Sn. Başbakan: "ÖĞRETMENİN ÖNCELİĞİ PARA DEĞİLDİR"

Kodla Büyü
sanal_kisi' Alıntı:
ülkeyi erdoğandan daha iyi yönetecek yada ondan daha iyi bir lider gösterebilirler mi? yukarda eleştiren kişiler, siyasetten ve ülke ekonomisinden madem bu kadar anlıyorlar bir isim söylesinler lütfen!
Bundan daha kötü bir lider gösterebilir misin? Bu arada laf ebeliğinde lider onda şüphem yok. 3-5 cilalı lafa oy veren sürüyle insan var memlekette.

bilalca' Alıntı:
Arkadaşlar herkes bir şeyler yazmış bende yaşadığım bir örneği anlatayım. Okula kayıt zamanı bir veli geldi. Oğlu yedek kayıt döneminde bizim okulu kazanmış. Önceki okulda kayıt esnasında 2 top fotokopi kağıdı ve pul istiyormuş. Bu abi geldi sağolsun. Dedim biz kayıt zamanı hiçbir şey almıyoruz. Ama siz kağıtları getirmişsiniz biz bunu kullanalım. Ondan sonra demesin mi ben bunları ödünç aldım falan filan. Binbir türlü takla. Neyse fazla uzatmayayım. Kağıdı falan vermek istemeyince ve ödünç aldığını söyleyince adama acıdım. Dedim ne iş yapıyorsun. Ben dedi teksnisyenim. Dedim teknisyenlerin maaşı falan düzeldi dedim. Ondan sonra sordum ne kadar maaş alıyorsun diye demesin mi 2500 TL. Bu adam en fazla 2 yıllık yüksekokul mezunudur. Ben sınava hazırlanmışım. Üniversiteyi zar zor kazanmış. Ve bir o kadar da emek sarf etmişim, para harcamışım.

Allah'a şükürler olsun aldığım para yetiyor ama bana en fazla yukarıda paylaştığım gibi maaş adaletsizliği koyuyor. Bu teknisyen 12 ay bu maaşı alıyor. Benim ek dersle birlikte bu maaşa zar zor yetişiyorum. Tatilde, izinde ek ders alamıyorum. Maaşım düşüyor.

öğretmenliği tercih ettiğinde maaşının ne kadar olduğunu bilerek tercih ettin dimi?öss tercihini yani, parasında pulunda olsaydın aynı puana daha kazançlı bir meslek okuyabilirdin dimi?her insan parayı ister her insan için para önemlidir, çoğu insanda tembelliği rahatı sever..çoğumuz tercihlerimizin sonucu yaşıyoruz hayatta, ben rahatımı sevdiğim için öğretmenlik seçtim ve çok rahatım çok şükür..eğer tercih para ise tercihini ona göre yapacaktın...yoksa maaşlarımız 10bin liradan buralara düşmüş değil, hep azdı hep az...
yine anlamayan çıkacak açıklama yapayım, keşke maaşlarımız dengeli olsa keşke maaşlarımız çok yüksek olsa ne ala olurdu ama değil malesef...ama dediğim gibi bunun a yada b partisiyle alakası yok yarın c de gelse m de gelse yerimizde sayacaz, yine malesef, sayımız çok fazla...

hasanbiltek' Alıntı:
sanal_kisi' Alıntı:
ülkeyi erdoğandan daha iyi yönetecek yada ondan daha iyi bir lider gösterebilirler mi? yukarda eleştiren kişiler, siyasetten ve ülke ekonomisinden madem bu kadar anlıyorlar bir isim söylesinler lütfen!
Bundan daha kötü bir lider gösterebilir misin? Bu arada laf ebeliğinde lider onda şüphem yok.
benim tanık olduklarımı sayayım...
isimleri yazdım ama geri sildim, bazılarının sevdiği insanlar olabilir içlerinde isim vermeyeyim ama bundan önceki hemen hemen hepsi desem yeterli olur heralde...

