Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Sizce ne yapmalıyım?

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında egebt tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. egebt

  egebt Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2012
  Mesajlar:
  28
  Beğeni:
  0
  merabalar arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirteyim
  dördüncü yılını çalışan bir bilgisayar öğretmeniyim (böte mezunu ne yazık ki) geçen üç yıl içinde sizin birçoğunuzun yaşadığı sıkıntıların çoğunu ben de yaşadım ve artık nefret ettim bu meslekten. her sene aynı sorunlar ve şu an ne yapacağımı bilemez bir halde size akıl danışmak istiyorum.

  iki yıl doğuda görev yaptıktan sonra sonunda eş durumundan gelebildiğim ilçenin 15 km uzağındaki bir kasabada çalışıyorum. çalıştığım yer de okul da çok güzel. geçen sene formatörlük istemedim ve beni 28 km uzaklıkta (okuluma 13km) bir başka kasabaya çpl'ye görevlendirdiler, toplamda 24 saat derse girdim. ancak bu görevlendirildiğim okuldan memnun kalmadım ve müdürüme bu sene formatör olmak istiyorum beni yine başka yerlere görevlendirmeyeceklerse dedim (bu ilçenin anlayışı formatörü 15 saat bilgisayar dersini dolduruncaya kadar başka başka okullara gönderiyor ve buna da kimse itiraz edemiyor)

  müdürümle 10 saat bilgisayar, 8 saat müzik, nöbet, sınıf öğretmenliği, kulüp ve saat 5'e kadar da labı açık tutma konusunda anlaştık (hiç itiraz bile etmedim). buraya kadar her şey normaldi ancak geçen hafta ilçede yapılan görevlendirmede beni bu 28 km ötede bulunan kasabanın bir ilköğretimine 2 saat ders için görevlendirmişler. müdür bunu söyleyince kafamdan kaynar sular boşaldı resmen. bu kasabanın 3 okulunda bulunan öğretmenler yetmiyormuş ve beni istiyorlar topu topu 2 saat ders için.

  cuma günü bu branş değişikliği açılınca ilçe merkezinde teknoloji tasarımda boş yer var mı diye baktım ve 2 tane okul gördüm. o gündür bu gündür düşünüyorum sizce merkeze gelebilmek için branş değiştirmeli miyim (mem merkezdeki öğretmene yolluk vermemek için onları kasabalarda köylerde görevlendirmiyor olan bizlere oluyor). tabi sadece merkeze gelebilmek değil amaç. bizim branşın her sene ne olacak derdinden de kurtulmak istiyorum. ama teknoloji tasarıma geçersem mutlu olacak mıyım bilemiyorum. onun da sonu pek hoş görünmüyor bakınca. ve şimdi teknoloji tasarıma geçersem ilerde tekrar kendi branşıma geçebilir miyim acaba? ve son olarak asker eşiyim seneye tayinciyiz, teknoloji tasarımda özür grubu tayininde sorun yaşar mıyım?

  sizce ne yapmalıyım ben??????????????????????????????? :( :( :( :(
   
 2. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.466
  Beğeni:
  202
  ders saatin 21 saatse fazlasını istememe hakkın var....

  ilçe sınırı dışıysa yolluk isteyin hemen vazgeçerler zaten :) yolluk vermek zorundalar bu arada ...
   
 3. egebt

  egebt Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2012
  Mesajlar:
  28
  Beğeni:
  0
  ilçe sınırı dışı değil hocam bu aynı eğitim bölgesi olayı var ya benim kendi okulumla görevlendirildiğim okul aynı eğitim bölgesinde
  21 saat dersim yok malesef zaten başka okula gitmemek için formatör olmak istedim ama...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal