Siz hala KLASİK SINAV mı yapıyorsunuz!!!

Kodla Büyü
sugibi' Alıntı:
Bu tür uygulamaları desteklemekle birlikte soru hazırlama süresi başlıktaki ile aynı, 30 kişilik bir sınıfın sonucunu okuma süresi ise yaklaşık 1 dakika olan uygulamayı da öneririm: http://goo.gl/J6CmOI
Öğrencilerimle ilgili bazı bilgileri de CSV formatında uygulamaya ve cloud sitesine aktarabiliyorum. Sınav sonuçlarını cloud'da otomatik yedekleyebiliyor, istatistikleri de görebiliyorum.

hocam bu paylaşımınız için çok teşekkürler

yusufcuk51' Alıntı:
Allah razı olsun hocam sağolun toplam*çarpım formülü bu değilmi Eğer dışında da yapılıyomuş demek ki
Evet topla.çarpım fonksiyonu.

murat_124' Alıntı:
Hocam senin kodlar çok profesyonelce olmuş. Bana bakarsanız aklıma ilk gelen formülle işimi gördüm. İşimi gördüm ya o da yetiyor bize. Yalnız hocam bir sorum olacak. Sarı ve turuncu bölgeleri sayfanın en altına koymuşsunuz. O zaman her sınıf bitirdiğinde o sınıfın notlarını hemen okumak istediğinizde her seferinde altına sarı ve turuncu bölge oluşturmak gerekecek. Ya da uğraştırmaması için tüm sınıfların sınavını bitirip bir seferde okunması gerekecek değil mi?

Aynen belirttiğiniz gibi, tüm sınıfların sınavı bir seferde okunabilir.

Ayrıca İf kullanılarak hazırlanan iç içe formüllerin cevaplarının düzeltilmesi daha karmaşık olur ve zaman alır diye düşünüyorum. Formül bozulursa çık işin içinden :D

=SUMPRODUCT(((E2;F2)=($E$5;$F$5))*($E$6;$F$6))

iki soruluk bir deneme yaptım çalışmadı kod #AD? hatası veriyor

kzengin67' Alıntı:
=SUMPRODUCT(((E2;F2)=($E$5;$F$5))*($E$6;$F$6))

iki soruluk bir deneme yaptım çalışmadı kod #AD? hatası veriyor
formülünüz yanlış. noktalı virgül yerine iki nokta üst üste kullanmanız lazım.

Bu sene bende bıktım daha ilk sınavlarda yok fotokopi yok test yok cevap anahtarı
2. Sınavlardan itibaren bende aynı sistemle google üzerinden sınav yapmak istiyorum
Hafta sonu ilk fırsatta deneyeceğim

Hocam müdürünüz "ben illa tomar tomar kağıt isterim" demeyecek mi? Sınav sonuçlarını nereye arşivliyorsunuz?

Sizlerin yaptığı bu tür sınavlarda sınav test olmak zorunda değil mi?

Klasik sınav veya boşluk doldurmalı (cevap şık şeklinde verilmeyecek kendi hatırlayıp yazacak) şekilde sınav yapmak isterseniz ne olacak?

cyln' Alıntı:
Sizlerin yaptığı bu tür sınavlarda sınav test olmak zorunda değil mi?

Klasik sınav veya boşluk doldurmalı (cevap şık şeklinde verilmeyecek kendi hatırlayıp yazacak) şekilde sınav yapmak isterseniz ne olacak?

Valla hocam o konuda daha güçlü bir alternatif arıyorum ama bulamadım. Ancak test, doğru-yanlış ve kısa cevaplı boşluk doldurma soruları Google Formlar alt yapısında hazırlanabiliyor. Eşleştirme ve klasik eksik kalıyor maalesef.

Geri