mdeniz06' Alıntı:
sanal_kisi' Alıntı:
senin gibi üstün zekalılar sayesinde bunlara mahkumuz zaten... :verymad:
başkasının düşüncesine saygılı olmak senden bişey götürmez, korkma...kim istiyorsa seçim günü gider oyunu verir, çoğunlukta kimi seçmişse o ülkeyi yönetir, sonra ülke bakar bir sonraki seçime oyunu verir memnunsa aynısına değilse alternatifine değilse oy kullanmaz boş atar...
bunu düşünmek öyle çok zeka gerektirmiyor, herkes bişeylere bakar seçeceği partide, benim seçimim ne para ne pul, köşe başlarını temizlesin yeter benim için..

sanal_kisi' Alıntı:
hasanbiltek' Alıntı:
sanal_kisi' Alıntı:
Bundan daha kötü bir lider gösterebilir misin? Bu arada laf ebeliğinde lider onda şüphem yok.
benim tanık olduklarımı sayayım...
isimleri yazdım ama geri sildim, bazılarının sevdiği insanlar olabilir içlerinde isim vermeyeyim ama bundan önceki hemen hemen hepsi desem yeterli olur heralde...
Hem isim yazdım geri sildim diyorsun hem de bundan öncekilerin hemen hemen hepsi diyorsun. Başbakan tarzı bir hareket. İşte siyasetiniz budur.

hemen hemen hepsi diyorum işte , bundan öncekilerin hepsi demiyorum, kimsenin üzülmesini istemiyorum, başarı başkasını başarısızlıkla suçlayarak elde edilmez...

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
siyasilerin görevi sadece ekonomiyi büyütöek değildir aynı zamanda oluşan kaynağı bütçeyi adil de dağıtmaktır
ben ekonominin uzun vadede iyi gittiğini düşünmüyorum belki kısa vadede her şey çok iyi gidiyor gibi olabilir maliye - ekonomi bakanları rakamlarla oynayarak ayrıca özelleştirmelerden gelen sıcak parayla her şey pozitif gözükebilir
farzedelim gerçekten ekonomi iyi gidiyor yinede dağıtımın yönünün ne amaçla kullanıldığını sorgulamak hakkımız diye düşünüyorum
bence çok güzel düşüncelerini söylemek eleştirmek iyidir.sen de çok güzel belirtmişsin buna lafım yok .akp nin yanlışları da çok.ama burada bazı net kalemşörleri kendi meslektaşlarını el etek öpmekle,suçluyor seviyesiz hakaretler ediyor.buna karşıyım arkadaş ben bu zihniyete karşıyım.despotlar ve bu hazımsızların öğrencilere birşey katacağına verebileceğinede inanmıyorum.

ağzı iki laf yapıyor diye iyi idareci olunmaz. demirelinde ağzı iyi laf yapıyordu memlketi ne hale getirdiğini bir düşünün. tayyip erdoğanın abd tarafından destek görmesin bakın 1 ay o koltukta oturtmazlar. sporun bütün yönüyle yöneten başbakan. milli eğitim içine kadar yöneten başbakan, bütün medyayı tek tek yöneten başbakan, bütün hakim ve savcılar üstünde baskı kuran başbakan, iş adamları üstünde baskı kuran başbakan ve yönettiği her yerde birileri işini götürüyor. bunları ayrıntılı anlatmayım. bu mu yönetmek.

ev eşyası satarak ev geçindiren bir başbakanın satacak eşyasıda kalmadı. en son askerliğimizi sattık 30 liraya zenginlerin çocuklarına şehit olmak nasip olmadı.

