SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü
LanetLi_RapunzeL' Alıntı:
Ben de okula gitmeme gururu yaşayanlardanım. artık vicdanım fazlasıyla rahat. kimsenin sırtından geçinmemiş olacağım. insanlar benim yüzümden soruşturma geçirmeyecekler. eğer zamı da alırsak sonuna kadar haketmiş olacağım. sadece şunu merak ediyorum benden savunma istendiğinde eylem yapmayan öğretmenlerin içleri azıcıkta olsa sızlayacak mı?
:alkis: :alkis: :alkis:

en çok canımı yakan, biz eylem yaparken, bidon kafalıların, bizim sırtımızdan zam alacak olmaları..

McRAM' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
zotri' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
zotri' Alıntı:
Egitimcinin Grev yapmasi dogru degil....

caiz olan nedir söyleyin de onu yapalım hoca efendi..

Adam gibi gidip dersini anlatmak kocum.... Egitim isi greve gelmez... Cocuklarin sucu ne ?

kocum mu?
sen bu seviyeyle ders anlattığını mı zannediyorsun..
öğretmenlik yapma bırak sen çobanlık yap..
kocum diye konusarak seviyeni göstermiş oldun..
muattap olamayacağım kusura bakma..

zaten çobanlık yapıyoruz..... :puhaha:

ben öyle düşünmüyorum hocam..
deniz yıldızı hikayesini bilirsiniz..
ben boş derslerde bile çocuklara internetin faydalarını anlatıyorum..

Hafta içi saat 11 e kadar uyumayı özlemişim. Kahvaltımı yeni yaptım.
Öğretmen sayımız 60 ın üzerinde. 1. kademedeki arkadaşları bilmiyorum ama 2. kademede bugün yapmayı düşündükleri ortak sınavı ertelemişlerdi fikrini değiştirmedilerse çoğu gitmemiştir.

arkadaşlar biz okul olarak gitmedik. bi kaç kıl derse girdi ama genel olarak girmedik!!!

Eyleme destek

Şimdi okulumdaki arkadaşı aradım 50 kişilik okulda idariceler ler beraber 5 6 kişiler miş.

bende gitmedim. ama telefonda arkadaşlarla konuştuk, çoğu gelmiş. aynı devam yani. eee anladımki bize çok bile vermişler. herkes hakettiğini alıyo yani. hiç zam vermeseymişde olurmuş.

zotri' Alıntı:
Egitimcinin Grev yapmasi dogru degil....

peki eğitimcilerin ne yapması doğru söylermmisiniz. Nasıl tepki göstermeli yani? Kendi vurdum duymazlığınızı savunacak başka bir neden bulun bence..
okuldaki hizmetliyle aynı maaşı alması, her gün ayrı bir hakarete uğraması, aşağılanması,
derslerinin bir anda gerksiz diye kaldırılıp yerine hiç bir çözüm gösterilmeden madur edilmesi...
bunlar doğrumu? bence siz formatörlük saçmalığından
iki kuruş ek ders aldığınız için sesinizi çıkarmıyorsunuz. oda kalkınca görüm ben sizi. kuzu kuzu herşeyi kabullenebiliryormusunuz.

Sabah baktım eğitim sen li bi arkadaş gelmemiş greve gitmiş ama hazır gitmişken de kollestorolünü ölçtürüverecekmiş miş miş :lol: baksen uyanığa dedim ben de kendimi sağlama alayım dedim greve gitmedim.

Benim görev yaptiğim okulda sadece 1 öğretmen boykot etmedi. O arkadaşin paraya ihtiyacı yokmuş diğer herkes greve gitti. Okul müdürü ve müdür yardımcısı da dahil olmak üzere

13 öğretmenin bulunduğu okulumda 10 öğretmen iş bıraktık.Daha önceki iş bırakma eylemlerinde katılım bu kadar yoğun değildi. Umarım amacına ulaşır.

Bir Egitim Bir Senli olarak,
Eyleme Resmi olarak katılıyorum.Fiili olarak katılmıyorum.(Mud. Yardımcısına katılıyorum diye ismimi yazdırdım.)
Yani;
Derslere giriyorum.
Defteri imzalamıyorum.Yoklama Almıyorum.
Dersimi anlatıyorum.Bu da benim tercihim.
Derslere girmeyen öğretmen arkadaşların da yaptığı doğrudur.
Her ne olursa olsun bu eyleme tum öğretmen arkadaşlar destek vermelidir.
Sen eyleme destek verme, sonra sağda solda konuş.Olmaz.
Ayrıca, katılıdığımız için savunamız istenecek, Egitim Bir senli arkadaşlar için aşağıdaki sayfanın sonunda word dosyasi var siteden indirilebilir.
http://www.egitimbirsen.org.tr/Habe...leme Katılmak Sendikal Haktır Ceza Verilemez!
Selamlar.

kendimi sağlama alıp eyleme gitmedim diyenler var hala ya valla ayıp size insanlıktan nasibinin almamış eğitimciler olarak görüyorum sizi ...
kendimi sağlama aldım ne demek ya meslektaşlarımız eylemde bizler için zam için hak için özgürlük için daha rahat bir yaşam için siyasi ideolojilere yenik düşmemek için toplu halde yürüyüş yaparken kendini sağlama alan siz örümcek kafalı zihniyetleri kınıyorum . . .

