Şu devrenin baskısını Proteus üzerinde gereçekleştirir misin

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Çarşamba dersimde hazır olması lazım, malum elektronik uygulamaları sayıcılara örnek bir devre,
yapmaya çalıştım, normal şemayı çizdim de baskıya geçiremedim, sorun veiryor.
eletronik kökenli arkadaşlarımdan recam, bir bakıverseniz ..

Ekli dosyalar

• TrfikIşıkları.rar
    37.7 KB · Görüntüleme: 64
  • devre.JPG
    devre.JPG
    204.6 KB · Görüntüleme: 1,792
elimle olur mu bilmem ama başladım, zor
pc çıktısı için sizi bekliyorum

Sorunun sebebi cizdiğiniz elemanlardan bazılarının pcb package olmamasıdır.Her elemanı sağ tıklayın EDİT properties->PCB package bakın.yoksa eğer ? basarak uygun kılıfı secın.Vaktim olursa ares hazırlarım ama söz vermeyeyim.Sizin hatanız budur.Bir de TBLOCK2 alın bır ucuna power dıgerıne ground baglayın kı devrenıze guc verecegınız yer olsun :)

Bu hatayı veriyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    123.6 KB · Görüntüleme: 1,768
atmega16' Alıntı:
Sorunun sebebi cizdiğiniz elemanlardan bazılarının pcb package olmamasıdır.Her elemanı sağ tıklayın EDİT properties->PCB package bakın.yoksa eğer ? basarak uygun kılıfı secın.Vaktim olursa ares hazırlarım ama söz vermeyeyim.Sizin hatanız budur.Bir de TBLOCK2 alın bır ucuna power dıgerıne ground baglayın kı devrenıze guc verecegınız yer olsun :)

Bu son güç ve şase için TBLOCK2 nerden eklenecek, o hatayı aşamadım,

O hatanın sebebi devreye ait board belirlememişsiniz.Ares de soldaki kare(2D graphics...) yazan kutuyu seçin.alttaki açılan listeden board edge seçin.Baskı devre boyutunu ayarlayın.

atlama yap gitsin.Birde devreyi perhidrol+tuz ruhu ile mi yapacaksınız.Ben artık ugrasmıyorum.Ver parayı al devreyi

hocam dersim de yaptığım uygulama
4 tanesi hazır kurdum, ama bu beşinci devre olacak 3 'er 4 ' er dağıtıp temrin yaptırıyorum.
bunu yapmam lazım, 5 atlama ile devre şuan çıktı gibi
tam yaptıysanız gönderir misiniz

Internet' Alıntı:
Çarşamba dersimde hazır olması lazım, malum elektronik uygulamaları sayıcılara örnek bir devre,
yapmaya çalıştım, normal şemayı çizdim de baskıya geçiremedim, sorun veiryor.
eletronik kökenli arkadaşlarımdan recam, bir bakıverseniz ..

ares çıktısını alabilen var mı acaba ?
ben de sınavda sorabilirim bunu ?

Internet' Alıntı:
hocam dersim de yaptığım uygulama
4 tanesi hazır kurdum, ama bu beşinci devre olacak 3 'er 4 ' er dağıtıp temrin yaptırıyorum.
bunu yapmam lazım, 5 atlama ile devre şuan çıktı gibi
tam yaptıysanız gönderir misiniz

hocam ben ilk defa veriyorum dersi. bilgisayar öğretmeniyim. elinizde örnek varsa yayınlayabilir misiniz isis ve ares devresi olarak. uygulama sınavı için devre çizmeye çalışıyorum. tecrübem yok malesef :(

Geri