Siz olsanız ne yaparsınız

Kodla Büyü

menoma10

Site Gezgini
yeni bir okula geldim. btryim. bilişim sınıfım yok ne yazıkki genelde öğretmenler odasındayım. ancak okulda öğretmenler odasında fazla bulunmam diğer öğretmenlerin pek hoşuna gitmiyor gibi . nerede bulunmalıyım diken üstünde gibiyim okulda. okulda yeni birini pek benimsemiyorlar gibi,bazı öğretmenler bilerek benden hiç yardım almıyorlar. bişeyler yapmak istiyorum ama yapayalnızım.

küçük bi okul sanırım kaç öğretmen var acaba mesai arkadaşları çok önemli zamanla alışırlar kabullenirler hiç düşünmeyin bnde öyle oldu şimdi sürekli etkinlik

küçük sayılır ama bana bakışlar hoş değil yeni geldim bi açığını arasak bunun gibi bakıyorlar benim alanım sayılan bir şeyi bana yaptırmayıp başka öğretmene yaptırıyorlar.

Boşver hocam kimden isterse ondan yardım alsınlar.Web sitesini güncelleyin. Tahtalara bakın siz . İstemedikleri halde yardım etmeye kalkarsanız bu sefer "çok bilmiş " derler. Size bakış açıları zamanla değişir.Sizin teknoloji konusunda onlardan çok daha donanîmlı olduğu nuzu biliyorlar.Bunun altında kalmamak için yardım istemiyorlar.

aldırma hocam. kimse kimsenin ekmeğini suyunu vermiyor. onlar neyse sende o sun. bende de aynı durumlar vardı ohh diyorlardı ne güzel derse girmiyorsun bir iş yapmıyorsun (onlara göre işin ölçüsü ders sayısı. sen ne yaparsan yap gözlerindeki imajın değişmeyecek zaten) bende kafası çalışmayanın bedeni çalışır diyordum onlara. ipleri kopardım ama emin ol çok faydasını gördüm

Boşver yaptırsınlar.Elini bile sürme.Yarın bilişimle ilgili başka bir proje olur sana geldiklerinde o öğretmeni göster.

Hocam ilk başta öyle davranırlar sonra istekler başlar.. " Hocam yazıcıdan çıktı alamıyoruz, Hocam bizim tahtada internet yok, Hocam şu benim bilgisayara bir format atsan vs. v.s" uzayıp giden tantanalar.. Bence şu anda şanslısın hocam.. Sana düşeni yap gerisini boşver.. Ben senin bahsettiğin hali çok özlüyorum.. Ne güzel kimseyle başımı ağrıtmadığım o günleri..

Boş versene hocam. Bu duruma sevinin bence. Bizden yardım istiyorlar da ne oluyor işleri bittikten sonra tanımamızliktan geliyorlar. Sizin göreviniz belli gerisini düşünmeyin. Alın kitabınızı okuyun boş zamanlarinizda. Kafanızı yormayın.

en sevdiğim öğretmen tipi, kendi problemini kendi çözen. hiç uğraşma al kitabını arduino setini kendini geliştir, ales çalış, proje için öğrenci yetiştir. Mümkünse boş sınıflardan birinde çalış.

:D:d:d harbiden yalnız mı hissediyorsunuz. Hocam kafana göre takıl . yardıma ihtiyacı olmayana neden yardım ediyorsun. labaratuarın olsa bu sefer dicekler neden labdan cıkmıyorsun. her seyi yapsanda yapmasanda onların gözünde sen HİCBİR SEY YAPMIYORSUN. Sınıfa gidip testleri dagıtıp sanal aleme girenler senin asla bir sey yaptıgını dusunmez. İş düşünce kibarlıklar, hal hatırlar taki iş halledilene kadar. sadece kendinizi geliştirmek için arıza cıkarmanızı tavsiye ederim. Çünkü baska bir okula geçince faydası cok olacak

Öğretmenlikte bu 11 senem. Bizim camia kadar birbirini çekemeyen, açık arayan var mıdır bilmiyorum.
Kendi zümremiz de dahil...
Bu başka okula gittiğinde daha net belli oluyor. Öğretmenim diyorsun idareci bakmıyor bile yüzüne.(Herkes için söylemiyorum , genelde)

Hocam öncelikle kendini kimseye kanıtlamak zorunda değilsin.
Bırak senden yardım istemesinler ama varlığını da hissettir bence.
Fatih Projesi ile ilgili toplantılar düzenleyebilirsin.
Tahtalarla herhangi bir sorun olduğunda size bildirmeleri gerektiği aksi halde garanti dışına çıkabilir gibi şeyler söyleyebilirsin.
Toplantıları aylık yapıp her ay web 2.0 araçlarından 1 tane bahsedebilirsin.(Güzel araçlar mevcut plickers, kahoot, biquiz vb)
Zaten zamanla kralın sen olduğunu istemeselerde anlayacaklar :)
Kolay gelsin

aman hocam ekmeğini suyunu onlar mı veriyor..idareyle iyi olup görevlerinizi yaptıktan sonra..geç köşeye otur .kitap oku.

geçen yıl ben de kendimden hayli yüksek yaşta ve genelde maddi durumları çok iyi olan öğretmenlerin bulunduğu bir okula atandım. başta çok zorluk çektim, hala daha kendimi buraya ait hissetmiyorum ama artık alıştım galiba bu duruma. BT Sınıfından hiç çıkmıyorum. işi olan gelip beni buluyo, arada öğretmnler odasına gidip yardım etmeye çalışıyorum. gerisi onlara kalmış artık boşver hocam sen de..

Kendine bir oda ayarlamaya bak hocam öğretmenler derse girmeyenleri çok kıskanıyorlar.

bi hocamın yorumunu çok beğendim... al ardunio seti çalış hocam... öğretmenler odasından acil çıkmalısın bana göre..okulda illaki kullanılmayan bir oda vardır kendine bir an önce bir masa ve sandalye at... okulda illaki kullanılmayan boşta bir bilgisayar da vardır odana at ve kendini geliştir hocam...
mesai saatlerinde sürekli öğretmenler odasında oturursan sen naparsan yap onlara batar hocam. odanı kur ve kendini geliştirmeye devam et saygılar...

Varsa sınıfın sınıfında takıl hocam (sınıfın yokmuş bir boş sınıf oda vs. ayarlamaya çalış kendine) bilişime meraklı öğrencileri teneffüste ders aralarında sınıfına al bir şeyler kazandır.
Ortam seni sarmıyorsa öğretmenler kendi aralarında gruplar halinde takılıyorsa ve kafa dengi bulamıyorsan zamanla yalnızlığa alışırsın okulda.
Ders saatlerinde kendine yakın hissettiğin dersi boş olan hocaların öğrt. odasında olduğu saatlerde orada bulun. Tavsiyem öğrt. odasında btr isen fazla durmayacaksın ister istemez göze batar. Gözüne batanlara cevap bile verme zahmetine girme. Senden yardım istemezlerse kendileri bilir emin ol kafan daha rahat olur. Acil bir işleri olsa zaten seni her türlü bulurlar. Bu dönem bende @menoma10 aynı durumdayım anlayacağınız.

ortam tam benlikmiş. ben olsam boş derslerimde ve her teneffüs öğretmenler odasında takılırdım. hasetlerinden çatlasınlar.

okulun tüm sistemini kendine göre dizayn et. akıllı tahtalar yazıcılar vs. nasılsa sana muhtaç olurlar. ondan sonra da arkanda dolanırlar.

Geri