Şöyle basit bir oyun yapmak için ne gerekli olur?

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar öğrencimiz bir proje için basit bir oyun yapacak. Oyunda karakter bir mekanda gezinirken karşısına ingilizce soru çıkacak. Soruyu bilirse devam edecek, bilemezse puan düşecek ve yoluna yine devam edecek. Bu kadar. Bunun için hangi yazılım kullanılmalı, ne kadar zaman alır bunu almak fikri olan var mı acaba

Hocam nasıl yazılacağını biraz açabilir misiniz?

2 boyutlu da olur 3 boyutlu da hocam. Çok üst düzey bir görsellik gerekmez. İşlevsellik ve yapımının çok uzun sürmemesi önemli. Strach a bakıyorum ama bir şey çıkar mı anlayamadım. Orada tek bir ekrna var galiba ilerlemeyen. Bir de Masaüstü kullanım için exe olarak kaydedilemiyor.

aak' Alıntı:
2 boyutlu da olur 3 boyutlu da hocam. Çok üst düzey bir görsellik gerekmez. İşlevsellik ve yapımının çok uzun sürmemesi önemli. Strach a bakıyorum ama bir şey çıkar mı anlayamadım. Orada tek bir ekrna var galiba ilerlemeyen. Bir de Masaüstü kullanım için exe olarak kaydedilemiyor.

Hocam scratchta soylediklerinin hepsi var sahneden diğer sahneleri eklersin diğelimki adamın kordinati x>235 oldugunda sonraki sahneye geç dersin böylece istediğin kadar sahne kullanmış olursun. soruların vakti geldiğinde soru sor bekle dersin yanıtı eğer ile kontrol n doğruysa puanı 10 değiştirdir değilse -10 değiştir dersin karakteri de ok tuşları ile kontrol edersin sol oka basıldığında -90 derse yönüne dön 10 adım git dersin hareket eder bütün yönler için yapabilirsin kısaca böyle olabilir işine uyarsa bu sitedeki scratch orneklerinde basit oyunlar yapılmıştı ve sahne mantığını çocuklar kullanmıştı.

Teşekkürler arkadaşlar deneyeceğim strach. Ama strach exe olarak kaydediliyor mu yoksa sadece strach stesinde mi paylaşmak gerekiyor bilginiz var mı acaba

aak' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar deneyeceğim strach. Ama strach exe olarak kaydediliyor mu yoksa sadece strach stesinde mi paylaşmak gerekiyor bilginiz var mı acaba
scratchın kendi sitesinde araştırma yaparsanız benzer tür uygulamaları çok rahat bulursunuz.

Geri