Sn. Başbakan: "ÖĞRETMENİN ÖNCELİĞİ PARA DEĞİLDİR"

Kodla Büyü
bu toplantıda akp ye numan kurtulmuş kendi partisi olan has partisini kapatarak resmen geçmiş oldu. 2 yıl önce ben bu numan kurtulmuşun akp ye geçeceiğini başbakan ile arasındaki kirli ilişkileri yazdığımda bir çok kişi bana komplo üretmekle suçlamış hatta formdan atılmıştım. zaman çabuk geçiyor ama gerçekler bir bir ortaya çıkacak. tabi bu işin tuzu biberi ama 5 yılsa bu günlerin hesabı öyle bir çıkacak ki o zaman bu partiye oy vernlerin yüzünü görmek isterim tabi yüz varsa

ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞ.Bence de milletvekillerine ayda 1000tl maaş yeter.Gittikleri her yerde ulaşıma ve lokantaya para vermiyorlar ben ayda ULAŞIMA 400TL ödüyorum

eğer MEB bakanı yada bt hizmetleri daire bşk filan olursam her öğretmene bir imac yada macbook air şöyle 5000tl olanından sizler var ya herşeye layıksınız bu işler öyle 695tl ile yürümez.14 senedir ek ders ücretimde öyle aman aman bir artış yok kardeşim 4 senelik devlet memuru 2000tl ben 14 senelik öğretmenim 1839tl alıyorum.Onun servisi ve yemeği devletten benim servis ve yemeğim cepten hem de 470tl

öğretmenin önceliği zaten yatmaktır.işine gelince ek dersleri var diyor işine gelince 15 saate bu kadar diyor. ne adam yahu. bunlara inat bir gün değiştireceğim mesleği nasılsa meb kaybeder.

telefon faturası çıkmış 22.90tl'ye bu ay gelmiş 26.25 tl. Öyle bi sinirim bozuldu akşam akşam. Daha da ak diyenin suratına faturaları sıvarım arkadaş.

Necmettin Hoca'nın eski adamı 1 günde gömlek değişti. Biz 10 yıldır bir kirli gömleği değişemedik. :alkis:

Çok şükür avrupanın ve dünyanın en düşük öğretmen maaşı ile geçiniyoruz.

ALINTI: http://www.turkiyekamu.com/sgk-devlette ... -1589h.htm

Türkiye’deki öğretmen maaşları ile OECD ülkelerindeki öğretmen maaşlarını kıyasladığımızda da büyük farklılıklar vardır. Ülkemizdeki öğretmenler, dünyadaki meslektaşlarına göre çok daha az kazanmaktadır. OECD Bir Bakışta Eğitim 2011 Raporunu göz önüne aldığımızda, OECD ülkeleri ortalamasına göre ilköğretimde göreve yeni başlayan bir öğretmen yılda brüt 29 bin 767, en üst derecedeki bir öğretmen yılda brüt 48 bin 154 dolar kazanmaktadır. Almanya’da ilköğretimde göreve yeni başlayan bir öğretmen yılda brüt 46 bin 446 dolar, en üst derecedeki bir öğretmen yılda brüt 61 bin 787 dolar; İtalya’da göreve yeni başlayan bir öğretmen yılda brüt 28 bin 907 dolar, en üst derecedeki bir öğretmen yılda brüt 42 bin 567 dolar; Norveç’te göreve yeni başlayan bir öğretmen yılda brüt 35 bin 593 dolar, en üst derecedeki bir öğretmen yılda brüt 43 bin 861 dolar; Amerika Birleşik Devletleri’nde göreve yeni başlayan bir öğretmen ilköğretimde yılda brüt 36 bin 502 dolar, en üst derecedeki bir öğretmen yılda brüt 51 bin 633 dolar kazanmaktadır. Aynı raporda Türkiye’de ilköğretimde göreve yeni başlayan bir öğretmenin yılda brüt 25 bin 536 dolar, en üst derecedeki bir öğretmenin yılda brüt 29 bin 697 dolar kazandığı belirtilmektedir. Ancak bu rakamlar satın alma gücü paritesine göre hesaplanmıştır ve brüt maaşlardır. Ülkemizde öğretmenlerin eline geçen net rakamlar tabi ki bu şekilde değildir. Söz konusu rapor, Türkiye ile diğer ülkeleri kıyaslamak açısından önemlidir. Ülkemizde öğretmen maaşları yılda 11 bin 800 dolar ile 13 bin 800 dolar arasında değişmektedir.

