SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü
eylem75' Alıntı:
yanlış anlamalara meydan vermemek için ayrı bir üyelikle yazıyorum mesajımı:
Konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum artık. Sormak istiyorum Ey Eylemci Arkadaşlar ve o nadide sendikaları!
"Bakan bey eğitimcilere hergün ayrı bir hakaret ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşlarınız 15 sene okuyup ücretli öğretmenliğe mahkum edilirken hangi eylemi yaptınız?"
"Meslektaşlarınız eşinden ayrı aylar seneler geçirdi, bu hanginizin umrundaydı?"
"Alo 147 utanç hattı doludizgin devam ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşınız dövülürken bıçaklanırken hangi ...-sen olarak eylem yaptınız? Eylemi bırakın bakanınız çıtını çıkarmadıda o muhteşem sendikalarınız ne işe yaradı? (bugünde çok yarayacaklar eminim(!)"
Ve işte işin ucu para denen o iğrenç kağıda gelince mi aklınız başınıza geldi?
Yukarıda saydıklarımı size reva görenlerden ne bekliyorsunuz ki eylem yapacaksınız?
Oturup oturup gelirsiniz başkada olacak birşey yok bakın da görün. hakem de 0,25 daha verir % 3.75'de bağlarsınız olayı.
Parayı bırakın bir kenara da önce onurunuz için eylem yapın. Ve bilin ki zam yada para onur demek değildir! İnsanlara, onurunuza saygı göstermeyi öğretirseniz zaten para için eylem yapmanıza da gerek kalmaz bunu da bilin.
Tüm bunların sebebini de biliyorum. Herkes kendini düşünüyor çünkü. Atanamamak seni ilgilendirmiyor, 147 ile ilgin yok kuzu gibi adamsın zaten, dövülen bıçaklanan sen değilsin ki eylem yapasın, hakaret kesinlikle sana yapılmıyor öyle değilsin çünkü sen, ama paraya gelince iş herkes dertleniyor birden nedense.
Aslına bakarsanız buna da şaşırdım zira çoğunuz o enfes tabirle "çift maaş"sınızya zam mam istemezdiniz çoktu paranız, öyle diyordunuz öğretmen odalarında.(tek maaşlar düşünsün bizim tuzumuz kuru tabirini çok duydum sizlerden)
Sizi bilmem ama artık ama benim midem bulanıyor herkesten ve herşeyden. Kimseyi samimi bulmuyorum, bulamıyorum...

bu sadece para eylemi değildir. Benim kazandığım para umrumda değil. ek gelirlerim var gül gibi geçinip gidiyorum ama meydandayım bugün. Ben mesleğimin onuru için gidiyorum. Maksat bir arada bir bütün olarak yüksek ses çıkarmak. Bunu da anca kitlesel eylemlerle yapabilirsiniz.

Okuldan arkadaşlarla meydana gidiyoruz.öğrenciyi dağıttık ama hala öğrencisiz okulda derse girecem diye bekleyen Ögretmenler vardı.hayret birşey...

bence bugün okula gitmemek cesaret değil. Önceki grevlerde 3-5 kişi katılırken katılmak cesaret işi asıl. O eylemlerin hepsine elimden geldiğimce katıldım. Keşke bu elemdeki katılım diğer konularda da böyle olsaydı şimdi herşey daha güzel olabilirdi. eylem 75 e katılıyorum çok güzel yazmış.

hüküm€tl€ masaya otururk€n BİR olamayan s€ndikalar mill€ti sokağa dökm€kt€ BİR olmuşlar.Sad€c€ :alkis: :alkis: :alkis:

Bu arada özellikle belirteyim mesele zam oranı değil.geldiğimiz nokta.dun okulda büyük bir kavga çıktı.dövenler de öğrencimiz.iki öğrenciyi hastanelik ettiler.ve bugün hiçbirşey olmamış gibi okuldalar.hiçbirşey yapamıyoruz.üstelik polis de birşey yapamıyor

