siteye flash ekleme

Kodla Büyü

nescel

Aktif Üye
arkadaşlar ben siteme flash eklemek istiyorum .
bir resim gösterisi hazırladım flash türü bir programda
bu gösterinin html dosyasını açıp görünümden kaynağı ğörüntüle diyorum kodu kopyalayıp index sayfasında istedigim yerin kod sayfasına gelip yapıştırıyorum, tekrar sayfaya geldiğimde yapıştırdığım kodlar çıkıyor birde html sayfasına benim yapıştırdığımdan çok farklı ve daha fazla kodlar geliyor ne yapmalıyım lütfen çok acil yardım

hocam dreamveawer tarzı programları kullanırsan kodlarla uğraşmana gerek kalmaz. Menülerin altında flash ekle seçenekleri var.

fanfatih' Alıntı:
hocam dreamveawer tarzı programları kullanırsan kodlarla uğraşmana gerek kalmaz. Menülerin altında flash ekle seçenekleri var.

bende yazacaktım aynısını. bende önce davranmışsın.
İnsert/flashobje yi seçmen yeterli.

Hangi programı kullanıyorsun

Hocam çoktandır kullanmıyorum. Ama ekle menüsü içerisinde flash seçeneği yok mu. (ne desem yalan olur :))

hayır hocam ben nasıl yaptığımı yazdım daha once bu yolla siteye daha önce haber bandı eklemiştim ama simdi hata veriyor

nescel' Alıntı:
hayır hocam ben nasıl yaptığımı yazdım daha once bu yolla siteye daha önce haber bandı eklemiştim ama simdi hata veriyor

ozaman sorun yaptığınız flash dosyada olabilir (mi?)
(bak şimdi bende merak ettim :)

swf dosyanızı önce sitenizde yer alan images klasörüne yada sizde adı her neyse oraya kopyalayın.Yeniden eklediğiniz dizinde sağ tık kopyala yapın ve FP ' de açık olan ekleyeceğiniz sayfada flash için ayırdığınız hücreye yapıştırın.Flash objeye çift tıklayarak nesnenizin boyut ayarlarını yapın.Hepsi bu kadar...

arkadaşlar ben siteme flash eklemek istiyorum .
bir resim gösterisi hazırladım flash türü bir programda
bu gösterinin html dosyasını açıp görünümden kaynağı ğörüntüle diyorum kodu kopyalayıp index sayfasında istedigim yerin kod sayfasına gelip yapıştırıyorum, tekrar sayfaya geldiğimde yapıştırdığım kodlar çıkıyor birde html sayfasına benim yapıştırdığımdan çok farklı ve daha fazla kodlar geliyor ne yapmalıyım lütfen çok acil yardım

Ek Menüsü /web bileşeni/gelişmiş denetim/eklenti
buradan gözat diyip dosyayı(swf uzantılı) ekleyebilirsin

Frontpage de flash nesnesi eklemek için ;

Ekle -- > Web Bileşeni --> Gelişmiş Denetim --> Flash Biçiminde Film
menülerini tıklayıp flash dosyasının konumunu göstermeniz gerekmekte

2. Sayfadaki cevapları görmemiştim , mesaj kalabalığı için özür dilerim :D

Geri