Sosyal etkinlikler modülü öğrenci kaydı

Kodla Büyü

mert_aylan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
E- okul'da yeni çıkan "sosyal etkinlikler modülünde" e-okul yönetici hesabında kulüpler açılıyor ama sonrasında öğretmen hesabında öğrencileri kulüplere göndermek için gereken "kulüplere öğrenci tanımlama" menüsü gelmiyor. Var mı bir bilgisi olan.

hocam yönetici e -okulundan öğretmenler için sosyal etkinlik modülüne yetkilendirme verilecek.

Hocam ,
E-Okul
-Yönetici Modülü
-Güvenlik Grupları
-Grubun Yetkileri
-Öğretmenler Sekmesinden Ekran Yetkilerini Düzenlemek İçin Tıklayınız.
İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri Sekmesinden Sosyal Etkinlikler Bölümünün Karşısından Uygun Tikler İşaretlenip Kaydedilecek.

Öğretmenlere gerekli yetkiler verildikten sonra sınıf/şube rehber öğretmeni öğrenci kulüp tanımlama modülünden kendi sınıfını seçip , öğrencilerini okulda tanımlanan kulüplere seçip kaydediyor.

Bu kadar gereksiz uygulama görmedim.
Nedir bu saçmalık?
Kaç kişi kulüp yapıyor? sosyal etkinlik sosyal etkinlik ne ara ders işleyeceğiz?
bu miş olmak için mış olmak için yapılan işler ne zaman bitecek.
Bu kafa ne zaman değişecek.
Öğrencinin okuduğu kitabı takip edip birde bu kitabı sisteme gerçekten kaydeden kaç kişi var.
Böyle bir takibi yapıyormuş gibi kafadan salladığımız işlerin hangi öğrenciye faydası olmuş.

RESMİ YAZIDAN ALINTI
"e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü, öğrencilerin gerçekleştirdikleri sosyal etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarının kayıt altına alınmasını sağlamakla birlikte, modülün 2023 Vizyon Belgesinde yer alan "e-Portfolyo" ve "Okul Profili Değerlendirme" çalışmalarında da veri kaynağı olarak kullanılması planlanmaktadır."
Şu ifadeyi okuyup oturma organıyla gülmeyen var mı?
Buradaki "veri kaynağı" ifadesi çok önemli :mad::mad:

Bu kadar gereksiz uygulama görmedim.
Nedir bu saçmalık?
Kaç kişi kulüp yapıyor? sosyal etkinlik sosyal etkinlik ne ara ders işleyeceğiz?
bu miş olmak için mış olmak için yapılan işler ne zaman bitecek.
Bu kafa ne zaman değişecek.
Öğrencinin okuduğu kitabı takip edip birde bu kitabı sisteme gerçekten kaydeden kaç kişi var.
Böyle bir takibi yapıyormuş gibi kafadan salladığımız işlerin hangi öğrenciye faydası olmuş.

Bu Sayın bakanın önümüzdeki senelerde okullarda ders saatinin azaltılması gerektiğini söylediğini ki buna bende katılıyorum. İlerki dönemde çocukların kalan zamanlarında sosyal etkinlikler için bir alan açılacağını gösteriyor. Bu onun çalışması diye düşünüyorum....

Geri