artık uyanın ey millet gözünüz kör mü? bu kadar aşağlamayı hak edecek öğretmen ne yaptı hükümet ne istediyse öğretmen boyunu büktü hala yaranamamış

omd' Alıntı:
Tamam önceliğimiz para değil ama ruhlar aleminde de yaşamıyoruz. Fırıncıya gidip benim önceliğim para değil, senin çocukların başarısı, sar ordan iki ekmek, hadi bana eyvallah deyin bakalım. Kürekle öğretmen bak git diye kovalıyor mu, kovalamıyor mu? Aynısını yolunu bulabilirseniz kasapta sakın denemeyin, zira keserleri keskin oluyor!
:lol: :lol: :lol:

Günün yorumu ilan ediyorum :roll:

söylenenleri kafanıza göre çarpıtmayın.olay çok basit.ortada her alanda yapılan birçok yanlış var.bunların en belirgini ve bizi ilgilendirenlerden bir tanesi adaletsiz gelir dağılımı.öğretmenin maaşı zaten azdı bilerek görev aldınız demişsiniz.evet azdı ama daha önce hizmetliden az değildi, imamdan az değildi, polisin neredeyse yarısı kadar değildi.şimdi öğretmen dışındaki herkese verilirken sorun yok öğretmene gelince mi ülke büyümesi engelleniyor.bunun dışında suriyeden gelen ne olduğu belli olmayan 250 bin insana dünyanın parası harcanıyor da öğretmene gelince mi para yok.geçin bunları.amacınız adaletse önce bunu kendiniz için yaparsınız.kendinize %100 önerip öğretmene %3-5 önermezsiniz.sonuç olarak anlamanız gereken şudur; herkes bulunduğu durum için elbet şükretmelidir; ama aptal yerine konulmaya çalışılıyorsa bunda şükredecek bir durum yok...
başarılı lider kısmına gelince bahsettiğiniz yol yapmak, inşaat yapmaksa amenna.lakin dış siyaset, ekonomik gelişim, eğitim, terör gibi konularsa katılmam mümkün değil.siz bu saydıklarımdan hangisine dayanarak başarılı olduklarını söyleyebiliyorsunuz...

özellikle bu konuda başbakan söylenecek her türlü sözü hak ediyor. şimdiye kadar öğretmen maaşlarının diğer memurlarla kıyaslandığındaki komik durumunu " muşun adıyamanın dağ köylerinin isimlerini dahi bilen.." başbakan bilmiyor olamaz.

bunun arkasında hiçbir vicdan sahibi duramaz. başbakanı türkiyenin başındaki lidewr olarak görmek bazı konularda bunca hata yapmasına göz yummayı gerektirmez. kimse savunmasın bu konuda sı.tı

olayın iç yüzü oartaya bugün çıktı başbakan durduk yere öğretmen maaşı ile neden konuştu diye düşünürken olay bu gün patlak verdi.

geçenlerde EBS nin başkanı başbakan gidip muhabbet etmiş ve başbakan geçen yıl söylediğiniz sözler aldığı maaşlar hakkındaki yorumlarını öğretmnleri çok kırdı deyince başbakn da açıklama yapıvermiş

kapalı kaplılarda neler görüşüyorlar. sayın ahmet gündoğudu onu bunu bırak 4+4+4 dü başımıza bela ettin ve bu millet sıkıntı içinde

sanal_kisi' Alıntı:
bilalca' Alıntı:
Arkadaşlar herkes bir şeyler yazmış bende yaşadığım bir örneği anlatayım. Okula kayıt zamanı bir veli geldi. Oğlu yedek kayıt döneminde bizim okulu kazanmış. Önceki okulda kayıt esnasında 2 top fotokopi kağıdı ve pul istiyormuş. Bu abi geldi sağolsun. Dedim biz kayıt zamanı hiçbir şey almıyoruz. Ama siz kağıtları getirmişsiniz biz bunu kullanalım. Ondan sonra demesin mi ben bunları ödünç aldım falan filan. Binbir türlü takla. Neyse fazla uzatmayayım. Kağıdı falan vermek istemeyince ve ödünç aldığını söyleyince adama acıdım. Dedim ne iş yapıyorsun. Ben dedi teksnisyenim. Dedim teknisyenlerin maaşı falan düzeldi dedim. Ondan sonra sordum ne kadar maaş alıyorsun diye demesin mi 2500 TL. Bu adam en fazla 2 yıllık yüksekokul mezunudur. Ben sınava hazırlanmışım. Üniversiteyi zar zor kazanmış. Ve bir o kadar da emek sarf etmişim, para harcamışım.

