Su faturamda sıkıntı mı var sizce ?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaslar. Su faturasini galiba üç dört aydir odemiyordum. Faturanin da geldigini hatirlamiyorum. Evden taşındığım icin Bugun borcumu hesaplattirayim dedim. Borcunuz yok diyorlar. Acaba minimum duzeyde oldugu icin mi faturalandirilmadi ki ? Çünkü o evde bi bulaşik yikiyordum sadece bir tek benim bulaşıgimdi. Çamaşır olayını her hafta sonu memlekete gidip hallediyordum. Her haftasonu memlekete gittiğim için kendi kişisel temizliğini bile memlekette hallediyordum. Kendi evimde Su ile alakam bı bulaşıkta oluyordu bi de abdest alıyordum. Ne camasir var ne de başka bir şey.. Bundan dolayi üç dört ayda kullandığım su miktarı bir metreküp yoktur hatta belki de yarım metreküp falandır. Bir iki liralık kullanım olduğu için mi fatura gelmiyordu sizce yoksa başka bir sey mi yapmak lazım? Belediyeye de sordum borcumuz yok diyorlar

Cevabı kendiniz vermişsiniz zaten hocam. Tüketim 1 metreküp yoktur diyorsunuz ve dediğiniz şeylere göre bencede yoktur.Son faturayı keserlerken kusurati bir üste tamamlayıp kesse faturayı, yeni fatura oluşmaması için bir sebep.

Borcunuz yoksa kurcalamayın :)

Ama şunu söyleyeyim. Bir sürü kalem vergisi var, fatura gelmesi lazımdı. Yani siz 1 metreküp harcamasanız bile öteki vergilerde fatura tutarına rahat ulaşırsınız.

Bir de yukariya yazmamisim. Ben taşınma işleri ile uğraşamadigimdan sormak icin belediyeye gönderdiğim kisiye fatura kesmeye gelen arkadaslar sayacı okuyamamışlar, su saatindeki son tüketim verisinin resmini cekin bı bakalım demişler. Ben yarın tasiniyorum ve orası ile alakam kalmıyor. Üç aydır yapmadıkları bana yaptıracaklar.. Kusura bakmasinlar. Ora ile alakam kalmıyor. Yarın da belediye açık değil zaten. Yeni gelen kiracı iki üç lira gönder derse gönderirim ne yapayim.

Geri