Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Sizce amaç ne

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında karinca_52 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.397
  Beğeni:
  167
  Hükümet , Hakkari Dağlıca'da 12 askerin şehit edilmesi ile ilgili haberlerin durdurulması için RTÜK'e başvurdu. RTÜK, bu talebi bütün yayın kuruluşlarına tebliğ etti.


  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek imzasıyla RTÜK'e gönderilen yazıda, ''Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili olarak; kamu düzenini ve halkın moral değerlerini olumsuz etkileyen, güvenlik güçlerine dönük zaaf imajı yayan, toplumsal psikolojiyi olumsuz etkileyen'' radyo ve televizyon yayınlarının durdurulması istendi.

  RTÜK, bu talebi bütün yayın kuruluşlarına tebliğ etti. RTÜK'ten konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, 3984 Sayılı Yasanın ''Yayınların Men Edilmesi'' başlıklı 25. maddesinin, ''Yargı kararları saklı kalmak kaydıyla yayınlar önceden denetlenemez ve durdurulamaz. Ancak, milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde yahut kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması kuvvetle ihtimal dahilinde ise Başbakan veya görevlendireceği bakan yayını durdurabilir'' hükmü taşıdığı anımsatılarak, şöyle denildi: ''Söz konusu yasa hükmü kapsamında, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek imzasıyla 23 Ekim 2007 tarihinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığına gönderilen B.02.0.001/116 sayılı yazıda, 21 Ekim 2007 tarihinde Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili radyo ve televizyon yayınlarının durdurulması istenmiş olup, bu talep Üst Kurulca bütün yayın kuruluşlarına tebliğ edilmiştir. Anılan yazıda, aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir: '21/10/2007 tarihinde Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili olarak; kamu düzenini ve halkın moral değerlerini olumsuz etkileyen, güvenlik güçlerine dönük zaaf imajı yayan, toplumsal psikolojiyi olumsuz etkileyen radyo ve televizyon yayınlarının, toplumsal sorumluluğa ve duyarlılığa uygun yayın anlayışı temelinde, güvenlik güçlerinin moral değerlerinin yüksek tutulması, toplumsal psikolojinin olumsuz etkilenmemesi ve çocukların ruh sağlığının korunması amacıyla 3984 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanunun 25. maddesi gereğince durdurulması uygun görülmüştür.'

  Kamuoyunun ve ilgililerin dikkatine sunulur.''
   
 2. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  508
  Beğeni:
  9
  Bence alınması gereken bir karardı. Bizim basınımız da hem insanlarımızı, hem de ortamı sürekli gerer bir halde. Adamlar bir adım atacak olsalar hemen en ufak ayrıntısına kadar basın tarafından deşifre ediliyor. Bunu sadece biz izlemiyoruz ki, dünya izliyor. Böylece yapacağımız şeyler önceden bilinebiliyor.
  Bir de halkımızı çok gerdiler. arkadaşlar Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yok. Türkiye'de PKK ve onu piyon olarak kullanan ülkelerin sorunu var. Medyanın kışkırtmasıyla dün ve bugün kürt vatandaşlarımıza karşı birçok eylem yapıldı.
  Birde hükümeti çok rencide ettiler. Bence önce şu belayı başımızdan defedelim. Bunun için birlik olmamız lazım. Bakın DTP haricindeki bütün partiler birlik beraberlik mesajları veriyor, ortamı germeyin, sakin olun diyorlar. Önce PKK yı bitirelim. Sonra kurumlarımızı eleştiririz.
  Bence yayın yasağı haklı...
  Şehidim hakkını helal et bana.
   
 3. gizemkar

  gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2007
  Mesajlar:
  956
  Beğeni:
  3
  Doğru bir karar alınmış..Türkiye'de PKK ve onu piyon olarak kullanan ülkelerin sorun olduğu konusunda hem fikirim gercekten öncelikle bu sorunu çözmemiz lazım medya ortalığı birbirine katıyor halkımız galeyana gelmemelidir iyi düşünüp iyi oynamalı yardım ve paylaşımlarını desteğini esirgememlidir bence devletimiz ve askeriye duyurmadan bi işler cevirmeli basın cok burnunu sokuyor olaylara...inşallah herşey yoluna girer..
   
