SİTEDE TÜRKÇE KARAKTER SORUNU

Kodla Büyü

jhake

Üye
Arkadaşlar üzerinde çalıştığım şu sitede türkçe karakter sorunu bir türlü çözemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• deneme.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 21
Sayın hocam, sitenizdeki problemin kaynağı yazı tipini değiştirmek içih CUFON denilen bir javascript yönteminin kullanılmasından kaynaklanıyor. Bu yöntemde kullanılan yazıtipi Türkçe karakterleri desteklemediğinden Türkçe karakterlerde sorun çıkıyor.
Eğer sitenizin <head> bölümündeki aşağıdaki kodları silerseniz probleminiz ortadan kalkar ama yazı tipi olarak Arial kullanılmaya başlanır. Eğer ben mevcut yazıtipini kullanmaya devam etmek istiyorum diyorsanız da cufon tekniğini google'dan arayıp, inceleyin.
Kod:
<script src="js/cufon-yui.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/cufon-replace.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/Open_Sans_400.font.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/Open_Sans_Light_300.font.js" type="text/javascript"></script> 
<script src="js/Open_Sans_Semibold_600.font.js" type="text/javascript"></script>

türkçe karekter sorunu yaşadığın sayfaları bir editörden aç ve kodlama dilini utf 8 yap hocam sonra kaydet. düzelecektir. Utf 8 yaparken bomsuz olsun hocam bom yazısını işaretlemeyin...

fatih22222' Alıntı:
türkçe karekter sorunu yaşadığın sayfaları bir editörden aç ve kodlama dilini utf 8 yap hocam sonra kaydet. düzelecektir. Utf 8 yaparken bomsuz olsun hocam bom yazısını işaretlemeyin...
Sayın hocam, bahsettiğiniz problem bu şablonda yok. Sayfa zaten UTF-8 olarak kayıtlı.

Geri