Sitede Filezilla ile attığım dosyaları göremiyorum(Joomla)

Kodla Büyü

tgm38

Site Gezgini
Siteye haber eklemede sorun yaşıyorum. Admin panelden haber yaparken, herhangi bişey eklerken sorun yok. Ama MB'si yüksek belgeleri File Zilla ile atıyorum, sitede admin panelde gözükmüyor ve link atıp çağırdığımda bulunamadı hatası veriyor. File Zilla ekranında ise belge gözüküyor.
Mesela;
/home/erkileta/public_html/images/stories/videos/ih21.swf dosyasını admin girişi ile girdiğimde göremiyorum. Ama file zilla ekranında ekli gözüküyor.

Ne yapmalıyım??

Boyutu sıfır görünüyorsa alan dolmuştur gereksiz verileri temizleyip yeniden atmanız gerekecek.

Admin den giriş yapınca belge hiç gözükmüyor, ama file zillada yüklenmiş olarak duruyor. Çok küçük bir belge atsam dahi gözükmüyor. Alan dolmuş olsa admin den giriş yapıp resim vs. yükleyebiliyorum. Sitede fazla bi haber yok, geçen sene açmıştım.

Eğer versiyon değişikliğinde bulunmuşsanız ondan kaynaklanıyor olabilir. ftp den dosya görünüyorsa sizde metin editöründen bağlantı yolu verin tıklayan direk belgeyi indirsin.

(1.5.15)Versiyon değişikliği yapmadım hocam, yapsam düzelir mi acaba? Okul sitesi direk çalışması lazım. Web foto galeri de yaptığım resim albumlerini yayınlamaya çalışıyorum. Daha önce yaptıklarım çalışıyor.

tgm38' Alıntı:
(1.5.15)Versiyon değişikliği yapmadım hocam, yapsam düzelir mi acaba? Okul sitesi direk çalışması lazım. Web foto galeri de yaptığım resim albumlerini yayınlamaya çalışıyorum. Daha önce yaptıklarım çalışıyor.
joomla v1.5 ile v2.5 uyumlu olmadığını biliyorum. Yani versiyon yükseltirseniz geçmiş paylaşımlarınızı kullanamazsınız sitenizi yeniden düzenlemeniz gerekecek.

Versiyon yükseltmek paketleri oluyordu yüklüyordunuz. Eğer bu şekilde yapacaksanız da site dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

ben ilk baştaki mesaınıza göre bir bilgi aktaracağım
joomla sitelerde html sitelerde olduğu gibi herhangi bir belgeyi veya flash dökümanı link atıp çağıramazsınız. Bu joomla güvenliğinden kaynaklı bir durumdur
diyelimki sitenize bir swf yüklediniz images klasörüne www.siteadi.com/images/belge.swf yazdığınızda bulunamadı hatası verir. Bu normal bir durumdur. Bu işlemi bizler bileşenler ve modüller aracılığı ile yaparız. Bu işlem genelde download bileşenleri ile halolur. örneğin jdownload bileşeni
diyelim ki sitende flash yaynlayacaksın o zaman flash yükeme desteği bulunan bir metin edtörü kullanacaksınız örneğin ck editör gibi
yüseltmeye gelince, bu durumun yükseltmeyle alaası yoktur. 1.5.x paketlerinin hepsi aynıdır 1.5. dan sonraki çift basamaklı sayılar güvenli derecesini gösterir joomlatr.org sitesindeki paketlerden sitenizi 1.5.26 ya yükseltebilirsiniz.

tgm38' Alıntı:
dediğinizi anlıyorumda önceden yapıyordum ama, her zaman modül ve bileşene gerek yok. Mesela;
http://www.erkiletataturk.k12.tr/album/23/index.html

Sorun şu ki filezilladan attığım bir resmi bile adminden giriş yaptığımda göremiyorum.
ortam yöneticisinde mi görmek istiyorsunuz anlamış değilim
sizin verdiğiniz linkte farklı bir klasörde indexleme yapmışsınız. yani buraya joomladan bağımsız bir site kurmuşsunuz doğal olarak buradakileri joomla admin panelinde göremezsiniz

resimdeki gibi serverda ekli gözüküyor ama haftanın içindeki index.html ye link atınca hata veriyor.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    71.2 KB · Görüntüleme: 2,179
  • 2.jpg
    2.jpg
    43.4 KB · Görüntüleme: 2,177
yukarıda yazdığım gibi siz hostingdeki album diziine flash türünden indexleme kullanarak yepyeni bir site kurmuşsunuz. bu dizini siz tasarlamıssınz.(yada burada flash türüden bir tema yerleştirmişsiniz) Bu tasarladığınız alan sizin tasarımınız olup joomladan bağımsızdır. Burada verilen hatalar sizin tasarımınızdan kaynaklanan hatalardır. album dizinindeki hiçbir uygulama joomla admin panelde görünmez.

k.cokol' Alıntı:
yukarıda yazdığım gibi siz hostingdeki album diziine flash türünden indexleme kullanarak yepyeni bir site kurmuşsunuz. bu dizini siz tasarlamıssınz.(yada burada flash türüden bir tema yerleştirmişsiniz) Bu tasarladığınız alan sizin tasarımınız olup joomladan bağımsızdır. Burada verilen hatalar sizin tasarımınızdan kaynaklanan hatalardır. album dizinindeki hiçbir uygulama joomla admin panelde görünmez.

teşekkür ederim hocam. dediğinizi anlıyorum ama joomlanın kendi klasörlerinede resim attım. (images/stories) onlar gözükmüyor admin panelden. Ne atarsam atayım çalışmıyor veya görünmüyor.

söyle bir avsiyede bulunayım , siz bu album klasörüne flash site kurmak yerine hosting panelinden etkinlik.erkiletataturk.k12.tr
şeklinde bir altalan adı alın. public_html nin bir üst dizininden etkinlik diye bir klasör açıp flash sitenizi buraya kurun. Burada indexlediğiniz etkinliklere artık link verip joomla stenizde yayınlayabilirsiniz ve hiçbir soru çıkmaz.
mesela joomla sitenizde bir haber yayınlarsınız etkinlikler için flash sitenizden link verirsiniz. flash site ile joomla site içiçe olmadığı için sorun yaşanmayacaktır
bana sorarsanız ek bir flash site yapmadan joomla sitenizde etkinlikleri çok güzel yayınlayabilirsiniz
http://www.siverekcumhuriyet.k12.tr/okuma-bayrami.html
ben tek bir makalede hem resimler hem videoları yayınlıyorum, hem zahmet gerektirmiyor hem de hepsi bi yerde

Geri