Allah'a şükürler olsun aldığım para yetiyor ama bana en fazla yukarıda paylaştığım gibi maaş adaletsizliği koyuyor. Bu teknisyen 12 ay bu maaşı alıyor. Benim ek dersle birlikte bu maaşa zar zor yetişiyorum. Tatilde, izinde ek ders alamıyorum. Maaşım düşüyor.

öğretmenliği tercih ettiğinde maaşının ne kadar olduğunu bilerek tercih ettin dimi?öss tercihini yani, parasında pulunda olsaydın aynı puana daha kazançlı bir meslek okuyabilirdin dimi?her insan parayı ister her insan için para önemlidir, çoğu insanda tembelliği rahatı sever..çoğumuz tercihlerimizin sonucu yaşıyoruz hayatta, ben rahatımı sevdiğim için öğretmenlik seçtim ve çok rahatım çok şükür..eğer tercih para ise tercihini ona göre yapacaktın...yoksa maaşlarımız 10bin liradan buralara düşmüş değil, hep azdı hep az...
yine anlamayan çıkacak açıklama yapayım, keşke maaşlarımız dengeli olsa keşke maaşlarımız çok yüksek olsa ne ala olurdu ama değil malesef...ama dediğim gibi bunun a yada b partisiyle alakası yok yarın c de gelse m de gelse yerimizde sayacaz, yine malesef, sayımız çok fazla...

Hocam kimin kime oy verdiği hangi partiyi tuttuğu hiç önemli değil benim için öncelikle bunu belirteyim. Her ne sebeple olursa olsun isteyen istediği partiye oy verirki veriyorda. Ancak desteklediğiniz partinin icaatlarını beğenmeyenler olabilir bunu ifadede edebilirler. Tabiki bu ifade şekli hakaret şeklinde asla olmamalı medeni bir dille olmalı. Medeni bir dille yapılan eleştirileride olgunlukla karşılamalısınız. Sanıyorum sizde dahil yorum yapanların çoğu öğretmen. Bu başlıktada öğretmen özelinde bir tartışma yürüyor. Öğretmenin şuanda maddi ve psikolojik durumu ortada. Bende ailemin dişinden tırnağından arttırdıklarının ve onların emeklerinin karşılığı olarak yıllarca okuyup üniversiteyi bitirip öğretmen oldum. Ama şimdi ilkokul, ortaokul veya lise mezunu memurlardan okulunuzdaki hizmetliden düşük maaş alıyorsunuz. Bu sizin gücünüze gitmiyormu. Bence hizmetlilerin memurların aldığı maaşda hiç bir anormallik yok az bile alıyorlar kiraların en az 700 800 olduğu bir ülkede. Anormal olan (ben artık kasıtlı olduğunu düşünmeye başladım bunun) öğretmen maaşları. Maaşımız hep azdı hep az demişsiniz. Evet hep azdı ama bırakın artık üniversite mezunu memurları hiç bir zaman ilkokul mezunu memurdan bile az olmamıştı değilmi. Burada hiçmi bir adaletsizlik bir yanlışlık bir çarpıklık görmüyorsunuz. Bu adaletsizliği görüyorsanız hiçmi rahatsız olmuyorsunuz.

inanakyol' Alıntı:
sanal_kisi' Alıntı:
bilalca' Alıntı:

