SİSTEM KURMA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

Kodla Büyü

karanet59

Üye
ARKADAŞLAR OKULUMDA 24+1 KEYSMART PCLERDEN OLUŞAN BİR BT SINIFIM VAR. FAKAT KEYSMARTIN GÖNDERMİŞ OLDUĞU CDLER XP PROFESYONEL KASADAKİ ŞİFREKER HOME ŞİFRESİ VE SİSTEMLERİ KURAMADIK. BUNLARA ALTERNAİF OLARAK İLÇE BİZLERE BİR TANE ACRONİS BOOT CD VE BİR ADET ÖĞRENCİ BİLGİSAYARI İMAGE DVDSİ GÖNDERDİ.BU SİSTEMLERİ BU CDLERİ KULLANARAK SİSTEMLERİ NASIL KURABİLİRİM? BU ARADA ÖĞRENCİ BİLGİSAYARLARINDA DVD OKUYUCU YOK?

sayın hocam aynı durumdayım bir makınayaı kendın kur daha sonra acronıs ıle ımage al acronısın ozellıgıdır agdanda yukleme yapabılırsın forumda bu konuyu daha once acmıstık sanırım ben 5 cd olusturdum besıne aynı anda atıyorum agdan cok rahat oluyor hdd falan sokmen gerkemez nasıl yapıldıgı resımlı olarak anlatılmıstı ınceleyın olmazsa yardımcı olmaya calsırım

Hocam sistem hiç kurulu değil mi? Yani şu anda yüklü olan bir windows yok mu? imagesini windows ortamında atma açısından sordum. Ayrıca verilen image dvd si bootable mi?

Hocam sistem hiç kurulu değil mi? Yani şu anda yüklü olan bir windows yok mu? imagesini windows ortamında atma açısından sordum. Ayrıca verilen image dvd si bootable mi?
hocam kurulu sistem var fakat sorunlar artmaya basladi.dvd boorable degil bir cd var bootable o da sadece acronisi iceriyor.ayrica ilginize sonsuz tesekkurler

kuratarma dvd deki dosyaları bilgisayarın d: sürücüsüne yedekler, sonra da acronics ile restore işlemini başlatır kaynak olarak d: yi kullanırdım yerinde olsam

nthing' Alıntı:
kuratarma dvd deki dosyaları bilgisayarın d: sürücüsüne yedekler, sonra da acronics ile restore işlemini başlatır kaynak olarak d: yi kullanırdım yerinde olsam

dvd olmayan bilgisayarda yedekleyemezsin tabi :) geç farkettim.. ağdan yükle yada flash disk kullan.. dvd yapan utansın :)

sagolun arkadaslar umarim hallederim/ 4gblik bir flash diskim var ona kopyalayip diger makinelere dagitmak sorunumu cozer sanirim biraz vakit alacak///

Hocam bilgisayarın birinde hazır bir sistem kur. Ama her türlü programını yükle. Sistemin son halinin image sini al acronishle. Ayrıca güvenlik kartın varsa güvenlik kartını çıkarmana gerek kalmadan da acronishle yedekleyebilirsin. İmageyi D ye kaydet. Ağdan bütün bilgisayarlara kopyala bu imageyi ama D sürücüsünü kaydet ki image i restore ederken sıkıntı olmasın. İmage yi bi şekilde her bilgisayarın D sürücüsüne yedeklemen lazım. Bence en mantıklısı yapabilirsen ağdan atmak.

Allah sabır versin. Aslında bu keysmartları hiç laba sokmamak lazım

sayın hocam ag uzerınden tamamını (24) kurmam 3 saat surdu cok zamanını almayacaktır bır makınayı saglam olarak kur ımage al dıgerlerıne bu makından atarsın hepsının ıcıne atmana gerek yok yedegı atıncaya kadar agdan kurulumu yaparsın

SİSTEM KURMA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? 05 Mar 2008, 17:59

Hocam bilgisayarın birinde hazır bir sistem kur. Ama her türlü programını yükle. Sistemin son halinin image sini al acronishle. Ayrıca güvenlik kartın varsa güvenlik kartını çıkarmana gerek kalmadan da acronishle yedekleyebilirsin. İmageyi D ye kaydet. Ağdan bütün bilgisayarlara kopyala bu imageyi ama D sürücüsünü kaydet ki image i restore ederken sıkıntı olmasın. İmage yi bi şekilde her bilgisayarın D sürücüsüne yedeklemen lazım. Bence en mantıklısı yapabilirsen ağdan atmak.
sağolasın arkadaşım ya ağdan olması daha kolay ama ben ağ kurmayı bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilir misin resimli anlatım falan bulabileceğim bir yer var mı?

hocam yeni sistem kurmana gerek yok. tek dvd li bilgisayar varsa adamların yolladığı kurtarma dvd sini kaydet d : ye. sonra her bilgisayarda ağ bağlantılar simgesine tıkla. açılan pencerede sol bölümden "ev yada küçük işyeri ağı" kura tıkla ileri de sürekli bilgisayar adı ve çalışma grubu sorduğunda her bilgisayara farklı bir isim ver ancak çalışma grupları aynı olsun. kurulum sihirbasının son adımında disket oluştur diye sorarsa o adımı atla ve yeniden başlat ağ tamamdır.

bilgisayarlar birbirini gördükten sonra paylaşıma açmak istediğin bilgisayarın d: sürücüsüne sağ tıkla PAYLAŞIMve güvenlik seç ve "bu klasörü paylaşıma aç" seçeneği seç. kolay gelsin

hocam yeni sistem kurmana gerek yok. tek dvd li bilgisayar varsa adamların yolladığı kurtarma dvd sini kaydet d : ye. sonra her bilgisayarda ağ bağlantılar simgesine tıkla. açılan pencerede sol bölümden "ev yada küçük işyeri ağı" kura tıkla ileri de sürekli bilgisayar adı ve çalışma grubu sorduğunda her bilgisayara farklı bir isim ver ancak çalışma grupları aynı olsun. kurulum sihirbasının son adımında disket oluştur diye sorarsa o adımı atla ve yeniden başlat ağ tamamdır.
sağolasın arkadaşım yarın ilk işim bu olacak yardımlarınız için teşekürler sonuçtan sizleri haberdar ederim

Geri