Siyah ekran ve Klavye-Fare kilitlenme sorunu

Kodla Büyü

hüzün

Site Gezgini
Arkadaşlar bilgisayar siyah ekranda işletim sistemini gösteriyor seçip enterladıktan sonra ekran simsiyah oluyor. Güvenli modda açmayı denedim. Klavye güvenli modu seçip enter yapmama izin veriyor ama sonra ekran yine gidiyor(simsiyah oluyor) ve klavyenin ışığını kontrol ediyorum klavye de kilitleniyor. Bu sorunu çözmek için önce rami çıkartıp taktım, sonra bios pilini ama yine değişmedi durum. Pcnin içindeki dosyalara ihtiyacım var. Live CD'yi kullanmak istedim ama yine aynı siyah ekran sorunu devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

sihah ekrandan ctrl + alt + dlt yapıp görev yöneticisinden
yeni görev
windows klasörunden explorer.exe yi çalıştır
dosyalarını kurtar

Ama siyah ekran çıkınca klavye de fare de kilitleniyor malesef. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü öncesinde işletim sistemini seçmeme izin veren klavye, bilgisayar açılamadan kilitleniyor.

Pcnin içindeki dosyalara ihtiyacım var demişsiniz,bunu en güvenli şu şekilde alabilirsiniz.Hard diskinizi başka bir bilgisayara bağlayarak önce bilgilerinizi kurtarın,daha sonra fdisk ya da format atarak tekrar işletim sistemi kurulumuna hazır hale getirin.Donanımsal bir sorun var gibi görünüyor daha fazla bilgisayarınızı kurcalamanız bilgilerinizin kaybolmasına sebep olabilir...

Geri