Tamam önceliğimiz para değil ama ruhlar aleminde de yaşamıyoruz. Fırıncıya gidip benim önceliğim para değil, senin çocukların başarısı, sar ordan iki ekmek, hadi bana eyvallah deyin bakalım. Kürekle öğretmen bak git diye kovalıyor mu, kovalamıyor mu? Aynısını yolunu bulabilirseniz kasapta sakın denemeyin, zira keserleri keskin oluyor!/quote]
:lol:

2 transfer yaptı akp. buda yekten %3-5 fazla oy demek. yani önümüzdeki seçimde akp yine iktidar görünüyor. önceki seçimlerde verenler (-ki %3-5 civarı) vermese bile farkeden bişi olmayacak gibi

ben dinlemiştim konuşmanın birazını.. ekonomik durumumuz iyiye gittikçe yükseltcez falan diyodu. iyi şeyler söylüyodu sanki.. sonra kapatım. bu site hepsini almamış konuşmaların.
tabi eski söylediklerini unutmayacağız hiç bir zaman :?

diyarbakırda 2 öğretmen kaçırılmış pkk tarafından doğrudur önceliği para değil can güvenliğidir.

hala destekleyen öğretmenler bence klasik olacak belki ama stockholm sendromu (türkçesi tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak) yaşıyorlar.
teşbihte hata olmaz kimse sözü çarpıtmasın.

ülkeyi erdoğandan daha iyi yönetecek yada ondan daha iyi bir lider gösterebilirler mi? yukarda eleştiren kişiler, siyasetten ve ülke ekonomisinden madem bu kadar anlıyorlar bir isim söylesinler lütfen!

siyasilerin görevi sadece ekonomiyi büyütöek değildir aynı zamanda oluşan kaynağı bütçeyi adil de dağıtmaktır
ben ekonominin uzun vadede iyi gittiğini düşünmüyorum belki kısa vadede her şey çok iyi gidiyor gibi olabilir maliye - ekonomi bakanları rakamlarla oynayarak ayrıca özelleştirmelerden gelen sıcak parayla her şey pozitif gözükebilir
farzedelim gerçekten ekonomi iyi gidiyor yinede dağıtımın yönünün ne amaçla kullanıldığını sorgulamak hakkımız diye düşünüyorum

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
siyasilerin görevi sadece ekonomiyi büyütöek değildir aynı zamanda oluşan kaynağı bütçeyi adil de dağıtmaktır
ben ekonominin uzun vadede iyi gittiğini düşünmüyorum belki kısa vadede her şey çok iyi gidiyor gibi olabilir maliye - ekonomi bakanları rakamlarla oynayarak ayrıca özelleştirmelerden gelen sıcak parayla her şey pozitif gözükebilir
farzedelim gerçekten ekonomi iyi gidiyor yinede dağıtımın yönünün ne amaçla kullanıldığını sorgulamak hakkımız diye düşünüyorum

tam tersi işte, kısa vadede iyileşme düşünülse idi,bir gecede tüm memurlara yüzde 50 zam yapılabilirdi ama 3-5 yıl geçmeden nalları ülke olarak dikerdik!
önce dışa olan borcu bitirmek en mantıklısı, sonra içe dönük gelişme ile, halkın ekonomisini iyileştirmek doğru olan...

omd, geldim buyur teklifini söyle ahkam kesmeden, sen ve sen gibiler yüzünden zaten ülkenin daha iyiye gitmesi öteleniyor, biri! onun gibi biri karşısına çıkıpta mualefet edemiyor gerçekten halkın düşüncesini ona aktaramıyor, neler oluyor diyemiyor, hepsi sen gibi boş boş ahkam kesiyor, yada particilik yapıyor, seni beni düşünen kim ki mualefetten, başa geçse hangisi senin refahın için uğraşacak sanıyorsun!

sanal kardeş,

şu başlıktaki zamlar uzun vadede iyileşme için mi, yoksa dış borç mu ödenecek bu zamlarla. belkide halkın ekonomisini iyileştirmek içindir değil mi? birilerine laf söyletmeyerek, doğruya doğru demekten bile korkan sen, direkt isim verip aman o giderse ne olur, karşısına kimse çıkamaz gibi söylemlerde bulunan sen, bir başkasına partici diyorsun ya, gerçekten kendini küçük duruma düşürüyorsun şuan. ve birileri hükümetin yanlışlarını söylüyor diye ülkenin ileri gitmesini engellediğini söylüyorsun. yahu arkadaş... neyse. nasılsa okumayacaksın yada anlamazlıktan geleceksin. uzatmıyorum.

