sol üstte tire işareti yanıp sönüyor

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar dell marka leptobumda bir ssd birde 1 tb hardisk var ssd de sistem yüklüydü bugün format atayım dedim attım driverlarını yükledim yeniden başlat dedim pc kapanmaya hazırlanıyor derken baya uzun bekledi takıldı elle kapattım sonra açıldığında siyah ekranda sol üstte tire işareti yanıp sönüyor ne yaptım ettim olmadı.. tekrar format attım ssd çıkartıp taktım bios pilini çıkarıp taktım olmadı. harddiskler çalışıyor görüyor komut istemiyle not defteri açıp bakıyorum sistem c de yüklü ama ne yaptıysam yanıp sönen siyah ekrandan çıkamadım başına böyle birşey gelen var mı ne yapmam lazım

Formatladıktan sonra sürücüleri yükleyene kadar sorun yoksa, sıkıntı ekran kartı sürücünüzde olabilir. Eğer ekran kartıyla ya da görüntüdeki sorunlar nedeniyle format atmaya karar verdiyseniz, ekran kartınızda problem oluşmuş olabilir, sürücüyü kurunca da windows harici ekran kartını kullanmaya çalıştığında da sıkıntı ortaya çıkıyor olabilir.
Öncelikle format atın, ekran kartı hariç diğer sürücüleri yükleyip, birkaç defa kapatıp, açın. Eğer sorun yoksa, ekran kartınıza uygun en son sürücüyü dizüstünün sitesinden ya da ekran kartı üreticisinin (nvidia, AMD) sitesinden indirip, yükleyin. Ekran kartında sorun yoksa doğru sürücüyü yüklediğinizde problem olmaması lazım.
Nadir durumlarda virüs nedeniyle bunu yapabilir. Sürücüler bilgisayarınızda kayıtlı olanlardan kuruyorsanız, virüslü olduğu için sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz, internetten indirip, doğrudan kurmayı deneyin.

Ardakaşlar sorunu hallettim hardiski çıkartıp başka pc ye taktım orta formatlayıp sistem kurdum sonra sorun çıkartan pc ye taktım açıldı tekrar formatladım çalışıyor.

Formatladıktan sonra sürücüleri yükleyene kadar sorun yoksa, sıkıntı ekran kartı sürücünüzde olabilir. Eğer ekran kartıyla ya da görüntüdeki sorunlar nedeniyle format atmaya karar verdiyseniz, ekran kartınızda problem oluşmuş olabilir, sürücüyü kurunca da windows harici ekran kartını kullanmaya çalıştığında da sıkıntı ortaya çıkıyor olabilir.
Öncelikle format atın, ekran kartı hariç diğer sürücüleri yükleyip, birkaç defa kapatıp, açın. Eğer sorun yoksa, ekran kartınıza uygun en son sürücüyü dizüstünün sitesinden ya da ekran kartı üreticisinin (nvidia, AMD) sitesinden indirip, yükleyin. Ekran kartında sorun yoksa doğru sürücüyü yüklediğinizde problem olmaması lazım.
Nadir durumlarda virüs nedeniyle bunu yapabilir. Sürücüler bilgisayarınızda kayıtlı olanlardan kuruyorsanız, virüslü olduğu için sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz, internetten indirip, doğrudan kurmayı deneyin.
cevabın için teşekkürler

Geri