sivil giyinen sakallı öğretmenin basına demeç vermesi

Kodla Büyü

germosa

Site Gezgini
arkadaşlar dün haberleri gördüm bir arkadaş çok güzel bir sınıf ortamı oluşturmuş, bu olay haberlere çıkmış.

şimdi gördüğüm kadarıyla öğretmen takım elbise giymemişdi, bayağı sakallıydı ve basına demeç veriyordu. şimdi kanun ve yönetmeliklere göre bu 3 hareket de yasak. şimdi aynı öğretmeni eba'da görünce iyice şaşırdım.

şimdi bu durum nasıl böyle göstere göstere yapılabiliyor? işin aslı ben çok şaşırdım izin verilmesine.

not: bu duruma karşı olduğum için değil çok şaşırdığım için yazdım.

Valla hocam uzun zamandır aştık bu işi :) top sakal kot tişortle gidiyorum. Siz takım elbise mi giyiyorsunuz ?

Sendikamın kararı var. Herhangi bir yasal durumla da karşılaşmadım.

sendikalı ise kılık kıyafetten bir şey çıkmaz ama,idare isterse basına demeç yüzünden başına sıkıntılı durumlar getirebilir.

Arkadaşlar sendikaların yazılarında kıyafet serbestliği yazıyor ama sakal serbestliği görmedim hiç.

germosa' Alıntı:
arkadaşlar dün haberleri gördüm bir arkadaş çok güzel bir sınıf ortamı oluşturmuş, bu olay haberlere çıkmış.

şimdi gördüğüm kadarıyla öğretmen takım elbise giymemişdi, bayağı sakallıydı ve basına demeç veriyordu. şimdi kanun ve yönetmeliklere göre bu 3 hareket de yasak. şimdi aynı öğretmeni eba'da görünce iyice şaşırdım.

şimdi bu durum nasıl böyle göstere göstere yapılabiliyor? işin aslı ben çok şaşırdım izin verilmesine.

not: bu duruma karşı olduğum için değil çok şaşırdığım için yazdım.

Haberi merak ettim. Bağlantısını verebilir misiniz?

mavi85' Alıntı:
Arkadaşlar sendikaların yazılarında kıyafet serbestliği yazıyor ama sakal serbestliği görmedim hiç.

hocam kılık - kıyafet deniliyor. kılık içerisinde sakal vs de giriyor. kılık ifadesinin geçiyor olması lazım

erdemaltun' Alıntı:
sendika kararlarına uyulabilir ama ceza almaz gibi bir durum yoktur.
sendikal eylemlerden dolayı ceza verilemez,verilenler mahkemeden döner.Zaten kılık kıyafet yüzünden ceza olan yok.
Bu işler hukuka uygun,mevzuata uygun değildir denebilir.

nosTRa' Alıntı:
Valla hocam uzun zamandır aştık bu işi :) top sakal kot tişortle gidiyorum. Siz takım elbise mi giyiyorsunuz ?

Sendikamın kararı var. Herhangi bir yasal durumla da karşılaşmadım.
:++: bende aynı tarz giyiniyorum sıkıntı yok

Erkek öğrenciler kulağında küpe, yırtık kotla geliyor lisede, kız öğrencilerin kıyafetine hiç girmiyorum. Öğrenci öyle gelecek öğretmen tıraşlı, kravatlı, takım elbiseli öyle mi? yok öyle yağma, önce öğrenciyi bi düzene soksunlar, ben yine giyerim takım elbisemi.

acer50' Alıntı:
Erkek öğrenciler kulağında küpe, yırtık kotla geliyor lisede, kız öğrencilerin kıyafetine hiç girmiyorum. Öğrenci öyle gelecek öğretmen tıraşlı, kravatlı, takım elbiseli öyle mi? yok öyle yağma, önce öğrenciyi bi düzene soksunlar, ben yine giyerim takım elbisemi.
:+1:

Yönetmeliğe uygun kıyafetle geliyordum sakalım 2 günlüktü şube müdürü sakalını günlük kes dedi cildimin zarar görüdüğünü o yüzden haftalık bazen de haftada 2 defa traş olduğumu söyledim o zaman bırak sakalı dedi tamam dedim sakalı uzattım ceketi, gömleği, kravatı çıkardım. Milli Eğitim Bakanı bile biz öğretmenin kılık kıyafetine karışma taraflısı değiliz dedi.

Bu aralar anlatmış olduğunuz tarzda bir arkadaş sürekli medyada görülüyor. Çokta güzel işler yapıyor. Biri de çıkıp sen sakalla çıktın, yok demeç verdin diyecekse bırakalım bu işi.

Adamın yaptığı işle ilgilenelim. Tebrik ediyorum arkadaşı. Kılla tüyle ilgilenmeye gerek yok bence.

Re: Ynt: sivil giyinen sakallı öğretmenin basına demeç vermesi

Yönetmelik ne ise o.
Öğretmen topluma örnek kişiliktir. Öğrencisi velisi ne giyinmiş bizi ilgilendirmez.
Lütfen saygınlık için ciddiyet.

Saygınlık ve ciddiyet kıyafetle mi ölçülüyor. çok insan gördük takım kravat bu ülkeyi soyan ülkenin tüm kültürel sosyal değerlerini hiçe sayan

vay arkadaş!... adam ne güzel iş yapmış helal olsun denileceğine kılığına bakılmış. kıllık olsun diye heralde... bu haberi radyodan dinlesen belkide bu kez ses tonunu beğenmeyecektin...

beğenmeyeceğini bildiğimden değil haaa, sakın yanlış anlama, sadece MERAKIMDAN! söyledim...

Re: Ynt: sivil giyinen sakallı öğretmenin basına demeç vermesi

braveheart06mg' Alıntı:
Saygınlık ve ciddiyet kıyafetle mi ölçülüyor. çok insan gördük takım kravat bu ülkeyi soyan ülkenin tüm kültürel sosyal değerlerini hiçe sayan
Birkaç kötü örnek kıyafeti araç olarak kullandı ise, suçlu kıyafet midir? Yoksa içindekimi?
Bu arada;
Sizce haberdeki eğitim sistemi;
size önceden hazırlanmış bir öğretim şarkıları gibi gelmedimi? (Tam gazetecilerin aradığı şey.)
Kim anında öğrencileri ile birlikte hazırlanmadan böyle bir görüntüye ulaşır?
Hiçmi özeleştiri yapmadınız?
Madem sistem doğru, hepimiz aynı şekilde rep sistemi ile öğretim yapalım.
Dürüst olun beyler;
Haberdeki Eğitimin doğruluğunu yanlışlığını, artı ve eksilerini tartışan bile yok aranızda.
Derdiniz sadece kıyafet.

Genç twitterda açık bulmuş güzelce bizimkilere raporlamış bildirmiş çocuğa 2 tane sinema bileti hediye etmişler.Açığı Amerikaya bildirmiş silikon vadisine davet etmişler dolar yollamışlar üniversite bursu teklif etmişler.Olay bundan ibarettir arkadaş.Bugün sınıfımdan bir olayla ilgili konuya dahil olmadım resmen kaçtım gözükmedim bana birşey olmadı idareciler veliyle birbirini yedi olay intikal eder yarın bu işler böyle kafanızı takmayın.

Doktorlar gerçekten zeki. Hiçbiri bir diğerinin kıyafetiyle, verdiği raporla, yaptığı işle uğraşmıyor. Biz öğretmenler neden böyleyiz. 3 öğretmeni kuyuya atsalar tam biri çıkacakken diğerleri tutup bacağından içeri çekerler.

çok özür diliyorum ama şuraya sırf aptal aptal yorum yapmaya geliyorsanız ... gidin yorum morum yapmayın.

yok efendim biz hala orda mıymışız yok efendim biz adamın yaptıgına değil kıyafetine mi bakıyor muşuz?

siz anlama özürlü müsünüz? ben öğrencilere bu kadar detaylı anlatmıyorum ama yine de 3 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatayım.

-ben de okula bugün kot pantolon ceket ve kirli sakalla gittim.
-ben de öğretmenin yenilikçi tavrını ve tarafını takdir ediyorum.
-ben de ilgili öğretmeni kıyafet veya sakaldan kınamıyorum.
-ben de yapılanı destekliyorum

yalnız şunu soruyorum böyle öğretmenler sevilmez özellikle yenilikçi kısmı. tabi siz başka bir ülkede bambaşka idarecilerle çalışıyorsanız bilemem. daha çok kısa bir süre önce bir meslektaşımız azar yedi çok geçmeden muhtemelen bu olayın üzüntüsünün de etkisiyle vefat etti.

şimdi arkadaşlar tekrar ediyorum benim de desteklediğim bu öğretmen profiline normalde yukarlardan ses gelirdi ancak hiçbir şy denmemesi ve basına dahi demeç vermesi beni şaşırttı.

anladınız mı çocuklar? tekrar anlatayım mı? sorusu olan var mı?

keşke dersimiz 7-8 lere de olsa
müfredatı dolsa kitabı veya e kitabı basılsa
eskiden din dersinin 5 soru çıktığı gibi teogda 5-10 sorusu olsa

bende kanuni bu durumlara şaşırsam diyesim geldi

Bahsedilen meslektaşımızın konu edinildiği bir haberi bilen biri bana yollayabilir mi? Bu kadar tartışmaya sebep olan kişiyi ve işlerini merak ettim doğrusu.

eğer takım elbiseyle saygın olunacağına inanıyorsanız,
eğer her gün sakal traşı olunların örnek kişi olduklarına inanıyorsanız;

GİDİNDE TAKIM ELBİSE SATAN MAĞAZALARIN ÖNÜNDE SAYGI DURUŞUNDA BULUNUN
GİDİNDE BERBERLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ EDİNİN.

sadoo_' Alıntı:
eğer takım elbiseyle saygın olunacağına inanıyorsanız,
eğer her gün sakal traşı olunların örnek kişi olduklarına inanıyorsanız;

GİDİNDE TAKIM ELBİSE SATAN MAĞAZALARIN ÖNÜNDE SAYGI DURUŞUNDA BULUNUN
GİDİNDE BERBERLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ EDİNİN.
:+1:

Geri