ekonomik-gelismeler-f7/yeni-zamlarimiz-zam-severlere-g-t95201-30.html

Arkadaşlar herkes bir şeyler yazmış bende yaşadığım bir örneği anlatayım. Okula kayıt zamanı bir veli geldi. Oğlu yedek kayıt döneminde bizim okulu kazanmış. Önceki okulda kayıt esnasında 2 top fotokopi kağıdı ve pul istiyormuş. Bu abi geldi sağolsun. Dedim biz kayıt zamanı hiçbir şey almıyoruz. Ama siz kağıtları getirmişsiniz biz bunu kullanalım. Ondan sonra demesin mi ben bunları ödünç aldım falan filan. Binbir türlü takla. Neyse fazla uzatmayayım. Kağıdı falan vermek istemeyince ve ödünç aldığını söyleyince adama acıdım. Dedim ne iş yapıyorsun. Ben dedi teksnisyenim. Dedim teknisyenlerin maaşı falan düzeldi dedim. Ondan sonra sordum ne kadar maaş alıyorsun diye demesin mi 2500 TL. Bu adam en fazla 2 yıllık yüksekokul mezunudur. Ben sınava hazırlanmışım. Üniversiteyi zar zor kazanmış. Ve bir o kadar da emek sarf etmişim, para harcamışım.

Allah'a şükürler olsun aldığım para yetiyor ama bana en fazla yukarıda paylaştığım gibi maaş adaletsizliği koyuyor. Bu teknisyen 12 ay bu maaşı alıyor. Benim ek dersle birlikte bu maaşa zar zor yetişiyorum. Tatilde, izinde ek ders alamıyorum. Maaşım düşüyor.

bilalca' Alıntı:
Arkadaşlar herkes bir şeyler yazmış bende yaşadığım bir örneği anlatayım. Okula kayıt zamanı bir veli geldi. Oğlu yedek kayıt döneminde bizim okulu kazanmış. Önceki okulda kayıt esnasında 2 top fotokopi kağıdı ve pul istiyormuş. Bu abi geldi sağolsun. Dedim biz kayıt zamanı hiçbir şey almıyoruz. Ama siz kağıtları getirmişsiniz biz bunu kullanalım. Ondan sonra demesin mi ben bunları ödünç aldım falan filan. Binbir türlü takla. Neyse fazla uzatmayayım. Kağıdı falan vermek istemeyince ve ödünç aldığını söyleyince adama acıdım. Dedim ne iş yapıyorsun. Ben dedi teksnisyenim. Dedim teknisyenlerin maaşı falan düzeldi dedim. Ondan sonra sordum ne kadar maaş alıyorsun diye demesin mi 2500 TL. Bu adam en fazla 2 yıllık yüksekokul mezunudur. Ben sınava hazırlanmışım. Üniversiteyi zar zor kazanmış. Ve bir o kadar da emek sarf etmişim, para harcamışım.

Allah'a şükürler olsun aldığım para yetiyor ama bana en fazla yukarıda paylaştığım gibi maaş adaletsizliği koyuyor. Bu teknisyen 12 ay bu maaşı alıyor. Benim ek dersle birlikte bu maaşa zar zor yetişiyorum. Tatilde, izinde ek ders alamıyorum. Maaşım düşüyor.
öğretmen para düşünmez cıs, uf olursun bak!

sanal_kisi' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:

tam tersi işte, kısa vadede iyileşme düşünülse idi,bir gecede tüm memurlara yüzde 50 zam yapılabilirdi ama 3-5 yıl geçmeden nalları ülke olarak dikerdik!
önce dışa olan borcu bitirmek en mantıklısı, sonra içe dönük gelişme ile, halkın ekonomisini iyileştirmek doğru olan...

omd, geldim buyur teklifini söyle ahkam kesmeden, sen ve sen gibiler yüzünden zaten ülkenin daha iyiye gitmesi öteleniyor, biri! onun gibi biri karşısına çıkıpta mualefet edemiyor gerçekten halkın düşüncesini ona aktaramıyor, neler oluyor diyemiyor, hepsi sen gibi boş boş ahkam kesiyor, yada particilik yapıyor, seni beni düşünen kim ki mualefetten, başa geçse hangisi senin refahın için uğraşacak sanıyorsun!
Dış borcu kurumları satarak; iç borçları da milleti soyarak, emeğinden keserek ya da toprak satarak bitiririz. Sen de haklısın be sanal gardaş.