mfk' Alıntı:
eylem75' Alıntı:
yanlış anlamalara meydan vermemek için ayrı bir üyelikle yazıyorum mesajımı:
Konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum artık. Sormak istiyorum Ey Eylemci Arkadaşlar ve o nadide sendikaları!
"Bakan bey eğitimcilere hergün ayrı bir hakaret ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşlarınız 15 sene okuyup ücretli öğretmenliğe mahkum edilirken hangi eylemi yaptınız?"
"Meslektaşlarınız eşinden ayrı aylar seneler geçirdi, bu hanginizin umrundaydı?"
"Alo 147 utanç hattı doludizgin devam ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşınız dövülürken bıçaklanırken hangi ...-sen olarak eylem yaptınız? Eylemi bırakın bakanınız çıtını çıkarmadıda o muhteşem sendikalarınız ne işe yaradı? (bugünde çok yarayacaklar eminim(!)"
Ve işte işin ucu para denen o iğrenç kağıda gelince mi aklınız başınıza geldi?
Yukarıda saydıklarımı size reva görenlerden ne bekliyorsunuz ki eylem yapacaksınız?
Oturup oturup gelirsiniz başkada olacak birşey yok bakın da görün. hakem de 0,25 daha verir % 3.75'de bağlarsınız olayı.
Parayı bırakın bir kenara da önce onurunuz için eylem yapın. Ve bilin ki zam yada para onur demek değildir! İnsanlara, onurunuza saygı göstermeyi öğretirseniz zaten para için eylem yapmanıza da gerek kalmaz bunu da bilin.
Tüm bunların sebebini de biliyorum. Herkes kendini düşünüyor çünkü. Atanamamak seni ilgilendirmiyor, 147 ile ilgin yok kuzu gibi adamsın zaten, dövülen bıçaklanan sen değilsin ki eylem yapasın, hakaret kesinlikle sana yapılmıyor öyle değilsin çünkü sen, ama paraya gelince iş herkes dertleniyor birden nedense.
Aslına bakarsanız buna da şaşırdım zira çoğunuz o enfes tabirle "çift maaş"sınızya zam mam istemezdiniz çoktu paranız, öyle diyordunuz öğretmen odalarında.(tek maaşlar düşünsün bizim tuzumuz kuru tabirini çok duydum sizlerden)
Sizi bilmem ama artık ama benim midem bulanıyor herkesten ve herşeyden. Kimseyi samimi bulmuyorum, bulamıyorum...

bu sadece para eylemi değildir. Benim kazandığım para umrumda değil. ek gelirlerim var gül gibi geçinip gidiyorum ama meydandayım bugün. Ben mesleğimin onuru için gidiyorum. Maksat bir arada bir bütün olalar yüksek ses çıkarmak. Bunu da anca kitlesel eylemlerle yapabilirsiniz.
yapma hocam ya düz mantık düşün derine de dalmana gerek yok. bunca haksızlıkta ses seda yok zam oranını beğenmeyince eylem. sadece ve sadece para için bir eylem. o nedenle onurluda bulmuyorum. para için meydana çıkmam ben. para lazımsa bana kimseden dilenmem.

invem' Alıntı:
bence bugün okula gitmemek cesaret değil. Önceki grevlerde 3-5 kişi katılırken katılmak cesaret işi asıl. O eylemlerin hepsine elimden geldiğimce katıldım. Keşke bu elemdeki katılım diğer konularda da böyle olsaydı şimdi herşey daha güzel olabilirdi. eylem 75 e katılıyorum çok güzel yazmış.
teşekkür ederim hocam. içim kan ağlıyor aslında

eylem75' Alıntı:
invem' Alıntı:
teşekkür ederim hocam. içim kan ağlıyor aslında
tahmin edebiliyorum yazdıklarından belli zaten. böyle bir katılımı her problemde yakalasak tepkimizi gücümüzü göstersek eminim değişir bazı şeyler.

Allah için biraz mantıklı olun: hükümet %20 zam verse, ek ödemeyi de verse, grev hakkı da verse, ne istersek verse bu sendikalar ne yapacaklar? Etekleri tutuşacak çünkü varlıkları tehdit altına girecek. Herkes "zaten alıyorum ne gerek sendikaya" demeyecek mi? Ve kapanmayacak mı bu sendikalar? Onca saltanat sönecek. Bu nedenle asla onların söylediklerine inanmayın. sizin için en iyisiniz istemeyeceklerdir.
Ayrıca hatırlayın; geçmiş senelerde hükümet ek zam veriyorum dedi birden. Sendikalar ne yaptı? "bize sormadan nasıl verirsiniz deyip tepki koymadılar mı?" Öğretmensiniz lütfen biraz düşünün lütfen...

bizim okulda katılım %90 larda gitmeyenlerdee stajyer öğretmen..şaşırdım bu kadar beklemiyordum.. :alkis:

benim gidememe nedenimse asker öğretmen olmam...gidenlere teşekkürü borç bilirim :+1:

Eylem 75

Allahına kurban...

Bütün yazılarını okudum hatta bir arkadaşımla ikimiz birden alkışladık seni.

