistemi resetlemek.

burada aslında açıklama yapacak veya öğrenebilecek eski eğitici dostlar ama bitek tuncay ve cemal hocamlar

@badboys kardeşim ben eğitici formatörüm Tuncay da ama tuncay işin merkezine ankarada eğitekte görevli ve sınava girmekten muaf. eğitek mevcut eğiticileri elerse aramızdaki 25 kişi sınava almadı için hadi Baykal gibi konuşayım harp çıkar :). Yani çok tantanası olur bu işin. Haaa eğitekteki kocakafaların aklında eleme işi var nerden anladın desen şubat ve martta eğiitici formatörlerin katılacağı bütün kurslar ertelenmiş. Erteleme bugün denir yarın iptal edilir. mart ve nisandaki iop larında olacağını sanmıyorum.

"Bu dünyada ölümden başkası yalan"

ebfo45' Alıntı:
Tuncay işin merkezine ankarada eğitekte görevli

Bu kardeş çok iyi biridir. Hepimiz onu severiz. O da bizi sever. Telefonu veya maili varmıdır. Hatırlatalımda sınavdan önce bizi sevindirsin :idea:

Evet Tuncay kardeşim iyi bir arkadaştır. ama kendisi sınav komisyonunda değil o sebeple bize yardımcı olamaz :) Ama forumu iyi incelerseniz baya bi A+ testkingi gönderdi ben onları indirdim. Basit sorular aslında ve Teknik Bilgisayarcılar şanslı bu sınavda. Eh bizimde yan branş zaten :) ( Elektrik-Elektronik teknolojisi alanı öğretmeniyim)

testingler ingilizce olduğu için anlayamadık
bide tuncay hocamın testingleri uzamnlıkla ilgiliydı
cemal hocam çeviri yaptıysan atsanda çalışsak
ama ben yine idiia ediyorum temmuzda eğitek eskilere sürpriz yapacak
umarım kimse mağdur olmaz

examcollection.com sitesinde a+ testleri var ben şu an çalışıyorum bi kaç tanesini yazayım :)

1)xP çalıştıran bir istemci makineye nasıl statik IP verilir
2)Bir kullanıcı eposta gönderiyor ama alamıyor eposta istemcisinde hangi ayar kontrol edilmeli
3)XP de boot.ini dosyasını nasıl düzenleriz.
4)XP kurmak için gerekli minumun ram mikarı ne kadaardır.
5)XP de komut satırında (repair) disk bölümleme komutu hangisidir.
6)MBR yi düzenlemek için xp de hangi komut kullanılır.
7)xp yi safe modde açan kısa yol tuşu
8)Aşağıdaki resimde VGA konnektör hakgisidir( resimde ps2 ve rsrs232 portlarda var)
9)p 4 2.4 ghz işlemci hangi soketi kullanır
10 ve son bu kadar hazırcı olmayın :) gigabit ethernet için hangi kablo kullanılır.

)xP çalıştıran bir istemci makineye nasıl statik IP verilir
2)Bir kullanıcı eposta gönderiyor ama alamıyor eposta istemcisinde hangi ayar kontrol edilmeli
3)XP de boot.ini dosyasını nasıl düzenleriz.
4)XP kurmak için gerekli minumun ram mikarı ne kadaardır.
5)XP de komut satırında (repair) disk bölümleme komutu hangisidir.
6)MBR yi düzenlemek için xp de hangi komut kullanılır.
7)xp yi safe modde açan kısa yol tuşu
sorularından nekadar bilgili olduğu anlaşılmakla beraber başarılar dşlerim.. yolun acık olsun dostumm....

1) OS ile kapatılan anakart form faktörü hangisidir.
2)Standart DIMM kaç pindir.
3)1024*768 çözünürlük 24 bit renk kaç mb rama ihtiyaç duyar.
4)192.168.1.19 adresine sürekli ping atan komut?
5) mac adres hangi osi katmanındadır
6)en populer scanner driver?
7)192.168.1.2 ip adresinin subnet maskı nedir
8)post sırasında seri bip sesi geliyorsa hangi aygıt arzalıdır.
9)fat diski ntfs çeviren komut?
10)usb 2.o da maksimum veri transfer hızı ?

Kaldı 80 soru ona da siz çalışın :) :)

hocam şunları bi toptam atsan pm den
sizinle tanışmak için giriyoruz sınava
ayrıca bu soruların deposu nerede :)

O zaman boşuna masraf yapma . Sen şimdi ben bilgisayar öğretmenyim dersin :)

examcollection.com gir comptia tıkla oradaki testlerin hepsi. genelde ütm testlerdeki sorular biririyle aynı. bu vce dosyalarını http://www.visualcertexam.com/ sitesindeki program açıyor. ama programın ilacaı lazım hadi onu da vereyim. kolay gele...

Ekli dosyalar

• Visual.CertExam.Suite.v1.9.954.Winall.Cracked-NoPE.rar
    35.3 KB · Görüntüleme: 61
Geri