Sorun nerede anlamadım :/

Kodla Büyü

yasee

Aktif Üye
Merhaba herkese
Hemencecik durumu anlatacak olursam;
Labaratuardaki bilgisayarlardan bir kaçında bilgisayarı açılırken de dahil olmak üzre ekranda hiçbirşey görünmüyor.
Monitörde de sinyal olmadığını yazıyor. Harddiskin, güç kablolarının, sata kablosunun çalıştığına eminim. Hatta bi ara inanamadım peşpeşe 2 kere açıldı ama sonra yine yok. RAM leri kontrol ettim.
Daha ne yapabilirim? nedir sorun acaba..
Bios a bile giremiyorum ekranda hiçbirşey çıkmadığından

biosa giremeyecek kadar durum vahimse, anakart yada işlemcide sorun olabilir.
anakartın bütün bağlantılarını sök işlemci dursun.
sırayla ram, ekran kartı v.b. bağlayıp dene.

monitör kablosunu değiştirip dene hocam anakart on board ekran kartiysa belki onda sorun vardır harici deneyebilirsin

yasee hocam aynı durum benimde başıma geldi, statik elektriklenmeden dolayı oluyor bu durum. Ramleri söküp farklı yuvalara taktığınızda sorun çözülecektir. İki ayrı ram varsa birini çıkartıp tek ramle kullandığınızda da sorun çözülebiliyor.

on board ekran kartı olan anakartta ekran kartı varken olmuştu bende diğer ekran kartlarını sökünce açlımışlardı.

Benimde başıma gelmişti ama bizim bilgisayarın iki ekran çıkışı vardı yani hem onboard hem harici, hariciye taktım çalıştı. :) aidata idi. statik elektriklenme de sadece açma düğmesinin ışığı yanıyor, diğerleri yanmıyor diye biliyorum.

hocam öncelikle elektrik kablosunu ve biso pilini çıkart 10 dakika bekle tekrar aç düzelmesse power suplyy dewgiştir balka bir power tak öyle dene bence power suplyy den kaynaklanıyor :)

Hocam bilgisayar açılıyormu onu anlayamdım hoparlörden açılma sesi geliyormu yani windows geliyormu ona bak önce. yoksa hata sesimi geliyor biiipp gbi ona göre hareket etmek lazım.

Böyle çözüm önerileri gelince bile insan biraz rahatlıyor :)) teşekkür ederim.

Şimdi şöyle ki başka bir güç kaynağı denediğimde de aynı şey oldu. Bios pilini çıkarmıştım ama çok kısa süre beklettim 10 dk bekleteyim o vakit :)) Statik elektriklenme olduğunu düşünüp ramleri çıkarmıştım ama tek ram bırakma ya da yuvalarını değiştirmeyi denemedim. Ön panel ledlerine hiç güvenemiyorum biraz saçmaladılar. Ben onları da tekrar çıkarıp takmak istedim şu an power ışığı bile yanmıyor ama doğru taktığıma eminim :oops: Elektrik var; en azından cdroom açılıyor fanlar dönüyor... gerisini bilemiyorum :shock:

Ses geliyor mu az sonra hoparlörle denerim umarım sistem sesleri açıktır

Geri