Sonunda Milli Eğitim Linux'a baktı

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Yıllar sonra ilk defa Milli eğitim kendi eliyle linux kursu verecek. En azından hizmet içi eğitim kayıtlarına ekledi.

Kahramanmaraş Milli Eğitim Mart 2008 de Linux (Pardus) için hizmet içi eğitim düzenliyor. Az ama gibi ama hiç yoktan iyidir.

Tek problem akşam 18 de başlaması....
Faaliyet hakkında bilgi:(aynen kopyaladım)

Faaliyet No : 2008460085
Faaliyet Adı : Linux (Pardus) Kullanım Kursu
Faaliyet Yeri : Merkez Muallim Hayrullah Efendi İlköğretim Okulu / KAHRAMANMARAŞ
İçerik ve Açıklamalar : Faaliyet 18:00-21:15 Saatleri Arasında Düzenlenecektir.
Katılacakların Nitelikleri : Daha Önce Temel Bilgisayar Kursu Alan Yönetici ve Öğretmenler
Faaliyeti Açan Birim : İl Milli Eğitim Müdürlüğü Katılacak Sayısı : 20
Başlangıç Tarihi : 17/03/2008 Bitiş Tarihi : 21/03/2008
Son Başvuru Tarihi : 17/01/2008 Kurum Son Onay Tarihi : 06/02/2008
İlçe Son Onay Tarihi : 26/02/2008 İl Son Onay Tarihi : 17/03/2008
Birim Son Onay Tarihi : - HİE Son Onay Tarihi : -

Bu Faaliyete Toplam 5 Başvuru Yapılmıştır!

fatihpc' Alıntı:

kardeşim ayın 1 de yeni dönem için hizmet içi eğitim başvuruları açıldı. ı, 5 günde 5 tane az değil. Şu an Aralıktayız, başvuru için daha 45 gün var, kurs da Mart ayında....

bu yerel kurslardan mı? Ben çanakkaleden katılabilir miyim :) Bir de ben hiç temel bilgisayar kursu almadım zaten bilgisayar öğretmeniyim engel olur mu?

Mahalli kurs olarak gözüküyor İlsiste. Bende temel düzeyde bilgisayar kursu almadım. :?

Bu arada sadece kurs açıyorlar. Hala linux altında ilsis ve ya e-okula girilemiyor. Bu kimin ayıbı acaba? Geçen sene sormuştum. Çalışmalarımız sürüyor demişlerdi. Ne çalışmaysa bitmiyor. :x

meble alakası yok
ilin ugulaması mebden kimsenin haberi bile yoktur
10 prmak kalvye kursu gibi bişe
istediğini eklersin

mebde işler yavaşmı ilerler yoksa bir yerleremi takılır belli olmaz. Bu linux olayı ne zamandır böyle. Destek yok.

Pardusa İE kurmak için önce paket yöneticisinden wine kurulumu yapılır ardından Main Page - IEs4Linux adresinden dosya indirilir,
tar.gz dosyası açılır ve açılan dosya içindeyken F4 ile terminal açılır kod girilir;

Kod;
./ies4linux

yönergeler izlenir istediğiniz ie yi kurarsınız 5, 5.5, 6 sürümleri kurulumda kuruluyor malum bazı siteler illa IE istiyor

demişler internette. denedim oluyor sizde deneyin sorununuz çözülür büyük ihtimal

Nisan 2009'da 13 kişilik bir ekibe Linux kursu verdim. Gayet eğlenceli ve güzel geçtiğini söyleyebilirim. Gelenlerin çoğunun Linux hakkında bilgisi olmasıda çok güzel idi. 2010 içinde hem acemi linux kullanımı hemde ileri düzey ve Linux-server kursları açmayı düşünüyorum.
Merkezi Linux Kursları sürekli iptal oluyor. Olanlarada ne hikmetse kabul edilmiyoruz :)
Linux'un sırf Pardus'a hasredilmesi çok yanlış. Yüzlerce Linux dağıtımı var. Pardus ilk 50 ye zor giriyor. Bir çok eksiği var.

shaman' Alıntı:
Nisan 2009'da 13 kişilik bir ekibe Linux kursu verdim. Gayet eğlenceli ve güzel geçtiğini söyleyebilirim. Gelenlerin çoğunun Linux hakkında bilgisi olmasıda çok güzel idi. 2010 içinde hem acemi linux kullanımı hemde ileri düzey ve Linux-server kursları açmayı düşünüyorum.
Merkezi Linux Kursları sürekli iptal oluyor. Olanlarada ne hikmetse kabul edilmiyoruz :)
Linux'un sırf Pardus'a hasredilmesi çok yanlış. Yüzlerce Linux dağıtımı var. Pardus ilk 50 ye zor giriyor. Bir çok eksiği var.

hocam nerelerde veriyorsun bu kursu? merkeziyse eğer bizlerde katılalım :) bu sıralar acayip bir ubuntu hevesidir sardı gitti iyice beni :)

2009 yılında merkezi kurslar büyük bir özveri ile başladı. Bu kurslardan yanılmıyorsam 3 tanesi Eğitici Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine, 2 tanesi de Bakanlık personeline verildi. Bu eğitimlerden birinde öğretim görevlisi olarak katılmıştım. 2010 yılında da yanılmıyorsam 9 ya da 10 tane eğitim olacak.

Bazı arakdaşlar olayın pardusa indirgenmesini yanlış bulmuş :D olabilir kursun içeriğinde ise linux çekirdeği esas olduğundan ve konsol uygulamaları da yapıldığından başka bir sürüm kurulu PC ye oturduğunuzda çok da sıkıntı yaşamıyorsunuz. Sonuçta En iyi destek pardustan geliyor.

Bir ateş yandı MEB de bu konuda her sene katlanarak artacak. Umarım bu sene ilgili herkes bu eğitimlere katılabileme şansını elde eder.

slm ister linux kullan ister mac istersen solaris kullan ne farkederki sisteme girmek istiyorsan iş web tarayıcına bakar firefox kullanıyorrsan araçlar eklentilerden eklenti edin taywanian ietab var onu kur daha sonra yeniden başlattıktan sonra araçlar ie ayarlarından ilsisi e okulu ekle firefox tan gir benim okulumda öğretmneler ole yapıyo tabi firefox kullanmayı akıllarına getiriyorlarsa :)

milli eğitimin gönderdiği fijutsu-simens bilgisayarlarda hem pardus 2009 hemde vista yüklü açılışta hangisini seçerseniz onla başlıyor :+1:

Geri