Sn. Başbakan: "ÖĞRETMENİN ÖNCELİĞİ PARA DEĞİLDİR"

Kodla Büyü
bu başbakan hep yalan söylüyor 6 ay önce bu öğretmenler zaten fazla alıyor daha ne verelim demiyormuydu demekki diyer memurlardan daha az alıyoruz. ayrıca başbakandan hangi öğretmen zam istedi ki para davasını gündeme getirdi. adam işini (yalanı) iyi biliyor.

Başbakan, halkının matematik seviyesini bildiği için yine döktürmüş.
Kendileri geldikten sonra öğretmenlerin geliri iki katına çıkmış. Aradan 10 yıl geçtiğinden bahsetmez tabi ki. Geçen sürede diğer memurların maaşı kaç katına çıkmış :?: Temel ihtiyaç maddelerinin fiyatları kaç katına çıkmış :?:
Keşke onları da açıklasa da öğretmenlere hem maddi hem de manevi hiç bir değer vermediğini herkes görse. Nerdeee.

Gözü doymaz öğretmenlerin maaşları iki katına çıkmış hala utanmadan daha fazla para istiyorlar. :!: Sokaktaki adam sadece bunu anlar. Aradan geçen 10 yılı, diğer ürünlere yapılan zamları akıl edemez. Başbakanın oyları katlanmaya öğretmenler itibar kaybetmeye devam eder.

Açıklama doğrudur öğretmen maaşları 1'e 1 artmıştır ama eksiktir diğer memur maaşları en az 1'e 2, 1'e 3 oranında artmıştır. Öğretmen maaşları doğal olarak erimiştir

Tamam önceliğimiz para değil ama ruhlar aleminde de yaşamıyoruz. Fırıncıya gidip benim önceliğim para değil, senin çocukların başarısı, sar ordan iki ekmek, hadi bana eyvallah deyin bakalım. Kürekle öğretmen bak git diye kovalıyor mu, kovalamıyor mu? Aynısını yolunu bulabilirseniz kasapta sakın denemeyin, zira keserleri keskin oluyor!

10 ay sonra tekrar toplu görüşme masasına oturulacak. tabi görüşmenin lideri memursen (!) olacak o zaman bakın başbakan öğretmen maaşları için ne diyecek. memursen hükümetle arka kapıda anlaşıp ön kapıda yaygara kopartacak. tabi bizim millet balık hafızalı başbakanda biliyor şimdi ne sallasam millet alkışlıyor yarın unutulur yarın tersini söylerim yine alkışlarlar. durmak yok diyor..

arkadaşlar gaziantepte ikamet ediyorum burada su anda oturabilecek evlerin kirası en az 1000 tl .burda nüfus patlaması yasanıyor mutahitler evleri istediği fiyattan satıyo alanda istediği fiyattan kiraya veriyor.diğer memurların maaş yükselmesi bu olayda 100 de 70 etkili.Düşünüyorumda tek maaşlı bir öğretmen evli cocuk varsa 3+1 evde otursa en az 1000 tl kira 100 aidat 200 elektirk su vb ,250 dogalgaz =1550 sadece evin masrafları ...bu yazdıklarım sadece öğretmen için değil herkes için ...

omd' Alıntı:
Tamam önceliğimiz para değil ama ruhlar aleminde de yaşamıyoruz. Fırıncıya gidip benim önceliğim para değil, senin çocukların başarısı, sar ordan iki ekmek, hadi bana eyvallah deyin bakalım. Kürekle öğretmen bak git diye kovalıyor mu, kovalamıyor mu? Aynısını yolunu bulabilirseniz kasapta sakın denemeyin, zira keserleri keskin oluyor!
:D

notumuz filan da yok ki 2 yerine 3 ekmek verirsen karneye 3 düşer desek :mrgreen:

Tabi Tabi.. Doktorun önceliği de para değildir zaten , insan sağlığıdır. O yüzden öğretmene özel ders vermek, ek iş yapmak yasakken doktorlar yıllarca hem devlet hem özel muayeneyi beraber götürdüler. Memurun önceliği para değildir, vatandaşın işinin görülmesidir. Maaş almasalar bile seve seve işlerine gelirler.Esnafın görevi evine ekmek parası götürmek değil, insanların ihtiyaçlarını karşılamaktır.Gerisini siz getirin..
Elbette her meslekte olduğu gibi öğretmenlik de bazı fedakarlıklar isteyecektir. (Tüm memuriyet grupları içinde en fazla fedakarlık yapan zümre olduğumuzu düşünüyorum) Ancak hizmetli maaşını öğretmen maaşı üstünde tutup, üniversite okuduğu için, dirsek çürüttüğü için adeta cezalandırılan birey olma psikolojsini bizlere yaşatırsan, bu mesleğin fedakarlıklarından bihaber olup, düz bir memurla aynı kefeye koyarak, öğretmenliği sadece bir mesai mesleğne indirgeyip, itibarsızlaştırmanın kralını yaparsan, öğrencinin gözünde sadece 147'lik bir kukla rolü oynatırsan orada duuuuuur... Neyse yazdıkça sinirleniyorum. Hayırlı günler..

hala Ak partiye oy verecek meslektaşlarım varsa kişiliklerini bir sorgulamaları gerekir bence. diyecek bir lafım yok artık bu hükümete de bu hükümeti övenede. 10 yılda benzin nerden nereye gelmiş onuda söylemiş mi padişahım öğretmenlerin maaşından bahsederken

ülke yönetmeninde önceliği para değildir, o zaman bi gemicik de bana alsın, yada dur. hissesi bulunan şirketlerden bikaç hissede olabilir.

