Son 2 hafta....İl dışına daha fazla kontenjan için boş dur

Kodla Büyü
Re: Yıllardır il dışı atamalarda haksızlık yapılıyor!!!

Kesinlikle katılıyorum, her seferinde özür durumundan gelecekler için ayrılan ağırlıklı kontenjanlardan dolayı her seferinde isteğe bağlılar büyük mağduriyet yaşıyorlar

Önceki yıllardır boş normların ortalama %20-25'i il dışına açılıyordu.Geçen sene özellikle sınıf öğretmenleri ciddi anlamda kamuoyu oluşturdu ve bu oran %40 'lara yükseldi.Önümüzde 1 aydan fazla zaman var.Bu süreyi değerlendirmemiz lazım...

tabiki özür durumuna fazla okul açılsın aileler ayrılmasın ama bizim gibi il dışı isteyecekler de göz ardı edilmesin

tomreader2010' Alıntı:
tabiki özür durumuna fazla okul açılsın aileler ayrılmasın ama bizim gibi il dışı isteyecekler de göz ardı edilmesin
Kesinlikle bizim derdimiz özür grubu atamaları değil.Bir ilde 100 tane bilişimci ihtiyacı varsa bunların en fazla 10 tanesi özür grubunda doluyor.Ama tutup da il dışı atamalar da en fazla 20-25 okul açıyorlar.Tamam %100 olmasa da %80-90 açık gösterilebilir.Yıllardır atamaları takip ediyorum.Bütün sayılar ortadır kimse kimseyi kandırmasın.

Tekrar söylüyorum bizim eş özrüne sağlık özrüne diyecek hiçbir lafımız yoktur....

sguner_23' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
Kesinlikle bizim derdimiz özür grubu atamaları değil.Bir ilde 100 tane bilişimci ihtiyacı varsa bunların en fazla 10 tanesi özür grubunda doluyor.Ama tutup da il dışı atamalar da en fazla 20-25 okul açıyorlar.Tamam %100 olmasa da %80-90 açık gösterilebilir.Yıllardır atamaları takip ediyorum.Bütün sayılar ortadır kimse kimseyi kandırmasın.

Tekrar söylüyorum bizim eş özrüne sağlık özrüne diyecek hiçbir lafımız yoktur....
açıklamayı sizin için yapmadım yanlış anlaşılma olmasın diye yazdım kesinlikle her yazdığınıza katılıyorum haklısınız geçen sene ankarada 3 merkez açıldı sadece özür gurubunda onlarca

tomreader2010 hocam aynı fikrideyiz sorun yok.

Birde şu var açık gösterilen okularda da o ildeki enaz talepgören okulları seçiyorlar.(Ör:Merkeze 100-150 km.uzakta olan yerler.)
Geçen sene normumuz 6000 civarıydı.2600 okul gösterildi.(Ki bu rakam geçmiş yılların en iyi rakamdı.daha önce dediğim gibi %40 civarı).2600 okuldan 930 civarı okula sadece yerleşme oldu.Okulları inceleyin 2600 okulun büyük çoğunluğu kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde.

Türkiye genelinde 15 bin civarı bilişimci var.Bunlardan en az 2 bin civarı bu yıl il dışı atama isteğinde bulunacaktır. Bilişimin ülke geneli ihtiyacı 5 bin civarı(Bu sayı büyük ihtimalle haziran ayı içerisinde netleşecek).
Adam gibi okulları açsalar emin olun arkadaşlarımızın %70-80 i dilediği ile gider.

Daha önceki yıllarda Meb yolluk vermemek için bu taktikleri uyguluyor diyenler vardı.Benim yolluk falan umurumda değil yıllarca istediğim il de çalışmayı beklemektense verecekler max 2000 tl onların olsun...

sguner_23 hocam sayılarla müthiş istatistik vermişsiniz
geçen sene il dışına ankara merkezde bildiğim 4 okul açıldı özür grubuna yaklaşık 170 okul açıldı bu kadar fark olurmu ?

Bu konuda değişik konulara mesajlar yazdım haksızlıkları dile getirdim çok isabetli bir konu olmuş il dışına açılan okullar arkadaşımızın verdiği gibi hep boş kalıyor zaten önemli olan kontenjan sayısı kadar açılan okulların yerleri bu konuda her tarafa mesajlar yazalım ben yazdım yazmaya da devam edeceğim.

Arkadaşlar kimlere mail atsak daha etkili olabilir?

bence bir şey çıkmaz. sadece özür atamaları için tüm kadroları gösteriyorlar...

Tek care secim bence

İl içindeki ihtiyaçlarda geçen seneye göre azalma var özellikle merkezler hep dolmuş gerçi geçen sene boştu il dışına merkezden yine okul açmadılar bu sene de açmayacaklar merkezden okul ve kontenjan da azalacak bence.

tefbilisim' Alıntı:
İl içindeki ihtiyaçlarda geçen seneye göre azalma var özellikle merkezler hep dolmuş gerçi geçen sene boştu il dışına merkezden yine okul açmadılar bu sene de açmayacaklar merkezden okul ve kontenjan da azalacak bence.
hocam bence sıkıntı seneyenin normları il dışına kadar güncellenirse iyi sayıda iyi yerler açılabilir ancak güncellenmez ise kimse il dışından yer değiştiremez umarım il içi ve il dışı arasındaki 1 aylık sürede normları güncellerler

hocam buradan konuşmayla olmuyor ben akim'e 2 kez yazdım cevap bekliyorum daha farklı yerlere de yazacağım sizler de yazın yoksa benim hiç umudum yok.

2010 yılında zorunlu hizmet affı geldiğinde ilk etapta doğuya 2008,2009 yıllarında gitmiş öğretmenlere yer değiştirme hakkı vermediler. Bimer ,akim gibi kurumlara ciddi anlamda şikayet başvuruları yaptık neticede MEB 2 hafta içerisinde vermiş olduğu karadan geri adım attı.Bu sayede 2010 yılında Van'dan tayin istedim yoksa 2 yıl daha Van'da kalacaktım.

Bu yüzden ummadık taş kırar baş.Ayrıca biraz kaba olacak ama ağlamayana meme vermezler...

Bir bakmışsınız il dışına boş normları %80 civarı açılmış.Nasrettin Hoca ' nın dediği gibi ya tutarsa.

Akime bende yazdim herkes simdiden uzerine duseni yapsa iyi olur 5-10 dakikasini ayirip yarin kimsenin tayini cikmayinca aglayip sizlanmanin bi faydasi olmaz

Hocalarım 3-4 haftalık bir zamanımız kaldı akim ve bimer vb. kurumlara yazmayı unutmayalım.Tekrar söylüyorum kimse bizi umursamaz diye düşünmeyelim...

Aksi takdirde 16 Haziran günü çok ah vah ederiz...

Re: İl dışına daha fazla kontenjan için akim,bimer vb kurumlara

Bu arada konu başlığını değiştirdim...

arkadaşlar şu an ihtiyacınız olmayabilir ama birgün siz de tayin isteyebilirsiniz. 5 dakikanızı ayırıp bişeyler yazın. bişey çıkmaz burdan demeyin.
DESTEK

başlığa bile yazmayan zümrelerim umarım gerekli yerlere mail atarlar. Ankara ihiyaç listesini yayınladı onlarca okulda açık var ama il dışında bir elin parmaklarını geçmeyen okul açarlar madem ihtiyaç var açın kardeşimde millet memleketine gitsin

başlığı canlı tutsak arkadaşlar

İşlem tamam :+1:

destek verin arkadaşlar

Geri