eskisehir' Alıntı:
sanal kardeş,

şu başlıktaki zamlar uzun vadede iyileşme için mi, yoksa dış borç mu ödenecek bu zamlarla. belkide halkın ekonomisini iyileştirmek içindir değil mi? birilerine laf söyletmeyerek, doğruya doğru demekten bile korkan sen, direkt isim verip aman o giderse ne olur, karşısına kimse çıkamaz gibi söylemlerde bulunan sen, bir başkasına partici diyorsun ya, gerçekten kendini küçük duruma düşürüyorsun şuan. ve birileri hükümetin yanlışlarını söylüyor diye ülkenin ileri gitmesini engellediğini söylüyorsun. yahu arkadaş... neyse. nasılsa okumayacaksın yada anlamazlıktan geleceksin. uzatmıyorum.

ekonomik-gelismeler-f7/yeni-zamlarimiz-zam-severlere-g-t95201-30.html

zam a sevindiğimi mi sanıyorsun , hastamısın? erdoğan benim babam değil,akp ise partim değil, baştan sona oku yazılanları burada ve başka bir yerde, adam gibi konuşan neye kızdığını neden kızdığını bilende var bilmeden sallayanda...
sen şunu istermiydin? tüm çalışanlar yarın aldıkları maaşın 3 katı maaş alacaklar ama bunu dış borç ile karşılayacaz, ne zaman bize borç vermezlerse o zamana kadar bu, bu şekilde gidecek! kabul diyenlerin sayısını belki de sen dahil tahmin edebiliyormusun, peki sonunu düşünebiliyormusun...
ona bunu şuna zam geliyor, keşke gelmese, ama geliyor...bunu a yada b partisiyle alakası yok onu demek istiyorum...

Piyasaya zam gelsin gelsin de bizim maaşlara ne zaman zam gelecek? Neyi, kimi satacaklar da gelecek? Üretimde gelişme mi var gösterin? Hani nerde? Gözlüklerimi getirin. Kör oldum ben galiba ya da nankör.

sanal_kisi' Alıntı:
ülkeyi erdoğandan daha iyi yönetecek yada ondan daha iyi bir lider gösterebilirler mi? yukarda eleştiren kişiler, siyasetten ve ülke ekonomisinden madem bu kadar anlıyorlar bir isim söylesinler lütfen!
senin gibi üstün zekalılar sayesinde bunlara mahkumuz zaten... :verymad:

arkadaşım "ülkeyi erdoğandan daha iyi yönetecek yada ondan daha iyi bir lider gösterebilirler mi? yukarda eleştiren kişiler, siyasetten ve ülke ekonomisinden madem bu kadar anlıyorlar bir isim söylesinler lütfen!" bu mesajı sen yazmadın mı? bu mesajda açık açık olarak bu ülkeyi daha iyi yönetecek adam yok demiyor musun? bu particilik değil mi?

bir gecede millet vekillerine %60 zam yaparken ülke ekonomisi düşünülmedi de şimdi mi düşünüldü ülke ekonomisi. %1 zam yaparsak yunanistana döneriz diyen ben miyim.

okulun hizmetlisi aynı okulun öğretmeninden fazla para alıyorsa sineye çekmek zorunda olan ben miyim. şimdi sana göre ben zaten ülkenin ileri gitmesini, ekonomisinin iyileşmesini önlüyorum değil mi? ne yaparak önlüyorum, nedir bu konuda söylemek istediğin anlamıyorum ki.

dış borç dış borç diyorsun. bak ülkede cari açık sıkıntısını bilmeyen yok. en basit anlamıysa cari açık (tam karşılamaz ama temelde buna dayanır) : ülke olarak ihracatımız - ülke olarak ithalatımız her sene dünyanın cari açığı çıkarken nasıl oluyor da dış borcumuz olmuyor hiç düşündün mü?

neyse konuyu daha fazla saptırmak istemiyorum, ama bir ülkenin başbakanı öğretmene "öğretmen 15 saat çalışıyor diğer memurlar 40 saat" derse, "öncelik para olmamalı" derse ve o ülkede bir öğretmen okulun hizmetlisinden düşük maaş alıyorsa, ben bunu eleştiririm.

Geri