SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü
seyma' Alıntı:
Ertesi gün okula gittiğinizde sizden belge isteyen oldu mu? Bizden yazılı dilekçe istediler neden gitmediğimize dair. Bişey olmayacağını biliyorum da bi bizim müdür mü istedi, onu merak ediyorum..
benden bişey isteyen olmadı. ayrıca ben bir de 27 martta iş bırakmıştım. ve okula üsttekilerden yazı gelmiş, sendikası varsa savunma istemeyin diye. o yüzden o zaman da benden savunma istemediler bugün de

pin_eses' Alıntı:
seyma' Alıntı:
Ertesi gün okula gittiğinizde sizden belge isteyen oldu mu? Bizden yazılı dilekçe istediler neden gitmediğimize dair. Bişey olmayacağını biliyorum da bi bizim müdür mü istedi, onu merak ediyorum..
benden bişey isteyen olmadı. ayrıca ben bir de 27 martta iş bırakmıştım. ve okula üsttekilerden yazı gelmiş, sendikası varsa savunma istemeyin diye. o yüzden o zaman da benden savunma istemediler bugün de

Teşekkür ederim.. Bizim müdür gölgesinden bile korkar ondan istedi heralde :D

Ağzı olan konuşuyor.Eyleme de kimse katılmıyor.Yazıklar olsun ya.O gün de gelmeyiver okula.Eyleme az kişi katıldık koca memlekette.Zaten bu öğretmen milletinden bazıları hariç diğerleriyle ne dost ne arkadaş ne de birlik beraberlik olur.Dedikodu deyince ağzının suyu akar.Birliktelik deyince hak savunma deyince hepsi samanaltı olup kaçar.Bir daha katılmayı düşünmüyorum eylemlere.Demek ki herkes halinden memnun.

Bugün okula gittim ve hiç şaşırmadım açıkçası, dünde yazmıştım zaten bizim okuldan bir cacık olmaz diye, olmamış zaten, herkes memnun demek ki :x

wertyu6' Alıntı:
Tarik_Turan' Alıntı:
Bu ülke de birşeyler düzgün gitmiyor ve gitmesi için de tek çare biziz arkadaşlar....

derken?

Daha ne olsun hocam ; adamlar bir gecede kendilerine istedikleri zammı veriyorlar. Sıra vatandaşa gelince 3,5 tan 4 olsun gibi savsatalarla aylarca uğraştırıyorlar. Bir hafta da benzine doğalgaza elektriğe zamlar takır takır veriliyor. Ama iş insanların maaşına zam yapmaya hadi onu bıraktım enflasyon oranındaki artış kadar zam yapmaya gelince ; o zaman yunanistana döneriz gibi saçmalamaya başlıyorlar. Adamların 23000 tl ye kadar ki telefon faturasını sen ben ödüyoruz. Ama onlar bizim vergilerimizi istedikleri gibi harcayabilme lüksüne sahipler dimi ? Bu ülke de birşeyler ters gidiyor arkadaş. Sosyal hakları geçtim. Adalet bile tersten işliyor ; Deniz Feneri için hakim bulamıyorlar davaya bakacak. Bu kadar olur ! Bir hakim korkuyorsa bu işten varın bu ülkenin içinde dönen pisliklerin ki haddi hesabı sorulamayanların ne derece olduğunu siz düşünün. Sonra kalkıp ahkam keserler temiz siyaset, demokrasi... Ne sosyal hak bıraktılar ne ekonomi de satacak bir çöp ne de adaletli bir ülke... Daha da yazarım ama ne desek boş...

öğretmenin onuru zedelenmiş maddi anlamda en düşük maaşı alır duruma gelmiş hala bu şartlarda öğretmen uatnmadan derse girdiyse ben bu öğretmene ne yapılsa revadır diyorum.

bdogretim' Alıntı:
@obsearchver'dan sapla samanı birbirine karıştırma durumları devam ediyor.
Bugün ki eyleme katılanlar sandıkta hesap sormayacak demek mi oluyor. Ya da eyleme katılmayanlar sandıkta hesap mı soracak. Nasıl bir bağ var anlamak müümkün değil.
Niye katılmadınız, müdürden mi korktunuz, 45 tl ek dersiniz mi kesilecekti, akp'yi çok mu seviyordunuz. Yoksa çok romantıksiniz, öğrencilerinize mi kıyamadınız? Dün ki eyleme katılmamanın hiçbir mazereti olamaz. Bari susun da ne olduğunuz anlaşılmasın.

Arkadaşım bizim okulumuz engelli okulu, çift engelli öğrenciler de var. Servislerle geliyorlar, yani aileleri de getirmiyor bu çocukları, evleri de yakın değil çoğunun. Bilip bilmeden konuşmayın lütfen. Hastanelerde nasıl ki acil servislerde grev olmuyorsa, bir zihinsel engelli, yatıştırıcı haplar kullanan, bir değil birkaç rahatsızlığı ve engeli olan öğrencilerin, hem de evleri uzak olan servisleri okula bırakıp başka servislere çıkan öğrencilerin olduğu bir okulda nasıl bekliyorsunuz iş bırakma eylemi yapmamızı? Müdürümüz sabah gidebilirsiniz dedi ama giden olmadı. Dediğim gibi bizim durumumuz acil servis doktorlarınınkine benziyor.

Sadece sandıkta da ihtarımızı vermeliyiz diye kendi tavsiyemi yazdım, sapla samanı karıştırdığımı düşünmüyorum. Lütfen önyargılı olmayın.

Bilemiyorum mazeretim geçerli mi sizin için? Mazeretimi kabul etmiyorsan gelde as. Hey ya Rabbim ya.

Geri