Ben sendikalı değilim o yüzden rapor alarak eyleme destek verdim ve okula gitmedim.sevk de almadım çünkü ek dersini de istemiyorum onu da alsınlar....Önemli olan velilerin de okula gelip öğretmenlerin grev yaptığını anlamaları ve çocuklarının ellerinden tutup evlerine dönmeleridir...Ancak o zaman halk da anlar.Birçok kişinin de haberi yok çünkü...

eylemden sonra geldik eve, hazır bütün sendikalar birleşebilmişken bugün de gidilecekse okula ne denir ki :sleep:

Alanlardaydık cılız katılan sendikalı arkadaşlarımızada çiçek verdik.
az bile gelseler onurlarını korudular.grev kırıcı arkadaşlar
kendilerinden utanç duydular söylemeselerde hissettik :alkis:

eylem75' Alıntı:
yanlış anlamalara meydan vermemek için ayrı bir üyelikle yazıyorum mesajımı:

Bu yapılanlar dilencilik değil arkadaş, para için eylem yapanlar varsa da tek sebepleri de bu değil.

O saydığınız maddeler samimiyeti sorgulanan sendikalar hariç hep eylemle tepki gördü, haber arşivlerini karıştırın biraz.

Bugün yapılan iş bırakma eylemidir ve öyle her zaman yapılabilecek bir organizasyon değildir. Önce topluluğun buna hazır olması gerekir, hazırbulunuşluk gerekir. Adamlar bütün söylemlerini birden dökmedi, hakaretler kademe kademe geldi ve bardağı taşırdılar.

Öğretmenler yapılan birçok uygulamayla itibarı zedenlendiği için, bakanın yüzünü görmeye tahammül edemediğinden bu noktaya geldi.

Tıpası yemeyenler, hayatında bir haksızlığa baş kaldıramamış, kendini ifade ederken bile binbir tereddüt geçirenler bu süreci anlayamaz. Söylediklerine katılanlar arasında tuzu kurular yok mu, ne söylediğin belli değil, tersinden onlarla aynı noktaya gelmişsin.

Bu olaylar zam sürecinde gerçekleşmeseydi, öğretmene hakaret Alo 147 vb. için iş bırakma eylemi yapılsaydı ona da katılmayacaktın. Çünkü iş bırakmayı geç, normal eylemlere bile katılmadın. Katılmayacaksın da.. Çünkü karakterin harakete geçmeye üşendiği için sadece laf üretiyor.

okula gitmedim bugün. okulumuz eyleme büyük oranda katıldı. yolda bir arkadaşımla karşılaştım, o da grevde olduğunu söyledi. okulunda sadece bir öğretmen gitmiş bugün okula. bilin bakalım hangi branştan? sadece bilgisayar öğretmenimiz okuldaymış dedi. öğretmenler kadar eylemden korkan bi topluluk yok, en korkakları da o kadar hakkımız gasp edilmesine rağmen hala yerinde oturabilen bilgisayar öğretmenleri.

az önce döndüm eylemden. bitlisteydik. evdeyim şimdi. içimde biriken tüm sıkıntımı attım meydanda rahatladım vallahi...

bu arada sevk falan da almadım...

Küçük bir ilçedeyiz, toplam 80 öğretmen var(Köyler dahil). Öğrenciler bahçede, imza atmıyoruz. Çocuklar oyun oynuyor.

18 sınıf öğretmeninden 1 tanesi bile eyleme katılmamış okulda. 55 öğretmen var okulumda ama eyleme katılan branşlar 2 Türkçeçi, 1 ingilizceci, 1 sosyalci, 2 bedenci, 2 fenci, 1 resimci. Kısacası toplam benimle 9 kişi greve katıldı. Bunlardanda 2 si TES, 1 eğitim iş, 6 eğitim sen ve sendikasız olan ben :mrgreen: Yeminle şu eğitim bir senlileri evire çevire dövesim geliyor yarın öbür gün para verecek olsalar utanmadan ilk benim okulumdakiler koşacak onuda biliyorum. Nasıl bir ülkedeyiz aklım vicdanım almıyor bazen.

swordfish' Alıntı:
Bir Egitim Bir Senli olarak,
Eyleme Resmi olarak katılıyorum.Fiili olarak katılmıyorum.(Mud. Yardımcısına katılıyorum diye ismimi yazdırdım.)
Yani;
Derslere giriyorum.
Defteri imzalamıyorum.Yoklama Almıyorum.
Dersimi anlatıyorum.Bu da benim tercihim.
Derslere girmeyen öğretmen arkadaşların da yaptığı doğrudur.
Her ne olursa olsun bu eyleme tum öğretmen arkadaşlar destek vermelidir.
Sen eyleme destek verme, sonra sağda solda konuş.Olmaz.
Ayrıca, katılıdığımız için savunamız istenecek, Egitim Bir senli arkadaşlar için aşağıdaki sayfanın sonunda word dosyasi var siteden indirilebilir.
http://www.egitimbirsen.org.tr/Habe...leme Katılmak Sendikal Haktır Ceza Verilemez!
Selamlar.

sabah bızde aynısını yaptık 4 ogretmen okulda kaldık mudur mudur mavınıde dahıl olmak uzere kımse okulda degıldı ögledensonrada aynı sekılde sadece okulu tamamen bosaltmadık baslarında 3 4 hoca kaldık toplu sınıf olayı yapılıyor

not : su an okulda e konferans beklıyorum

Muslum Gıtme dıyemem dınlıyorum 2 50 de baslıcakmıs konferans denemesı

ben de evdeydim ama inanın okulda daha az yoruluyorum. Sabah pazara glttim eve gelip yemek yaptım. Aldığım arakaları ayıklayıp dolaba yerleştirdim. 2 makina çamaşır yıkıyap astım 3. Yıkanıyor ;)

Arkadaşlar sakin olun gerek yok ortamı germeye... Küfretmek bizlere yakışmaz hocam.

Geri