Öğretmenlerimiz için öncelikle para önemli değildir. Önemli olan yavrularımızın başarısıdır. Biz öğretmenlerimizin diğer memurlardan geriye düşmemeleri için gerekli tedbirleri alacağız. Biz geldikten sonra -15 saat üzerinden söylüyorum- göreve yeni başlayan öğretmenin geliri bire bir artmıştır.

EE 10 sene oldu artmasamıydı? Ayrıca bi arkadaşımız rakamlarla akp şeklinde bi yazı paylaşmışdı. Bu zaman zarfında polisin normal memurun hemşirenin doktorun avukatın (devlet memuru) bizi ne kadar katladığı bize oranla ne kadar artış yaşadaıkları ortada. Ama tabi biz aç yatar öğretmenlik yaparız. Zaten kimse para için çalışmıyo. Bize para vermeselerde çalışırız, hem zaten biliyolarki 2 sene öğretmene zam vermeseler bizler istifa etsek dışarda boşda kalan bi dünya öğretmen var hepsini ücretli çalıştırırlar devletin de işine gelir... Zaten tek dayanakları o, Sizin yerinize bu işi, bu paranın yarısına yani ek ders karşılığında yapacak bi dünya insan var

hayret doğrusu, herşeyi alkışlayan hükümet yandaşları foruma damlayıp hala aksini iddia etmemişler :!:

bu kadar öğretmen hakkında kötü konuşan biri hakkında çıkıpta savunacak bir öğretmen yoktur herhalde o kadar kalıbı geniş olan birisi çıkmaz sanırım. en azından ben öğretmenleri kişilik sahibi sanıyorum umarım yanılmam

Meclis maaş almadan çalışsın o zaman... Kendilerine %60 zammı bir gecede yapıyorlar. Meclistekilerin önceliği neden para? Millete hizmet için gelmiyorlar mı oralara yoksa???

Danıştay 3-4 yıl önce Ankara belediyesinin yaptığı zamları iptal etmişti. Aynı gün mitingde başbakan bunu dile getirdi.Ahali çok sevindi hemen alkışladı ,daha ucuza yolculuk edecekler sonuçta....Başbakan hemen uyardı ama bu iyi bişey değil ki dedi.Halk hemen toparlandı ve danıştayı yuhaladı.

arkadaşım kimin kime oy verdiği çok da umrumda değil.ama başka öğretmenleri siyasi fikirlerine göre kişilikliksiz olduğunu idda etmişssin.hatta diğer yorumda acıkca sölemişşsin. şimdi soruyorum sana benım 1 arkadaşım chp diğeri akp başkasıda mhp ye veriyor.bunların hepside kişilikli ama sana göre akp ye oy veren mi kişiliksiz olmuş.bu senın nekadar sığ düşündüğünü gösteriyor.bence ilk önce sen menfaatlerini bir sorgula.sen şimdi beni de akpli zannedersin.söyleyeyim biri gider biri gelir tipime baksan solcu zannedersin. düşüncelerime baksan alperen. ne önemi var. burda gidipte akplilere sallamayın.adam gibi mesleğinizi yapın cocukların hali ortada

hocam kusura bakmayın da neci olursanız olun, burda kalkıp da "çocukların hali ortada, adam gibi mesleğinizi yapın" diyemezsiniz.kimde mesleğini şevkle yapacak azim ve istek bıraktılar.kim bu saatten sonra nasıl verimli çalışabilir.siz her türlü engellemeyi yapın, her türlü saçmalığı yapın sonra da öğretmenden mükemmellik bekleyin.bu yaklaşımdan hükümet yanlısı olduğunuzu anlamak yeteri kadar kolay.kaldı ki kişiliğine, mesleğine resmen hakaret edilenlerin kalkıp hala birilerini savunması kişilik bozukluğu değil de nedir?mesele siyasi bir mesele değildir artık.mesele size birisi resmen tükürürken sizin hala el etek öpmenizdir.bu da kişiliksizlik olarak yorumlanabilir...

ülkemizde takım tutar gibi partizenlık yapan çok insan var. bu işleri partizanca değil ama gerçekçi bakmak lazım
10 yılda eğitimde yapılan yanlışlıklar ortada eğitim çökmüş vaziyette ve öğretmene söylenen laflar, yapılan muamele ve itibarsızlaştırma politiklarıda ortada ayrıca milli eğitimde milli konuların milli eğitimden kaldırma politiklarıda ortada. bu şartlarda bir öğretmen utanmadan gurunu yere alarak bu hükümete laf söyletmiyorsa o onun kişiliğidir saygıda duymam. ama ben maaş alırken başbakanın bu söyledikleri laflarından dolayı kendimden nefret ediyorum.
bu hükümete oy veren vatandaş kendisini hiç aklmaya kalkmasın akp nin yaptığı herşeyin altına imza atan adam bu vebalide kabullenmek zorundadır.
arap baharı diye müslümanlar öldürülüyorsa ve bu baharda akp nin ortağıysa ona oy verenlerde bu bahara ortakdır. yazınızı kışınız beraber geçirdiğiniz partinizde ölen her müslümanın vebalinide boynunuzda taşıyacaksınız.

adam haklı. para dediğin albayraklar a, igdaş a, oğul bilal e, çalık holdinge yakışır.

Geri