 4. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.397
  Beğeni:
  167
  bence yanlış bir karar
   
 5. duayen

  duayen Aktif Üye

  Kayıt:
  31 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  164
  Beğeni:
  0
  neden kardeşim. sen yeterince galeyana gelmedin galiba.
   
 6. realforever

  realforever Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2007
  Mesajlar:
  625
  Beğeni:
  3
  bence çok doğru bir karar vermiş...çünkü böyle devam ederse türkiye sonu ii olmayan bir yola girer provakeler başlar ....bence devlet ve asker en kısa zamanda askerlerimizin kanını yerde bırakmıyacaktır..(gidişat böyle)..bütün şehit ailelerine sabır diliyorum
   
 7. zorba

  zorba Site Gezgini

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  95
  Beğeni:
  0
  Normal bir ülke olsak doğru bir karar ama malesef amerikadan izin almadan tuvalete gitmeyen bir yönetimimiz var. Biz ne yaparsak amerika bilecek zaten. Pkk'yıda amerika kullanıyor. Biz de bilelim ne olacak.
   
 8. t_sert85

  t_sert85 Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  150
  Beğeni:
  0
  bence de doğru bir karar.Artık herkesin duyguları patlama noktasına geldi.ben ve ailem her akşam gözlerimiz yaşlarla dolu tv izliyoruz.bunlar duyarlılığın göz yaşları ama herkes böyle düşünmüyor.
  bazı kesimler tarafından olay boyutundan çarptırılarak kürt-türk sorunu haline getiriliyor.Aslında sorun PKK denilen illette.Umarım Türkiye üzerinde oynanan OYUNLARA alet olmayız.
  Zaten askerimiz bizim için yapabileceğinin en iyisini yapıyor,biz sadece bu haberlerle onlara manevi destek veriyoruz.Ne kadar başarılıyız bilemiyorum ...
   
 9. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.397
  Beğeni:
  167
  karinca_52 yazdı:
  bence yanlış bir karar


  neden kardeşim. sen yeterince galeyana gelmedin galiba.  Neden diye sormuşsun 15 asker şehit verildi sonra ne oldu hiç bişey yapılmadı üstüne bir 12 asker daha şehit verdik şimdi bunun da üstünü örtüyorlar . şimdi bir 10 tane daha şehit verirsek ne olacak. konuyu kapatalım demek ayıp .. şehitler sizin umrunuzda olamyabilir ama benim umrumda
   
 10. t_sert85

  t_sert85 Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  150
  Beğeni:
  0
  forumda bile birbirimize sataşırsak ,türkiye olarak halimizi düşünemiyorum.
  Arkadaşlar bizim derdimiz birbirimizle değil,bi bütün olmalıyız
  Şehitlerimize de ayrıca hiç kimsenin laf ettiği yok, hepimiin çooooook değer verdiği varlıklar.Onları huzursuz etmeyelim lütfen...
   
 11. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.397
  Beğeni:
  167
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
   
 12. usare

  usare Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2007
  Mesajlar:
  508
  Beğeni:
  9
  karinca_52
  Hocam tabiki şehitlerimizi unutturmak için yapılmıyor bu hareket. Kürt-Türk çatışmasına çanak tutuyor medyamız. 80 öncesi duruma çevirmeye çalışıyorlar bizi.
  Yüce Türk Milleti bunları yemez.
  Galeyana gelip sağa sola saldırmak bize bir yarar sağlamaz. Unutmayalım Şehitlerimiz Kürt-Türk ayrımı yapmadan bütün Türk halkı için şehit oldular. Ve şehitlerimizin içinde de Kürt vatandaşlarımız var. Onlar da bu ülke için şehit düştüler. Pazar gününden bu yana yapılan yanlış yayınlar nedeniyle bir sürü olay oldu. Sırf güneydoğulu diye bir vatandaşımızın dükkanını yağmaladılar. Bakın arkadaşlar onların da isteği bu zaten. Bizi birbirimize düşürüp aradan sıyrılmak. Biz buna izin vermeyeceğiz...
  Sözün bittiği yer...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal