Sonunda Bitti : Dijital Pano(BT Sınıf Resimleri)

Kodla Büyü
silver_eagle' Alıntı:
hocam güzel bir fikir.. benim aklımada farklı şeyler getirtti bu resimler.

Bi tavsiye olarak görürsen eğer bana göre o kablolar pek hoş durmuyor. bir kanal ile daha güzel estetik bi görünütü olabilir siyah bantlı kablolar pek güzel durmamış o uzay üssü sınıfına. Sakın yanlış anlama. bi tavsiye benimkisi.. :)

hocam, tavsiyen için teşekkürler...ilk yapmam gereken şey o, dediğiniz gibi.....

hele biraz, gözümün önünde kalsın, çalışır durumda tadını çıkarayım :) çok inatlaştı sistem benle, çalışmamak için....
sonra mutlaka bir çözüm bulacağım...

systran' Alıntı:
hocam o ne öyle duvarı deldin mi yoksa tornavidayla oydun mu? (ilk resim) ilk gözüme çarpan kısım oydu
valla çok güzel olmuş, zaten her tenefüs öğrenciler bt sınıfı koordinatlarından ayrılmıyor şimdi hiç ayrılmazlar
"bak laa adım var ekran da ortaaaaaaam" :++:

matkap kullanıldı hocam.

o deliği de yakın bir zamanda alçı vb. bir şey ile kapatacağım.....

özgür hocam tunay beyle görüşmüştün. bize umut vermiştin ama şimdi durum tamamen değişti. söylermisin son durum nedir.düşünmekten artık bıktım hocam ne olcak bu işin sonu. bir şeyler yaz Allah aşkına !

hocalarımdan birisi bana bu konu üzerinden bu özel mesajı yazmış...
ben ismini silerek burada paylaşmak istedim....

-hocam, neler oluyor hep birlikte görüyoruz...sizden farklı bir şey bildiğim yok....

sonumuz ne olacak diye sormuşşunuz, bt öğretmeni olarak son durumumuz ne olur bilmiyorum ama, insan olarak en son durumumuzu soruyorsanız, onu kesin biliyorum: kara toprak :)

demek istediğim şudur, istediğiniz gibi, bir şeyler yazıyorum : bir tane dünyalar tatlısı oğlum var...

onu düşünerek, ona bakarak ya da çocuklara yeni bir şeyler öğreterek, bütün sıkıntılarımı atıyorum....

sınıfımla uğraştığım zaman, bütün sıkıntılarımı atıyorum....

siz de sıkıntınızı atmanın bir yolunu bulun....

-çocuklar f klavyenin tuşlarını ezberleyin gelin dediğimde, tüm tuşları ezberleyip,kafadan sayan Berivan'ı gördüğüm zaman mutlu oluyorum.....

geçen gün iki minik kız arasında şu tartışmaya günlerce güldüm :

-çocuklar evlerinizde F klavye yok biliyorum, internetten resmini bulup tuşların yerini ezberlemeye çalışın....
karşımdaki öğrenci : hocaaam, bizim evde internet yok...
yanındaki arkadaşı : nasıl yok ya, facebook açıyorsun ya zaman zaman
karşımdaki öğrenci : (yüzünü arkadaşına dönüp bağırarak) yaa tamam da facebook var da, internet yooook....

evet, facebook var ama, internet yok :)

feys var, net yok :)

özü şudur, Allah bizim ve çocuklar için, ne hayırlı ise, onu versin....

tebrikler ama sınıfınız çok youcu geldi bana yani emek çok ama düzen yok herşey birbirinin içinde gibi,
ben takıntılı değilimdir ama bu kadar dağınıklık beni bile rahatsız etti... tabi bu sadece benim nacizane hissiyatımdır, size kolaylıklar diliyorum :roll:

Burası da benim ekmek teknesi...

Sınıfımızın Kimliği:

Kapı Arkası:

Karşıdaki duvar boşluğuna Donanım Panosu yapacağım. Arada kapı vardı yan taraftaki Folklor sesleri ile ders işliyordum.

Masaüstümde aylık Chip Dergileri ve donanım parçaları yer alıyor...

Bunlarda henüz yapmış olduğum ve HEM BT Panosuna Neler Asalım başlığında paylaştığım dökümanlar:
halk-egitim-ogretmenleri-f247/hem-bt-panosuna-neler-asalim-t73471.html

Hocam resimlerde görünen Akıllı Tahta yı kullanıyomusun. Aynı akıllı tahtadan bizim BT Sınıfında var fakat hiçbir bağlantısı falan yok.

hakan dostum ellerine sağlık....
1 dakikada tam 5 resim çekmişşin :)

öğretmen bilgisayarı yok mu bu arada?

sedatsakarya' Alıntı:
Hocam resimlerde görünen Akıllı Tahta yı kullanıyomusun. Aynı akıllı tahtadan bizim BT Sınıfında var fakat hiçbir bağlantısı falan yok.

hocam okula ilk atandığımda bağlantı kablosunu temin ederek kullanmıştım... çalışır durumda şu anda....
şimdi kullanmıyorum...

Bu da bizim bt sınıfı.

Ekli dosyalar

• BT3.JPG
    BT3.JPG
    499.4 KB · Görüntüleme: 1,383
  • BT2.JPG
    BT2.JPG
    498.6 KB · Görüntüleme: 1,383
  • BT1.JPG
    BT1.JPG
    498.1 KB · Görüntüleme: 1,383
  • ilyaslar_ilkogretim_okulu.jpg
    ilyaslar_ilkogretim_okulu.jpg
    97.8 KB · Görüntüleme: 1,126
  • Exper Öğrenci Bilgisayarı Kurtarma DVD'si DB.jpg
    Exper Öğrenci Bilgisayarı Kurtarma DVD'si DB.jpg
    119.6 KB · Görüntüleme: 524
özgürgitarım hocam ellerine sağlık çok güzel olmuş, çok emek harcamışsın tebrikler. forumda ve çevremdeki arkadaşlar olarak bu işi ilk yapan sensin. o nedenle daha sonra yapmayı düşünenlere fikir olabilme ihtimalini düşünerek bi kaç fikir paylaşmak isterim.
senin düzenekte ben olsan ne ekran, ne çoklayıcı kullanırdım. sadece kasayı ağa bağlar netsupport öğrenci kurar öğretmen bilgisayarından netsupport öğretmen ile bağlanır yapardım ekran değişimlerini. ben bunu elimde fazla monitör olmadığını düşünerek yazdım. kablolara kanal ve duvardaki deliği kapatma işini bitirdikten sonra işin güzelliği dahada ortaya çıkacaktır. tekrar tebrikler

buda benim sınıfım

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0238.jpg
    Fotoğraf0238.jpg
    107.2 KB · Görüntüleme: 1,332
  • Fotoğraf0239.jpg
    Fotoğraf0239.jpg
    84.5 KB · Görüntüleme: 1,331
  • Fotoğraf0240.jpg
    Fotoğraf0240.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 1,331
  • Fotoğraf0242.jpg
    Fotoğraf0242.jpg
    101.9 KB · Görüntüleme: 1,331
  • Fotoğraf0243.jpg
    Fotoğraf0243.jpg
    73.6 KB · Görüntüleme: 1,331
panolar manolar vs tasitiyor bt sınıflarınızda lakin ben bir şey asmıyorum.

niye mi?

bt labının kapısına kocaman derste iken rahatsız etmeyiniz, bilgisayardan şuna bakabilir miyim vs gibi nedenlerle dersteyken kapıyı çalmayınız yazdığım halde 1 kişi bile buna riayet etmedi.

kapıdaki uyarıyı okumadın mı diyince yooo hocam ne yazıyorki? diyorlar.

kapıdaki kocaman uyarıyı bile okumayan dandiniler için ne kendimi yoracağım. dersimi anlatır çıkarım.

kaleli bilişim ve cavzer arkadaşlar, teşekkürler....

kalelibilişim ile aynı bilgisayarlara sahibiz sanırım....

cavzer hocam, sınıfta daha önce matematik dersi mi işlenmiş ?

ben tüplü tv ile sadece dönüştürücü kullanarak aynısını yapmıştım masrafa (lcd)gerek yok

BT sınıflarında boş duvarlar bana çok garip geliyor. Bence o bölümlere iyi kötü panolar asılıp bilgilendirici aylık yenilenen görseller asılmalı..

Ya ben bu başlığı anlayamadım. :| :|
Sonunda Bitti : Dijital Pano(BT Sınıf Resimleri) ne demek?

Re: BT Sınıf Resimleri !

ozgurgitarim' Alıntı:
ardakurak' Alıntı:
Hocam ellerinize sağlık. Sınıfınızın dizaynı çok hoşuma gitti. Yalnız şu üç boyutlu resim panosunu nasıl yaptığınızı merak ettim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

hocam okula ilk atandığım zamanlarda yapmıştım. ( 2.5 - 3 sene önce)

çıtaları resimde gördüğünüz gibi birbirlerine monte ettim. (ince çivilerle)

daha sonra çıtalara matkapla minik delikler açtım. (ipleri geçirebilmek için)

hazırladığım fotoğrafların dört kenarını da deldim. bu deliklere ipler geçirdim...

bu ipleri çıtalardaki deliklere tutturdum....
resim sıralamasını ve seçimini kafanıza göre yapabilirsiniz...
Hocam başka işin yok mu senin yahu :D Hocam şaka bi yana maşallahın var. İmrenmemek elde değil sınıfa

hocam severim el işlerini....
boş vaktim olduğu zamanlarda uğraşırım zaman zaman....

babamdan kalma bir alışkanlık sanırım.....

ozgurgitarim hocam ne kadar da güzel sınıfınız var, hayran kaldım. böyle sınıfım olsa çıkmak istemem. yazık ki bu sınıfları heba edecekler. ellerinize sağlık, tebrik ediyorum.

sdgn' Alıntı:
ozgurgitarim hocam ne kadar da güzel sınıfınız var, hayran kaldım. böyle sınıfım olsa çıkmak istemem. yazık ki bu sınıfları heba edecekler. ellerinize sağlık, tebrik ediyorum.

okulda bilgisayarlarla,internetle,ses sistemleri,porjeksiyonlar vs..ile ilgili bir sıkıntı olmadığında çoğu zaman sınıftayım zaten hocam...

uzun tenefüste kahvaltımızı bile burada yapıyoruz arkadaşlarla :)

bakalım bu sene sonunda,tayin isteyip istememe konusunda kararsızım açıkçası....

Allah hayırlısını versin.....

Benim sınıfımda bu...
Bir sene de ancak bu hale getirdim.
İki bilgisayar hariç, diğer bilgisayarlar tahtaya bakıyor.
7 tane bilgisayar kablosuz olarak internete bağlanıyor.
Aldığımda 9 tane çalışır bilgisayar vardı, şimdi 19 tane...
Askere gidiyorum..
İnşallah gelmeden önce sorunlarımız çözülmüş olur..
Bütün zümrelerime iyi çalışmalar diliyorum..

Geri