Siteye video ekleyip (flv,mp4,f4v v.s) çalıştıran var mı?

Kodla Büyü
Re: Siteye video ekleyip flv,mp4,f4v v.s çalıştıran var mı?

Hiç kimse swf haricinde çalıştıramadımı eee napacaz böle..

swf çalışıyor hocam.video ekleme işini sitede aratırsanız bulabilirsiniz.

ben swf de yükleyemiyorum. dosya boyutundan mıdır nedir anlamadım.
konu açılmışken bir daha deneyeyim bakalım

furkan4304' Alıntı:
swf çalışıyor hocam.video ekleme işini sitede aratırsanız bulabilirsiniz.

swf çalışıyorda flv atıyorum ekliyorum çalışmıyor yaptıysanız parametrelerlemi oluyor nasıl yaptığınızı yazarsanız sevinirim.

zbrzbr' Alıntı:

swf de sıkıntı yok yüklerken hata vermediyse 7mb küçük olacak diye çalışması lazım.

forumposta' Alıntı:
zbrzbr' Alıntı:

swf de sıkıntı yok yüklerken hata vermediyse 7mb küçük olacak diye çalışması lazım.
hata vermiyor hocam, yükleme işlemi başlıyor %100 tamamlanıyor aynı sayfada kalıyor
boyut 10 mb, ama 7 mb nin altına düşürüp deneyeceğim şimdi
teşekkür ederim

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Biraz önce ekledim. 7MB altında olması şart. Uzantı flv.

Link : http://nigde.meb.gov.tr/www/icerik_goru ... hp?KNO=172

Sayın Habibocak Hocam

Sizin siteniz milli eğitim müdürlüğü sitesi olduğu için çalıştırıyor sanırım ben sizdeki kodları sayfa kaynağından alıp sadece videonun olduğu linki değiştrdim yine olmadı ekranda videonun olması gereken yere sağ tıkladığımdada film yüklü değil diyor halbuki video dosyalarda kayıtlı linkide doğru sanırım okullara açık değil video formatları.

Sayın Hocam,

meb.gov.tr ile meb.k12.tr arasında hiçbir fark yok. Formatlarda da bir sıkıntı yok. Sadece video seçeneklerinde flash demeniz yeterli.

İyi çalışmalar.

Sayın Habibocak Hocam

Sanırırım olmayacak baya denedim neyse video eklemeyiveririm eski sitemi özlemiyor değilim herşeyi düzenleyebiliyordum :)

forumposta' Alıntı:
Sayın Habibocak Hocam

Sanırırım olmayacak baya denedim neyse video eklemeyiveririm eski sitemi özlemiyor değilim herşeyi düzenleyebiliyordum :)

Sayın Hocam,

Videolu olarak anlatmayı düşünoyürum. En kısa süre halletmeye çalışacağım.

İyi geceler.

Sayın Habibocak Hocam

Tümleşik video ekleme de video önizleme yerinde çalışıyor fakat sayfada gözükmüyor o garibime gidiyor neyse videolu anlatırsanınız çok müteşekkir olurum kolay gelsin iyi geceler.

Videoyu ebaya yada youtube a yükleyip içerik içerisınde html kodlarını kopyalayıp çalıstırıyorum. Gayet de güzel oldu. Siteye yükleme sorunu ile uğraşmıyorum

Sonunda oldu sıkıntı video eklediğimizde mebpanel yolunun otomatik "http://mebk12.meb.gov.tr/mebpanel/" den almak istemesi bizim de /mebpanel/ klasörümüz ya yok yada başka isimde bilemiyorum artık. moxieplayer.swf video player komut dosyasının yolunu video çalışan bir siteden değiştirirseniz oluyor.

<object id="player" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" width="781" height="600" data="mediaplayer.swf yolunuzu buraya kopyalayıp yapıştırın" type="application/x-shockwave-flash"><param name="flashvars" value="backcolor=E30A17&amp;frontcolor=CCCCCC&amp;lightcolor=9F9F9F&amp;screencolor=#2C4C74&amp;controlbar=over&amp;dock=false&amp;stretching=exactfit&amp;image=video ekran resim yolunuzu buraya kopyalayaıp yapıştırın&amp;file=flv video yolunuzu buraya kopyalayıp yapıştırın&amp;bufferlength=1" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="quality" value="high" /><param name="src" value="mediaplayer.swf yolunuzu buraya kopyalayıp yapıştırın" /></object>

Ben bu şekilde ekledim ve çalışıyor. Dediğiniz gibi 7 MB büyük dosyaları kabul etmiyor. flv oynatıyor.
İlk yapacağınız şey mediaplayer.swf dosyasını oluşturduğunuz bir klasör içine atmak. İkinci olarak o video ile ilgili ekran boşken gözükecek resimi eklemek. Sonra üçüncü olarak flv uzantılı 7 MB dan küçük olan videonuzu ekleyin. Eklediğiniz bu üç unsurun üzerine farenizle ters tıklayarak Bağlantı konumlarını kopyalayın.
Son olarak burada verdiğim kodda kopyaladığınız bağlantıları ilgili yerlere yerleştirin. Bu kadar çalışacaktır. Kolay gelsin.

Site üzerinden incelemek için linke TIKLAYINIZ

Bir deneme yapayım dedim. Sadece bir şiir videosunu düşük kalitede bir flv'ye çevirdim ve 30 mb oldu :) Demek ki MEB bizim sitelerimizi video paylaşım sitesi gibi kullanmamızı istemiyorlar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

iframe seçeneğini kullanın.

Yok hocam ben beceremedim yine :)
Anladığım kadarıyla Google Drive'a attığım videonun paylaşım adresini, mebweb sayfasının içeriğine eklerken html kodlarını görüntüleyip içerisine ekliyoruz değil mi? Eğer böyleyse yapamadım. Başka bir yöntemi varsa hiç anlamadım demektir :D

mustafa_ogr' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

Anladığım kadarıyla Google Drive'a attığım videonun paylaşım adresini, mebweb sayfasının içeriğine eklerken html kodlarını görüntüleyip içerisine ekliyoruz değil mi? Eğer böyleyse yapamadım. Başka bir yöntemi varsa hiç anlamadım demektir :D
Sayın Hocam,

İçerik kısmına tümleşik medya kısmından html video kodlarını yapıştırdıktan sonra video linkini ekliyoruz işlem tamamdır.

Bu değişiklik ile ilgili bir ders çekeceğim inşallah.

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
mustafa_ogr' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

Sayın Hocam,

İçerik kısmına tümleşik medya kısmından html video kodlarını yapıştırdıktan sonra video linkini ekliyoruz işlem tamamdır.

Bu değişiklik ile ilgili bir ders çekeceğim inşallah.

İyi çalışmalar.
çektinizmi o videoyu sayın hocam? lazımda:)
bu arada googledrive meb de yasaklı değilmi?

Geri