Sosyal Bilimler Lisesinde Öğretmen Olmak (Acil)

Kodla Büyü

horozerk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kısa süre içerisinde değerlendirme yapmam gerekecek, avantaj dezavantajları neler olabilir yardımcı olabilir misiniz? TeseTeşekkü

Tavsiye ederim. Sadece hazırlık sınıflarında ders var. Haftada 4 saat. Bilgisayar Bilimi dersinin hem kur-1, hem kur-2'sini bir sene içerisinde veriyoruz. Bilgisayar bilimi dersinin içeriğini incelerseniz eğer, bizim yıllarca okutulması için çaba harcadığımız konuların yer aldığını görürsünüz. Mesleki anlamda tatmin olacağınızı düşünüyorum. Okul türü itibariyle çocuklar TM'ci olduğu için kariyerlerinde programlama yok. Bu husus sadece bizlere biraz handikap oluşturuyor. Ancak ilk haftalarda "neden programlama öğrenmeliyiz?" meselesini çocuklara doğru bir şekilde anlatabilirseniz eğer çocukların önemli bir kısmının derse bakış açısını değiştirip, daha etkin bir eğitim-öğretim ortamı oluşturabilmeniz mümkün olacaktır.

Sonuç olarak, tavsiye ederim.
Pek zaman ayıramasam da bilgisayar bilimi dersi ile ilgili çeşitli kaynakları paylaştığım bir blogum var. Biraz göz atarsanız kafanızdaki soruların bir kısmına cevap bulabilirsiniz.
http://alikara.com.tr/

Geri