Sinyal Güçlendirici Önerileriniz ?

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Sinyal güçlendirici arıyorum fiyat sınırı yok fakat gerçketen işe yarayacak bir alet arıyorum kullandığınız önerdiğiniz bir siyanl güçlendirici varmı?

Hocam çok yakınımda da var çok uzağımda da ama 250 metre felan var modemle aram.Mümkünse en yüksek mesafeyi çeken bir cihazıda önerirseniz oda iyi olur.

transmitter (tx) olan cihaz bir yakınınız mı? yani müdahaleniz mümkün mü? yoksa kaçak kullanım mı? direk görüyormu arada bina varmı, yayıncı cihazın markası nedir kaç db anteni var vsvs vsvs.

ya bu wireless işi biraz detaylı, aslında siz biildiklrinizin hepsini yazın ben öneride bulunayım... :)

http://www.hizlial.com/u30.026.9352.000 ... g-adaptoru

bu ürünü kullanıyorum ihtiyacım olduğu zamanlarda. işe yarıyor. normal laptopunuzla arada 1 çubuk falan görüp gidiyorsa ,rahat 3-4 çubuğa çıkartır. eğer hiç görmediğinizi de en iyi ihtimalle 2-3 çubuğa çıkartır. dediğim açık alanda işe yarar, siz veya alıcı yüksekteyse işe yarar. arada binalar varsa sağlıksız olur.

şimdi hocam kaçak kullanım değil teyzeoğlunun modem ama şifreyi biliyorum.Ses çıkarmayacaklarınıda biliyorum sınırsız çünki :) modem markası ZyXEL tek anten var.Direk görmüyor görse almam ki arada meyve ağaçları var.Mümkünse en yüksek mesafeden çeken güçlendiriciyi alalım biz :)

loperselim' Alıntı:
http://www.hizlial.com/u30.026.9352.0004/dark-rangemax-high-power-1-km-menzilli-wireless-n-300-mbps-kablosuz-ag-adaptoru

bu ürünü kullanıyorum ihtiyacım olduğu zamanlarda. işe yarıyor. normal laptopunuzla arada 1 çubuk falan görüp gidiyorsa ,rahat 3-4 çubuğa çıkartır. eğer hiç görmediğinizi de en iyi ihtimalle 2-3 çubuğa çıkartır. dediğim açık alanda işe yarar, siz veya alıcı yüksekteyse işe yarar. arada binalar varsa sağlıksız olur.
Menzil 1 km diyor :eek: eğer doğru ise süpermiş.İnceliyorum hocam teşekkür ederim.

1-ilk iş modemi b bandına al ve 9. kanala ayarla.. lap top varsa balkona yada direk karşısına geçeceğin biryere dur sinyal alabilecek misin..?

2- Çekmedi ise biraz para harcıyacağız.. en ucuz cihaz TP link 5110g olur (70 tl) ancak ona da en az 5 db anten takman gerekir ve mümkünse sana doğu bakacak camın önüne konulmalı (b bandına ayarlamayı unutma)

3-eğer para sıkıntım yok diyorsan tp link 5210 g al..118 tl... zyxel orada dursun sen evden bu cihazla çekersin ama meyve ağaçlarının tam durumunu bilemiyorum..

4- yok arkadaş ev bizim zaten burdan taşınmayacam, teyze oğluda taşınmayacak ömürlük olsun kuralım btsin diyorsan , teyze oğlunun çatıya çık
5210g yi yerleştir sonra aynı yönde tüm köy beraber çekersiniz :)

dark alfa vs çihazlar çabuk bozulur ve evde sadece tek cihaza hizmet ederler.

ben şuan 1 km mesafeden çekiyorum karşıdaki cihaz 100 mw olduğu halde.. sorma verici olan 5110 g mi çaldılar ,bende elimdeki 941nd router bağladım, evdeki alıcı 5210g ile idare edyorum..şuan hızım 1mbiti geçmiyor. normalde hepsini alıyordum

Hocam buna benzer ama TP-Link markalı bi ürün de ben kullanıyorum. Evimizle Irmak (Kızılırmak) arası 700-800 mt. Irmakla Otel arası 300 mt. siz buna aradaki binaları ve arabaların vızır vızır geçtiği yolu da ekleyin. Rahat rahat kullanıyoruz. Tabi şifreyi otelden almak şartıyla. :)

Hocam laptopu alıp modmein olduğu camın oraya gidersme her işim olduğunda işimiz yaş :) Maddi sınır yok dediysem sakıp beyle akrabalığımızda yok :) ama elimden gelen tüm maddi imkanı sağlayacağım.Çünki evimdeki kotalı ve sıkıntı yaşıyorum kapatacağım aboneliğimi her ay sonunda fazladan ttnete vereceğime bir kere veririm o parayı ömürlük kullanırım.Ev bizim sorun yok onlarında kendilerinin fakat apartman 2 katlı benim istediğim hiç çatıya felan çıkmayayım piyasa üzerinde en yüksek özellikte olanını alıp koyayım menzil dahilinde nereye gidersem gideyim düşmeisn yani çekiyor çekmiyor olayı yapmasın istiyorum.kesenin ağzını açarız ne yapalım eğer gerçekten sağlam bir cihaz bulursak :)

akrep026' