SRC kurslarında öğretmenlik Yapanlar

Kodla Büyü

kadir26

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar konuyu öncelikle nerede açmam gerektiğini bilemedim. bugün bir firma src kursu veren bir firma (sürücü kursu değil) haftalık 16 saat onlarla birlikte çalışmamı istediler. ancak bu kurumların nitelikleri ve özellikleri hakkında bilgim yok. söyledikleri ücret ve sundukları imkanlar çok iyi. ancak hemen sözleşme imzalamak istemelerinden dolayı biraz tedirgin oldum. bana bu konuda detaylı bilgi verebilecek arkadaşlar varmı? teşekkürler.

src kursunda 16 saat ders verebilmeniz için bazı sertifikaların olması lazım onu herkes veremiyor
Bilgisayar öğretmenlerinin verebildiği 1 saat bilişim dersi var sadece.
bende sizin dediğiniz gibi 25 yıllık bir sözleşme imzaladım hiçbir bağlayıcılığı olmayan ders oldukça gidip anlatıyor paramı alıyorum.
Tabi siz yinede sözleşmeyi okuyun tabi hocam sonuna kadar...
Bol kazançlar

hocam bende haftada 16 saate kadar bilgi ve iletişim teknolojisi dersine gireceğim. ancak dedikleri rakamı verirlerse bir maaş kadar ek gelir oluyor. ancak içime sinmeyen kısım yani piyasada hiçbir kurum o fiyatı vermez öğretmene birşey olmadan gibime geliyor.

hocam 1 src kurs gurubunda sadece 1 saat bilgi ve iletişim dersi vardır.
haftada 16 saat olması mümkün değil.

Ayrıca evrim hocamın sorusunu da cevaplayayım: Src belgesi minübüs şöförlerinin, kamyon, tır vs. şöförlerinin alması gereken bir belgedir.

ya bende direksiyon ve trafik eğiticiliği belgeside var ama çalışamıyorum ee bilgisayar dersine giriliyorsa ben diğer derslere neden giremiyorum? yada ben mi yanlış biliyorum:)

Bugün bana bir teklif geldi ders başı 50 tl dediler hafta sonları olcakmıs 1 saat galiba haftada grup başına söleşme imzalayalım dediler okula gelcekler görüşcez yeni bir bilgisi olan var mı konu hakkında

o kurslar ulaştırma bakanlığına bağlı. milli eğitim bu kurslarda görev alan öğretmenlere soruşturma açıyormuş.

bana da teklif ettiler haftasonu çalışmıyıyorum diye reddettim :mrgreen:

SRC kursunda görev almak için sizin gerekli evraklarınız (diploma) Ulaştıma Bakanlığına gidiyor. O yüzden tüm prosedür yasal. Ayrıca okuldan bir yazı götürüyorsun. "Okul dışında derlere girebilir" diye bir yazı.
Bilişim öğretmenlerinin verebileceği bir saat iletişim teknolojileri dersi var. Her açılan grupta bir saat ders olur. Çok grup açılan bir yerse her gruptan bir saat derse girebilirsin.

Ya ben 3 yıllık sözleşme yaptım ayda 1 saat falan geliyor 50 TL saat ücreti arkadaşların dediği gibi sadece iletişim teknolojisi dersine giriyor her grupta 1 saat oluyor keşke daha fazla olsa allah bereket versin. Mudurden aldigin belge yeterli bakanlığa gönderip olur alıyorlar. Zaten dersi bilgisayar öğretmeni vermesi gerekmis onun için uzun sözleşme yapmaları buraya ugrasmak istemiyorlar her mudur o belgeyi vermiyor. Sana ne kadar teklif ettiler

Birden fazla kursta gorev almiyor musunuz, birde okuldan alinan brlgenin bir ornegi var mi. Her surucu kursu bu belgeyi veriyor mu?

Arkadaslar src kursu icin müdür izin vermiyor 30 saat dersim 10 saat halk egitim 6 saatte egzersiz var. Alamazmiyim

Bir öğretmen okul dışındaki bir kurumda ayda 10 saate kadar derse girebiliyor diye biliyorum. Dolayısıyla haftada 16 saat yasal değil. Mümkün Gözükmüyor. Biraz araştırın bence... Bu konuda kesin bilgiyi bizimlede paylaşırsanız seviniriz...

Geri