Stajyer öğretmen Alan veya Dal Şefi olabilir mi?

Kodla Büyü

agamuratcelebi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar bizim okulda mobilya iç mekan alan öğretmeni eylülde atandı şuan stajyer öğretmen şef olarak görevlendirilebilir mi yönetmelikleri okudum stajyer öğretmen şef olamaz diye bir ibare bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

agamuratcelebi' Alıntı:
İyi günler arkadaşlar bizim okulda mobilya iç mekan alan öğretmeni eylülde atandı şuan stajyer öğretmen şef olarak görevlendirilebilir mi yönetmelikleri okudum stajyer öğretmen şef olamaz diye bir ibare bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
..
olmaz diye bir madde yok. olur diye bir madde de yok
bakanlık alan / atölye şefleri için bir yönerge çıkartacaktı ama hala çıkmadı
..
duruma gelirsek alanda istekli başka öğretmen varsa stajer puan düşüklüğü nedeni ile çok zor olabilir.
ama alanda başka istekli öğretmen yoksa ya da hiç öğretmen yoksa BENCE olabilir
..
öğrenmenin bir yolu var. yazsın DÖNEM SONUNDA bir dilekçe. Boş olan ... alanı şeflliğine atamamın yapılması hususunda gereğini arz ederim.... diye. sonucunu göreleim...

Şu an lab veya şef görevlendirmesi ile alakalı bir boşluk var, kimi neye göre görevlendireceğini müdürde bilmiyordur.

Hocam stajyer (aday) öğretmen yani göreve başladıktan sonra 1 yılını doldurana kadar müdür olamıyor, müdürlük olarak sadece köy okullarında müdür yetkili öğretmen olabiliyor (mecbureten, zaten köyde tek öğretmen olduğu için). Ama merkezi okullarda müdürlük verilemiyor, geçenlerde yönetmeliğini görmüştüm ama alan şefi, dal şefi ile ilgili bilgim yok.

Olabilirsin. Vaktinde ilk atandığımızda, çoğu sınıf arkadaşımın henüz stajerken bölüm şefi olduğu haberlerini almıştım. Ayrıca dediğiniz gibi stajer öğretmenle ilgili bir kısıtlama yok. Siz başvurunuzu yapın, müdürünüz yazınızı yazacaktır.

tsigalko' Alıntı:
Şu an lab veya şef görevlendirmesi ile alakalı bir boşluk var, kimi neye göre görevlendireceğini müdürde bilmiyordur.

Bu konuda bir boşluk yok hocam şöyleki ilgili yönetmeliğin sonunda bir tane form var o form şef olmak isteyen bütün öğretmnlerce doldurulur. En yüksek puanı alan öğretmen şef olur. Burada stajyer öğretmen şef olamaz diye bir madde yok ama okulda başka öğretmen varsa puanı az olacağı için olma ihtimali çok düşük. Tek öğretmen ise olabilir.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2617_0.html

Ulubatlı_Hasan' Alıntı:
tsigalko' Alıntı:

Bu konuda bir boşluk yok hocam şöyleki ilgili yönetmeliğin sonunda bir tane form var o form şef olmak isteyen bütün öğretmnlerce doldurulur. En yüksek puanı alan öğretmen şef olur. Burada stajyer öğretmen şef olamaz diye bir madde yok ama okulda başka öğretmen varsa puanı az olacağı için olma ihtimali çok düşük. Tek öğretmen ise olabilir.

Hocam kraldan çok kralcı olmak istemem ama bahsettiğiniz yönerge 2009 yılında ki. Oysa şimdi ki ortaöğretim yönetmeliğinde bu şef görevlendirmesi mevzusu boşlukta kalıyor.

Neden olamasın ki. Olamaz diye bir madde yok. Üstelik idareci olarak görevlendirmiyorsunki mevzuat hakkında vs. bilgisi olsun diye bakacaksın. Bildiğin şef işte. Bakım onarım yapacak. Dolapların düzeni, atelye temizliği...

tsigalko' Alıntı:
Ulubatlı_Hasan' Alıntı:
tsigalko' Alıntı:

Hocam kraldan çok kralcı olmak istemem ama bahsettiğiniz yönerge 2009 yılında ki. Oysa şimdi ki ortaöğretim yönetmeliğinde bu şef görevlendirmesi mevzusu boşlukta kalıyor.
ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde hatırladığım kadarıyla herhangibir görev için görevlendirme ya da atama esasları yazmıyor. 2009 yılındaki yönergeninde yürürlükten kalktığına dair bir bilgim yok. Kalktıysa söylediklerinizde haklısınız

Geri