Siteye e-mail ekleme

Kodla Büyü

Şeref

Aktif Üye
Arkadaşlar "google apps", kullanıcıadı@sitenizinadı.com şeklinde e-mail veriyor. meb.k12.tr den okul sitemi yaptım. google apps den email de aldım ancak cname kaydı oluşturmak gerekiyormuş CNAME kaydı nasıl oluşturuluyor bir türlü yapamadım bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler

ben de takip ediyorum ama daha çözemedim. c-panel ayarlarına bakıyorum şu an. bulunca paylaşalım lütfen

Şeref' Alıntı:
Arkadaşlar "google apps", kullanıcıadı@sitenizinadı.com şeklinde e-mail veriyor. meb.k12.tr den okul sitemi yaptım. google apps den email de aldım ancak cname kaydı oluşturmak gerekiyormuş CNAME kaydı nasıl oluşturuluyor bir türlü yapamadım bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler
Hocam meb.k12.tr alan adının sizin kontrolünüzde olduğunu ispatlamak için bir dosya yerleştirmen çözüm oluyor. ancak alan adı bakanlığa ait. okullara verilen ise alt alan adı, bu nedenle bu işlemi yapmanız bence olanaksız.
ÖNERİ:
Okulunuz adına nic.tr den k12.tr uzantılı bir (okuladi.k12.tr) alan adı oluşturduktan sonra bu işlemi yapmanız. GMAIL Eğitim kurumlarına bu hizmeti ücretsiz veriyor ve sayfalarda reklam yok.. Okullarınızda kullanabilirsiniz.

Geri