Hocam kimin kime oy verdiği hangi partiyi tuttuğu hiç önemli değil benim için öncelikle bunu belirteyim. Her ne sebeple olursa olsun isteyen istediği partiye oy verirki veriyorda. Ancak desteklediğiniz partinin icaatlarını beğenmeyenler olabilir bunu ifadede edebilirler. Tabiki bu ifade şekli hakaret şeklinde asla olmamalı medeni bir dille olmalı. Medeni bir dille yapılan eleştirileride olgunlukla karşılamalısınız. Sanıyorum sizde dahil yorum yapanların çoğu öğretmen. Bu başlıktada öğretmen özelinde bir tartışma yürüyor. Öğretmenin şuanda maddi ve psikolojik durumu ortada. Bende ailemin dişinden tırnağından arttırdıklarının ve onların emeklerinin karşılığı olarak yıllarca okuyup üniversiteyi bitirip öğretmen oldum. Ama şimdi ilkokul, ortaokul veya lise mezunu memurlardan okulunuzdaki hizmetliden düşük maaş alıyorsunuz. Bu sizin gücünüze gitmiyormu. Bence hizmetlilerin memurların aldığı maaşda hiç bir anormallik yok az bile alıyorlar kiraların en az 700 800 olduğu bir ülkede. Anormal olan (ben artık kasıtlı olduğunu düşünmeye başladım bunun) öğretmen maaşları. Maaşımız hep azdı hep az demişsiniz. Evet hep azdı ama bırakın artık üniversite mezunu memurları hiç bir zaman ilkokul mezunu memurdan bile az olmamıştı değilmi. Burada hiçmi bir adaletsizlik bir yanlışlık bir çarpıklık görmüyorsunuz. Bu adaletsizliği görüyorsanız hiçmi rahatsız olmuyorsunuz.

katılıyorum. herkesin maaşında iyileştirilmeye gidildi bizimki yerinde kalarak geriledi.

sanal_kisi' Alıntı:
bilalca' Alıntı:

Burada karşılıklı bir atışmaya girmek istemiyorum. Ben meslek lisesi çıkışlıyım ve 1999 senesinde üniversiteyi kazandım. Tüm tercihlerim öğretmenlikti. Farklı bir alan seçme şansım elimden alınmıştı. Bunu belirteyim. Ben zaten yazımda siyasi bir içerikte belirtmedim ve işim de olmaz. Sadece mevcut durumu anlatan bir yazı yazdım. Saygılarımla...

işin özeti para yoksa kimseyede yok olması lazım işine geldiğinde birilerine para verceksin öğretmenede %3 diyeceksin oda yetmez üstüne hakaret et. madem öğretmen parayla işi olmaz hodri meydan öğretmen maaşlarını asgari ücrete çekinde görüyüm bakalım ne olacak.

valla başbakan haklı...
devlet lojman veriyo beğenmiyonuz. Öğrenci servisi gönderiyo, kapıdan aldırıyo binmiyonuz.
len bunları hesaplasan zaten her öğretmen +700 (en iyi ihtimal 400 kira 300 yol ücreti) karda.
Tabi canım bizim çocuklarımız yok, gelecğimiz de yok, öğrencilerimiz var.
aslında maaş fazla, şu artı 700'ü de kesseler iyi olur valla.
Camiden çıkınca kapıdaki dilencilere kızardım,
kardeşim noldu bu ......... dilenciden kötü. Allah sonumuzu hayır getire.
(Düzeltme.... yerdeki devlet kelimesi suç sayılabilir düşüncesiyle silindi, bazıları da tc diyor ya hani?)

14 senede çeşitli yerlerde harcadığım yol paraları tam>>>15 milyar(15bin)
14 senede ev kiraları>>>40 milyar(40 bin)
memlekete geldim evimdeyim evimden okula sabah yola düşüyorum 2 senede 8 milyar
bayağı zenginim değil mi

bizim akrabada ilkokul mezunu aylık 100tl taksitle gecekondu alanlar şimdi o gecekondudan 2 tane tanesi 140 bin tl ev sahibi oldular.Üniversite mezunu olup diyar diyar gezmekle hiç okumamak arasında yani pratik zeka arasında bayağı fark var

Geri