Soru havuzu hazırlama

Kodla Büyü

melekPLT

Üye
Merhabalar arkadaşlar.Tez konumla ilgili bir sorum olucaktı.Ben bir soru havuzu hazırlıycam ve online olarak öğrenciler burdan seçilen sorulardan sınav olucaklar .Daha sonra sınavdaki soruların cevapları ekrana gelicek ve her yanlış cevapta "şu konularda eksiklikleriniz var" ya da "şu konuya göz atın " şeklinde mesajlar ekrana gelicek. sizlerden istediğim hangi teknolojilerle ve algoritmayla çalışmam uygun olur ya da bu konuda benzer proje yapanlar var mı .Bugün içerisinde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler. :eek: 8)

Benzer amaçla SINAVEX'i (http://www.sinavex.com) yapmıştım ama soru bulma noktasında sıkıntı çekiyorum. Telif hakkı gibi sorunlar var. Birkaç öğretmenle soru yazmaları için irtibat kurduk ama bunun için sermaye gerekiyor, şimdilik öyle bir imkanım yok.

Dilerseniz fikir vermesi açısından üye olup sistemi inceleyebilirsiniz.

Önerileriniz için çok teşekkürler benim aslında o konuda da bilgilendirmeye ihtiyacım var.Yani ben bu projeyi üniversitemizin hazırlık sınfları için geliştiricem .Belirli yerlerden direk olarak soru çekme gibi bi imkanım olabilir mi ?

Hocam ben soruları kendi oluşturduğum veritabanına kaydedip oradan çekiyorum. Soruları farklı bir yerden / siteden alma yönüyle bir tecrübem yok açıkçası. Ancak bot kodlayarak başka bir siteden soru / haber / bilgi alınabilir ancak böyle bir uygulama yazmadım hiç.

Anladım teşekkürler.Ben üniversitemizdeki hazırlık birimiyle konuşup bu konuda bişi yapıp yapamıycaklarını sorim .Tekrardan teşekkürler..

Geri