SORUMA CEVAP YADA TAHMİN VEREBİLECEK VARMI?

Kodla Büyü

esilasoul

Aktif Üye
arkadaşlar şimdi seneyeki normları düşünürsek (arkadaşım bu yıl mezun oldu ve puanı çok az seneye daha iyi çalışacak bundan önem arz ediyor benim için bölümümüzün normu lütfen tahminlerinizi yazın:))
1.şimdi tek tasarıma gecenler danıştay kararı ile geri dönecek toplamda normu etkileyecektir kaç kişi tek tasarıma geçmiştir yani türkiye genelinde 1000 varmıdır?
2.bu yıl 1579 alım olacak 6400 düşersek 4821 norm kalır seneye bu norm daha da yukarı çıkarmı yoksa azalırmı?
3. kısacası seneye türkiye genelinde bilişimci ihtiyacı kaç olur?

teşekkürler...:) sabrınızdan dolayı :oops:

1) 1000 yoktur maks.150
2) ilk atama sayısı bence azalır 1000lere düşebilir
3) btci ihtiyacı azalmaz, çokta artmaz. yeni okullar vs.

eemree' Alıntı:
1) 1000 yoktur maks.150
2) ilk atama sayısı bence azalır 1000lere düşebilir
3) btci ihtiyacı azalmaz, çokta artmaz. yeni okullar vs.

1.ama hocam sadece istanbulda sayı 150 diye biliyorum türkiye genelinde en az 700-800 olmaz mı?

bu bölümden emekli olanlar olmadığına göre yeni okullar dan dolayı artma olur diye düşünüyorum
yorumunuz için teşekkürlerrr:)

Teknoloji tasarıma geçenlerin sayısını bilmiyorum ama çok yüksek olmaması lazım.
İlk atama sayısı 500 ün altına inmez 1000 i de geçmez.
Yeni okullar açıldıkça 5-6. sınıf şube sayısı da artmakta ve otomatikmen normumuz yükselmekte. Yeni kurulan meslek liselerini de hesaba katarsak 5000 civarında bir ihtiyaç olacaktır. Dersimizi 7-8 lerde ve liselerde de zorunlu 2 saat yaptırabilsek ihtiyaç 10 bin e ulaşıp atamalarda 2 binli sayıları görebiliriz.

Geri