site yayınlama

Kodla Büyü

ESRİK

Üye
arkadaşlar çalıştığım ilçede web tasarımı kursu açıldı biz de gittik ve elimden geldiğince bir site yapmaya çalıştım okuluma ancak siteyi nasıl yayınlayacağız? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

öncelikle bir host (web alanı) ve domain(alan adı) satın almanız gerekiyor daha sonra aldığınız hosta elinizdeki sitenin tüm dosyalarını yüklüyorsunuz. bu şekilde internet sitenizyayınlanmış oluyor. iyi çalışmalar

eğer meb.k12.tr uzantılı milli eğitim bakanlığının okullara verdiği alana kurmak içinde aynı şeyler yapılıyor.. ftp programı yardımı ile sitenin dosyallarını hostunuza gönderin ..

hocam başlığı açalı 2 saat geçmiş.. bakanımız haklıysa öğrenmişsinizdir.. :)

hocam sorduğunuz sorunun cevabını buradan nasıl anlatalım şimdi..

Hazırladığınız site dosyalarını web ortamında yayınlamak için barındırma alanına (Hosting) göndermeniz gerekiyor.Bunun içinde size gerekli olan FTP programıdır,ben FlashFXP kullanıyorum tavsiyede ederim...

Alan adınız (Domain) var mı?
Barındırma alanınız (Hosting) var mı?

esrik' Alıntı:
arkadaşlar çalıştığım ilçede web tasarımı kursu açıldı biz de gittik ve elimden geldiğince bir site yapmaya çalıştım okuluma ancak siteyi nasıl yayınlayacağız? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
kursta bir eksiklik seziyorum asıl mevzuyu söylememişler :mrgreen: hosting domain ftp kavramlarından nasıl bahsetmezler :?:

öncelikle kurs yarım kaldı, gerekli katılım sağlanamadığı için kursu iptal ettiler o nedenle kurstaki eksiklik öğretim kısmında değil öğrenci kısmında olmuştur.
ikincisi okul sitesi yaptık meb k 12 uzantılı bir adres ile şifresi var elimde ama onu nereye gireceğimi bilmiyordum ki FTP programı denilen bir şey varmış onu öğrenmiş olduk , Allah razı olsun hepinizden teşekkür ederiz...

Arkadaşlar merhaba,
Benim Dreamweaver programında yaptığım tek sayfalık bir site var.
domainim , hosting ve şifreleri var fakat ftp programları indirdim onlarla bile sayfayı yayınlayamadım.
yardımcı olursanız sevinirim.

Geri