starboard bağlanamadı nasıl silinir?

Kodla Büyü

koray45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evde laptopta yazılımla çalışma için starborad yazılımını yükledim."starboard bağlanamadı" yazısı beni uyuz etti.Yazılımı biraz kurcaladım ama bulamadım.Nerede gizli bu ifade?Silelim Boş bıraktıralım?Nereden çekiyor bunu?Resim olarak bulamadım?Yada "starboard bağlanamadı" ifadesi resim-dökuman- şekil ekledikçe altta kalsın?
Fikri olan ?

yazılım sadece tahtaya özel tahtada bir program yada dokunmatik sistemi tanıyor bilgisyarara kurunca o yazı hep gelir sorun yok

Yok sorun olduğundan değil.Yazı sürekli ekranda olduğundan
1 Sinir ediyor
2 Yer işgal ediyor tahtada

video ders anlatılacağı zaman sitede yayınlandığında da hiç de hoş görünmüyor. Ayrıca yazılan yazıyı otomatik fonta çevirme özelliği de pasif durumda. Silinebiliyorsa buradan haber verirseniz sevinirim.

Kurulumu bitirdikten sonra rahatsız eden uyarı yazısını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin..

1. "C:\Program Files (x86)\HitachiSoft\StarBoard Software\Resources\translations" dizininde "morpheus_tr.qm" dosyanız olmalı. Bu dosyayı bir kez tıklayıp ismini "morpheus_tr111.qm" olarak değiştirin, nolur nolmaz bir hata olursa eski haline getirebilirsiniz. Verdiğim bu isim olmak zorunda değil, başka isimle de kaydedebilirsiniz. Nasıl olsa onun yerine aynı isimli değiştirilmiş dosyayı koyacağız.

2. Ekte yer alan "morpheus_tr.qm" dosyasını bu dizine kopyalayın.

3. Artık rahatsız eden uyarı yazısı çıkmayacaktır.

Not:
Eğer Starboard çalışırken bunu yaparsanız bir değişiklik görmezsiniz, programı kapatıp yeniden açtığınızda değiştiğini görebilirsiniz.

Yazılımın 1.1 versiyonunda bahsi geçen klasör ismi farklı olabilir. Ama benzerdir, kendiniz bulabilirsiniz. Eğer bu versiyon ile uyumsuzluk oluşursa, lütfen bu versiyonun "morpheus_tr.qm" dosyasını bana gönderin. Gerekli değişikliği yapıp gönderebilirim.

Bu çalışmalar tamamen bana aittir. Yapacağınız değişikliklerden sorumlu değilim. Sadece paylaşmak istedim.

--
http://www.watewatik.com

Kaynak : https://groups.google.com/forum/#!msg/t ... gQ5Cf0EFMJ

TRANSLATIONS KLASÖRÜ.BAT
---------------------------------------------------------
@echo off
COLOR F9
if not exist "C:\Program Files (x86)\HitachiSoft" goto x86

:x64
START EXPLORER.exe "C:\Program Files (x86)\HitachiSoft\StarBoard Software\Resources\translations"
goto son

:x86
if not exist "C:\Program Files\HitachiSoft" goto StarBoardForFatihYOK
START EXPLORER.exe "C:\Program Files\HitachiSoft\StarBoard Software\Resources\translations"
goto son

:StarBoardForFatihYOK
COLOR FC
echo StarBoard for Fatih C'de KURULU DEGiL
echo Simdi sonlandrmak icin . . .
pause

:son
---------------------------------------------------------
iki ---- arasını notepad'a yapıştırıp farklı kaydet "TRANSLATIONS KLASÖRÜ.BAT" dediğinizde oluşan program diğer dosyayı yapıştıracağınız klasörü açacaktır.

Geri