SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM???

Kodla Büyü

broker_2007

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selam arkadaşlar, Aracımı yeni sattım ve yeni bir araç almayı düşünüyorum. Tüm seçenekleri gözden geçirdim,tüm galerilere gittimve sonuçta 4 araç arasında kaldım. Lütfen yeni araç önermeyin, bu dört araçtan hangisi alınabilir, sizden sadece fikir istiyorum teşekkürler... Çünkü biliyorum, o paraya o mu alınır, bu paraya bu varken, yada hayatta onu almam şu varken gibi fikirler yapıcı değil. Sizden sadece bu dört araç hakkında fikri olan varsa onu istiyorum..

Araçlar:
1- 53.800 ' kia sportage mı(benzinli,full donanım)
2- 47.000 kia ceed consept manuel'ni(dizel,128 bg, sunroof,park asistanı,led far hariç full)
3- 53.500 hyundai i30 dizel manuel elite 'mi(Dizel, 128 bg ,En full)
4--42.000 citröen c-elysee (dizel,95 bg,full, cc,dijitak klima,abs,ebd,eps..falan??

hem ucuz(diğerlerine göre) hemde özellikleri iyi... ben citroen derdim... ama servis ve parca fiyatlarına bakmak lazım bi...

arabaları alıp biz gariban bilgisayar öğretmenlerine kakalamaya çalışan esnaf arkadaşa en içten sevgilerimle.

içlerinde fiyat/kalite en iyi citröen c-elysee gibi görünüyor. fakat hyundai i30 konfor olarak daha hoş göründü bana (özellikle ön konsolu güzel olmuş). sonuçta ikisi de dizel ve güzel arabalar :+1:

wertyu6' Alıntı:
hocam siz ceed almadınızmıydı yeni?

Ben de onu soracaktım - eski aracınızı satıp yeni ceed aldım demiştiniz..

Bu 4 ü arasından ben olsam sportage ı seçerdim.. Jip sonuçta

agd85' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
evet hatta aracım geliyo onun için satıyorum filan demiştiniz hocam
Hocam yeni ceed için kapora vermiştim, anlaşma yapmıştık, ama araç pazartesi gelir dediler, cuma oldu tık yok, haftaya çarşamba perşembe diyorlar, bende sinirlendim, vazgeçtim gibi...

ayrıca daha önce sıfır aldığım kia ceed'in sol ön çamurluğu boyalı ve işlem görmüş çıkınca iyice sinirlendim kia markasına.. Tam olarak vazgeçtim diyemem ama yinede üzüldüm, sıfır aldığım araçta boya çıkmasına.... O yüzden başka alternatifler üretiyorum...

broker_2007' Alıntı:
agd85' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
Hocam yeni ceed için kapora vermiştim, anlaşma yapmıştık, ama araç pazartesi gelir dediler, cuma oldu tık yok, haftaya çarşamba perşembe diyorlar, bende sinirlendim, vazgeçtim gibi...

ayrıca daha önce sıfır aldığım kia ceed'in sol ön çamurluğu boyalı ve işlem görmüş çıkınca iyice sinirlendim kia markasına.. Tam olarak vazgeçtim diyemem ama yinede üzüldüm, sıfır aldığım araçta boya çıkmasına.... O yüzden başka alternatifler üretiyorum...
arabayı satmak için bize kia 'yı çok övmüştün hocam. şimdi karalıyorsun. :?

broker_2007' Alıntı:
agd85' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:

0 araç ve boyamı ? ciddimisiniz hocam?

Hmm. geçende sattığın araçta hem boya hem düzeltme varmış. sen bunu bilmiyomuşsuun. dolayısıyla burda da yazmamışdın satarken çıktı öylemi? Şimdi yeni istediğin araba günler geçmesine rağmen , önceki araçta daha 0 ken işlem olmasına rağmen haala listelediğin araçlar arasında kia var. ama cümlenin başında da vazgeçtim gibi demişsin. kia dan vazgeçmessenbile sipariş verdiğini alırsın sen listeye yenilerini eklemişsin. Var bi tezatlık ama hadi hayırlısı. Ben de o sattığınızı alsamıydım diye düşünmüşdüm. İyiki girişmemişim öyle bi işe.

arabayı satarken keşke söyleseydiniz burdaki güven ortamından faydalanıp araba arayan arkadaşlara da büyük ayıp ettiniz. inşallah bu forumdan birine satmamışsınızdır diyeceğim ama sattığınız kişiye de haksız etmiş olurum. zaten satarken de samimi olmadığınızı anlamış ve bu yönde yazılar yazmıştım. galeri 31 verirken yabancıya gitmesin adı altında 32.500 fiyat biçtiniz "hatasız" aracınıza. velhasıl kelam bizden birine satamasanızda AYIP ETTİNİZ hocam.

agd85' Alıntı:
arabayı satarken keşke söyleseydiniz burdaki güven ortamından faydalanıp araba arayan arkadaşlara da büyük ayıp ettiniz. inşallah bu forumdan birine satmamışsınızdır diyeceğim ama sattığınız kişiye de haksız etmiş olurum. zaten satarken de samimi olmadığınızı anlamış ve bu yönde yazılar yazmıştım. galeri 31 verirken yabancıya gitmesin adı altında 32.500 fiyat biçtiniz "hatasız" aracınıza. velhasıl kelam bizden birine satamasanızda AYIP ETTİNİZ hocam.

Hocam iyi diyonda, benim hiçbişeyden haberim yokki!! expertizde çıktı,ilk kez duydum, Alan arkadaşda bunu bilerek aldı.Fiyatta 32.250 idi, sadece expertiz ücretini ben verdim bu extra durum için. Ama tekrar söylüyorum, benim haberim yoktu. Ve alan arkadaş bunu kabul ederek aldı, kia markasını karalamadım, sadece aldığım bayiyi gerekli yerlere şikayet ettim. genel merkeze bildirdim. ve arkasını bırakmam bu işin.. genel olarak markayı bağlamaz herhalde bu..
ben her zaman samimiyetten ve dürüstlükten yanayım, sonuna kadar aracıma hala güveniyorum. bilgim dışında çıkan durumdan başka bişey çıksın ki zaten raporunda başka bişey yok,motoru ve yürüyeni çok iyi çıktı, parasını 5 bin fazlasıyla geri öder, kapımın önüne koyarım arabamı.

Aslında hata bende,dostluk ile alşverişi karıştırmamak lazım. Bu platformda millet arabasını normal fiyatın 3-5 bin yukarısını yazıyor genelde. Ben gittim,çok çok uygun bi fiyat yazdım, zaten 32.500 yazmıştım, 32.250'ye sattım 5 günde. sizlerden biride faydalansın istedim, ama hata bende.. gerçi yine bi öğretmen arkadaş aldı arabayı. Taa Batman'dan çıktı geldi, bastı parasını aldı.. Güle güle kullansın, çokda memnun ayrıldı burdan..

Neyse neticede alan razı satan razı..

Geri