Sistem Özelliklerini Öğrenme- dxdiag

Kodla Büyü

the_myth

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mrb arkadaşlar. belki sizler biliyorsunuzdur ama ben yeni öğrendim paylaşmak istedim. kaç gündür ekran kartının özelliklerini nasıl görebileceğimi bilmiyordum. aygıt yönetisinden sadece modelini öğrenebiliyordum. diğer özelliklerini bulamıyordum( özellikle bellek boyutunu yani kaç mb lık olduğunu öğrenemiyordum ) . Sistemin bütün özelliklerini öğrenmek için ;

Başlat--Çalıştır-- dxdiag

yazınca anakart,ekran kartı, ses kartı vs.. bütün özellikleri görünüyor. belki bigün işinize yarar.

hocam everest ultimation diye bir program var .tüm donanım özellilerini detaylı olarak görebilirsiniz.

bende bilmiyordum...hatta sabahtan haberim olsaydı keşke :D
bu sabah bi arkadaş sormuştu notbook için driver bilgisine nerden ulaşabilirim diye.everesti tavsiye etmiştim ama gerek yokmuş...

teşekkürler :+1:

çok pratik bir bilgi. peki yeni format atılmış ve driverleri kurulmamış bir bilgisayarda da bu yöntemi kullanabilirmiyiz.

bugün tesadüfen denedim. müdürün bilgisayarını formatlamıştı ve daha driverları kurmamıştım. yinede bilgileri verdi. program kullanmaya gerek kalmadan öğrenebilmenin keyfi başka heralde. :)

:alkis: :D ( bugün tesadüfen denedim. müdürün bilgisayarını formatlamıştı ve daha driverları kurmamıştım. yinede bilgileri verdi.) buna çok sevindim. teşekür ederim.

Teşekkürler hocam keşke dün driver aramaktan bi hal oldum bilgisayara 2 sene önce biri format atmış ondan aldık sürücüleri. Çok faydalı oldu Allah razı olsun.

serhatbs' Alıntı:
hocam everest ultimation diye bir program var .tüm donanım özellilerini detaylı olarak görebilirsiniz.

Konu hotlamış
dxdiag bir işe yaramaz.. sizin ilacınız yukarıdaki program.

Mrehaba .bilgisayarlardan pek anlamam acaba
Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_ldr.161011-0600)
Intel(R) Pentium(R) CPU B980 @ 2.40GHz (2 CPUs), ~2.4GHz
4096MB RAM
DirectX11
İLE PESDE NASIL SONUÇ ALABİLİRİM?
teşekkürler
:D

Geri