...sistem politikaları tarafından durduruldu

Kodla Büyü

mevcut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
GM etab 5.

Bu akşam tableti kullanırken önce kendiliğinden yeniden başladı, sonra bir güncelleme yükledi. Ardından benim yüklediğim ne kadar uygulama varsa simgelerini kaldırdı. Sadece tabletin ilk halinde bulunan uygulamalar kaldı.

Google Playden bakınca uygulamalarda devre dışı yazıyor. Etkinleştire basınca kullanabiliyorum uygulamayı ama bir süre sonra .... uygulaması sistem politikaları tarafından durduruldu diye bir uyariyla beraber uygulama gene devre dışı kalıyor. Uygulama tamamen kalkmıyor, sadece simgesi siliniyor. Google Playden tekrar etkinlestirilebiliyor.

Yeni tabletler kısıtlamasız diye sevinmiştik ama boşa sevindik heralde. Aynı şey oldu mu size de?

Hocam bende de aynı sorun var,bu kadar saçma şey nasıl olur,Eba dan indirdiğim programlar bile devre dışı bırakılmış,herhalde tabletlerin kullanılmasini istemiyorlar.Yarın tüm öğretmenlere açıklama yapmakla ugraşacam.

Bu konuda yorum yapmak dahi istemiyorum haber apk larindan cocugun kullandigi oyin apk larina kadar siliyo resetliyo siliyo resetliyo....... :verymad: :-1: :-1:

Bu nasıl bir güncellemedir bakanlık e okul uygulamasını bile sistem politikaları tarafından uygun bulmuyor.Tablete yüklediğimiz tüm dökümanlarımız çöp oldu

Biraz önce tableti açtım, dergi okuyayım biraz dedim, ekrana bir uyarı muyarı gelmeden çat tablet kapandı.

Bu tabletlerin bir kısmını da yetişkin insanlar, öğretmenler kullanıyor. Yetişkin insanların kullandığı bir tableti uyarı vermeden kapatamazsın. Ücretsiz verdin diye yetişkin insanların tabletleri nasıl kullandıklarını loglayamazsın. Eğer bunları yaparsan muz cumhuriyeti olmayan bir ülkede mahkemelerde sürünürsün.

Öğrencilere tablet dağıtmak gibi saçma sapan bir iş dünya tarihinde yoktur sanırım. Ülkedeki kaynakları bu şekilde çarçup edip, akademik başarı amaçlı liselerde bile her sınıfa en az 34 öğrenci "tıkarak" başarı sağlayamazsınız. O tabletler bozulduğuna resmi pybs sisteminde 15 gündür okuldan alınmayı bekleyen tabletleri varken yüklenici firmaya hiçbir işlem yapmayarak eğitim kalitesini arttıramazsınız. Neyi yaparsınız, daha lise çağındaki çocuklara bu ülkede işlerin ne kadar beceriksizce yapıldığını uygulamalı olarak gösterirsiniz.

Buna bir çözüm yok mu.
Eğer birşey yüklemeyeceksek 100 TL lık tablette aynı işi görürdü. Ne gerek vardı 32 GB lık tablete

Tamam uygulama silinebilir uzaktan kontrol edilebilir. Bunları anlıyorum ama neden bi açıklama olmaz. Neden bi resmi yazı olmaz.? Neden herşey muallakta kalır? Öğrencilerde tablet var root atıp kullanıyorlar.
Ne yapacağımızı nasıl yaptırım olacağını bile bilmiyoruz.... Ama öğretmen tableti önce herşey yuklenebiliyor sonra bi anda gitti herşey ve biz BTR yiz. Bilişimciyiz ama haberimiz yok olaydan....yarin herkes bize soracak niye gitti bu programlar.? Niye verdi devlet bize bu tableti madem sileceklerdi diye?
Bir iş yapılıyor ama sadece yapılmak ve gösteriş için yapılıyor sanki..
Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar.....

yarın değil whatsapptan başladı bile :)
hocam gitti instagramım nereye gitti bu?!!
hocam alışveriş yapıyodum uygulama silindi kartımdan para gitmiş midir?!!
candy crash canım gitti bana yolla nolur yolla can yolla!! :verymad:

abartı gibi gelebilir ama eminim karşılaşanlar olacak bunlarla :))

Benim de oğlumun elinde iken gitti tüm uygulamalarım.. :shock:
boşu boşuna çocuğa kızdım naptın diye??? :oops:

Bugün okulda açtım. İnternete bağlandı, sonra dün gece giden simgeler takir takir geri geldi. Okuldaki diğer arkadaşların da aynısı oldu.

Kurumsal cihaz yöneticisine girip sağ üstteki güncelle butonuna tıklayın. Güncellemeler tamamlanınca düzelecek ve tüm uygulamalar geri gelecek. Baştan savma iş yaptıkları için çok normal böyle durumlar :)

İl milli eğitimden gelen bilgi.

[10/12 09:12] Egitek Necdet Sari: Dün saat 3 gibi etab5 tabletlere bir sistem güncellemesi gönderilmiş
[10/12 09:13] Egitek Necdet Sari: Bazı güvenlik önlemleri için
[10/12 09:13] Egitek Necdet Sari: Ancak bu güncellemeden sonra tabletteki tüm uygulamalar silinmiş gibi gözüküyor
[10/12 09:14] Egitek Necdet Sari: Kişi tekrar markete girdiğinde uygulamayı etkinleştir aç şeklinde uyarı çıkıyor
[10/12 09:15] Egitek Necdet Sari: Kişi etkinleştirse yada yeniden kursa daha uygulama simgesi gelmiyor sanki uygulama kurulmamış gibi davranıyor
[10/12 09:15] Egitek Necdet Sari: Bu şekilde sorun dönerse beklesinler arkadaşların haberi var çözmeye çalışıyorlar. Bilginize

Arkadaşlar bu olaydan sonra indirdiğim programlar tablet kapatılıp açılınca masa üstünden siliniyor ama uygulamalar sayfasında duruyor. Sizde de mi böyle oluyor.

btr38' Alıntı:
Arkadaşlar bu olaydan sonra indirdiğim programlar tablet kapatılıp açılınca masa üstünden siliniyor ama uygulamalar sayfasında duruyor. Sizde de mi böyle oluyor.
Aynen hocam, ne yaptıkları belli değil.

Herkesin sorunu duzeldimi benim hala aynı duruyor.uygulamaların geri gelmesi için ne kadar zaman gecmeli :shock:

mevcut' Alıntı:
Bugün okulda açtım. İnternete bağlandı, sonra dün gece giden simgeler takir takir geri geldi. Okuldaki diğer arkadaşların da aynısı oldu.
O zaman aciklama yapayim size . devlet çöp bir tablete milyonlarca lira para harciyor
Ögretmene de öğrenciyede tahtaya bağlanma özürlü bir tablet veriyor
O da yetmiyor açığı kapamak yerine dosya yoneticisini kaldiriyor
Sonra rootlaninca vay anam bilmemne de bilmemne ....
Eğer çok zarar görüyorsanız spflash tool ile kırık bir stock rom atin olsun bitsin
Sonra da garantiye gideceği man stock rom at olsun bitsin.
Beceriksizlikten faydalanamayanlar kendi bilecektir
Çöp kullanmayı kimse istemez

Geri