Tebrikler

Okula geldim fakat sadece sınav yapacağım öğrencilere duyuru için... İş bıraktım.. Yarım saate doğru Taksim'e doğru yol alacağız inşallah...KAtılıum %70 civarında, Gelen arkadaşlarda stajer ve ücretli... Diğer okullarda daha yüksek katılım var..

Keloğlanı izliyoruz kızımla, okulamı gitseydim ki :p devler çok iyi yahu, dışarıda çok fena yağmur, meydan hikaye oldu gibi şimdilik

eylem75' Alıntı:
Allah için biraz mantıklı olun: hükümet %20 zam verse, ek ödemeyi de verse, grev hakkı da verse, ne istersek verse bu sendikalar ne yapacaklar? Etekleri tutuşacak çünkü varlıkları tehdit altına girecek. Herkes "zaten alıyorum ne gerek sendikaya" demeyecek mi? Ve kapanmayacak mı bu sendikalar? Onca saltanat sönecek. Bu nedenle asla onların söylediklerine inanmayın. sizin için en iyisiniz istemeyeceklerdir.
Ayrıca hatırlayın; geçmiş senelerde hükümet ek zam veriyorum dedi birden. Sendikalar ne yaptı? "bize sormadan nasıl verirsiniz deyip tepki koymadılar mı?" Öğretmensiniz lütfen biraz düşünün lütfen...
Hocam ben senin olayını anlamadım.
Hükümet memurlarla toplenıp görüşeceğiz dedi sonra 4 isterdik ama 3.5 atın bakalım diye makara yaptı sen sendikaydı ayrandı cacıktı anlatıyorsun,
bu hükümetin dalga geçtiği, basına çıkıp zam istiyorlar ülkeyi yuanistan yapmak istiyor bu memurlar diyip halkla arasını açmaya çalıştığı memurların kendini ifade etmek için başvurduğu bir eylem,
sende senle dalga geçildiğini düşünüyorsan gitmezsin okuluna çıkarsın meydana herhngi bir sendika bayrağı atına girmezsin yanına gelen sendika temsilcisi olursa adam dğeilsiniz hiçbiriniz dersin ama eylemini de yaparsın .
Meydana çıkanların derdine sen neler anlatıyorsun yada ben şu andaki haleti ruhiyemle seni anlayamıyorum.

noname_' Alıntı:
Keloğlanı izliyoruz kızımla, okulamı gitseydim ki :p devler çok iyi yahu, dışarıda çok fena yağmur, meydan hikaye oldu gibi şimdilik
aynen durum bende de böle hcm. oğlumla oturduk keloğlan izliyoruz. bu eylem bizim oğlana daha çok yaradı top oynayalım diyo arabacılık diyo. bugün kral:)

Şu an okuldayım. Okulun yarısı yok öğrenciler dağınık ceremesini ben çekiyorum. Sendikam yok. Ben zaten baştan bu takunyalılara da oy vermedim. Gelmeyenlerin alayı da ölümüne evetçi, ölümüne iktidar yanlısıydı. Tepki böyle konmaz. İlk seçimde göreyim şerefinizi, haysiyetinizi. Tepetaklak edin bunları da göreyim. Gelecek seçimde ağzınıza bal çalar yine yüzde 50-60 götürürler. Baştan hata edip ondan sonra da böyle gereksiz işlerle uğraşmanın anlamı yok.

eylem75' Alıntı:

napacak insanlar hiçbir şey yapmadan oturacak mı??

ayrıca bu eylem sendikalara destek için yapılmıyor sadece tepki göstermek için..

eylem yapmayalım sendikalr yüzünden..ses çıkarmayalım aman üzülmayelim.
-----.napıcak facebookta grup kurup öğretmenler odasında tartışarak mı çözeceğiz sorunu

Ben de gitmedim okula ( okulda sadece EBS'liler vardı, eyleme katılan birkaçı hariç ), saat 10:30'da basını çağırdık ve krallar gibi basın açıklamamızı yaptık. Şimdi arkadaşın evindeyim ( sendika üyesi değil ama sevk alarak arkadaşım da eyleme destek verdi ). Birazdan eyleme katılan başka bir arkadaşla daha buluşup güzel bir balık mangalı yapmaya gideceğiz. :+1:

EğitimBirSenciler zaten gelmesin okullara. Gelmeye yüzleri varsa gelsinler. Zamanında hükümete yalakalık yapmak için bu sendikaya balıklama atlayanlar şimdi en çok dizini dövenler.

03.jpg

Geri