Sizce Yeni Başbakan Kim Olur ?

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sizce Yeni Başbakan Kim Olur ? Sizlerin görüşleri nelerdir ?

1) Abdullah Gül

abdullahgul63f6f.jpg

2) Ahmet Davutoğlu

davutolu63ca7.jpg

3) Bülent Arınç

arnc8f79a.jpg

4) Ali Babacan

babacanf9bc3.jpg

5) Mehmet Ali Şahin

ali-ahin.jpg

6) Hüseyin Çelik

elik6bd4a.jpg

7) Binali Yıldırım

Binaliea41e.jpg

8) Beşir Atalay

atalayea270.jpg

9) Mehmet Müezzinoğlu

muezzinolue3613.png

10) Numan Kurtulmuş

numan8d7f2.jpg

10 aylık dönem için Davutoğlu ya da Binali yıldırım olabilir ancak gelecek dönem Yine iktidar olurlarsa mutlaka Abdullah Gül Başbakan olmalı olmadığı takdirde ve yeni parti kurup devam ederse oyumu Kesinlikle ve Kesinlikle Abdullah Gül'ün kurduğu partiye veriririm...

Bende Abdullah Gül ün olmasını isterim lakin RTE, Ali Babacan, Bülent Arınç ve Abdullah Gül ü tasfiye etmiş görünüyor.

Binali Yıldırım Seçim Akşamı başbakanın yanında idi vardır bir hikmeti diyorum bence o olur

çelike vermezler paralel e yakın arınç ne oldugu belli değil

bana göre m.ali şahin yada binali yıldırım

Mevcut hükümet programı ve politikası değişmeyeceği için kimin geleceği önemli değil. MEB de de normal vatandaşı ilgilendiren konularda da bir değişiklik beklememek lazım.

Tabii ki geçiş dönemiiçin DAVUTOĞLU.... Binali Yıldırım diyor çoğu çevreler. Anlayamıyorum neden Binali Yıldırım ki? O kadar mı yani? Pes...

milletvekili olmayan başbakan olamaz. onun için partide iki başlılık olmaması için Abdullah Gül başbakan olamaz şimdilik. Geri kalan kim olursa olsun 'kukla' olmaktan öteye gidemeyeceği için kimin olduğu çokda umrumda değil. Erdoğan tek adam olabilmek için anayasayı zorlayacak... %51 buna evet dermi ? referandum olur mu? bekleyip görecez...

Gelecek basbakaninin hicbir hukmu yok. Bakanlar kurulu ve onu yoneten bir cumhurbaskani olacak. Sadece protokol yerini bulsun diye bi isim belirlenecek o isim gorunurde basbakan olacak ama aslinda cumhurbaskaninin ona verdigi gorevi yapacak. Yani basbakanin bakanlar kuruluna hukmetmesi imkani yok. Cumhurbaskaninin direktifinde bakanlar kurulunun calismasini kontrol eder o kadar. Boyle ici bosalmis makama kim gecmek ister soru hangi karaktersizin bu makami kabul edecegi seklinde olmali. Su sistemde bakan olsan daha iyi.

Hem başbakan hem cumhurbaşkanı RTE. Koltukta kimin oturdugunun önemi varmi. Sözü geçecek mi.

Ak Partinin 3 dönem kuralı sürüyor buna göre bi daha ki seçime Abdullah Gül ve Numan Kurtulmuş bu kurala takilmiyor. Bu durum ne olacak bilgi verebilir misiniz

Hem başbakan hem cumhurbaşkanı RTE.
Koltukta kimin oturdugunun önemi var mi.
Sözü geçecek mi.

+1

Partide 3 dönem kuralı var o saydıklarınızın çoğu olamaz

Bence ekonomiden anlayan ve para ile ilgisi olan birisi olmalı, benim adayım Rıza Sarraf

abdullah gül ilk etapta zaten olmaz milletvekili olması lazım. ilk etapta davutoğlu olmalı bence. bülent arınç diyecem ama o zaten istemez geri planda kalmayı istiyor genelde. ayrıca çelik paralelleri sevmez pek .

Israrla diyorum Rıza Sarraf olmalı, davutoğlu'nun ne başarısı var dış politika fiyasko, hükümetin en yumuşak karnı eğitim ve dış politika

Başkanlık sistemine geçileceği için bu geçiş sürecinde kim olduğu çok önemli değil. Herhalde Davutoğlu olur.

Davutoğlu gibi görünüyor. seçim sonrası abdullah gül olur. putin medvedev değişimi gibi olacak. rte putin obama gibi rol olacak başbakan bir nevi ülkede yapılacakları icra eden bir memur statüsüne dönüşecek.

davutoğlu.
ancak 2015'teki seçime kadar nolur nolmaz diyip millet uyuz olmadan ve muhalif sesler çıkmadan erken seçime gidilir ve davut'un 4 yılı garantilenir.

yeni başbakan benim vatana millete hayırlı olsun.Yapacağım ilk iş bilişim dersini kaldırıp bölüm öğretmenlerini idareci yapacağım sonra Malatyayı metropol yapacam.
Bana verin.Oyunuzu

Geri