ssd formatlama hatası

Kodla Büyü

dokmeefrail

Süper Üye
Süper Üye
dizüstü bilgisayarımda ssd var. 2 işletim sistemi kullanıyordum. windows ve linux. windows alanım yetmedi linuxtan biraz alanı gparted ile windows a kaydırmak istedim. linux ta gparted ile alanı ayarladım. işletim sistemleri açılmaz oldu. format atmak istiyorum ssd bölümleri görünüyor ama bölümleri silip format atamıyorum. ne önerirsiniz?

USB'Den çalışan bir linux sürümü ile bilgisayarınızı açıp, gparted ile bölümleri silmeyi denediniz mi?

denedim hocam. ayrıca diskpart la formatlamayı denedim. win 10 pe ile aomei ile formatlamayı da denedim.
başka ne yapabilirim.

Eğer bir sonuç elde edemezseniz "SSD Secure Erase" yöntemi ile SSD'yi temizleyin. Sürekli işletim sistemi çöken iki SSD vardı bu şekilde düzelttim.

benim de aklıma gelen bir o kaldı eve gidince deneyeceğim hocam.
O hiç olmaz.. Daha önce. Ben de de olmuştu. Sitedeki win8 hazır sistem ile bilgisayarı açıp üzerindeki partiton magic bi daha vardı hatırlamıyorum o disk programlarını denemiştim ssd de hiç bi işlem yapmadılar hata ürettiler. Bilgisayarı yönetten diski silmiş öyle yapmıştım. Gbt mi mbr mi diye sormuştu zannımca mbr seçmiş sonra formatlamıştım

nasıl yapacağım onu hocam. sonuç alamadım çünkü
- Parted Magic iso dosyasını indirip taşınabilir belleğe önyüklenebilir şekilde kurun (rufus vb.)
- Sistemi PM kurulu taşınabilir bellek ile açın.
- PM sistemi açılınca "Disk Eraser" programını başlatın.
- Program arayüzünde çıkan seçeneklerden ".. Secure Erase .." yazılı seçeneği seçip ilerleyin.
- SSD diskinizi seçip ilerleyin.
- Silmeden önce "...disk frozen..." gibi bir uyarı verirse, "Sleep" tuşuna basıp bilgisayarı uyku moduna alın daha sonra güç tuşuna basarak sistemi geri açın.
- Silmek için onay verin.
- Kısa bir süre içinde bitecektir.

Daha ayrıntılı ve görsel anlatım için buraya bakabilirsiniz.

Umarım sorununuzu çözer.
Kolay gelsin.

Geri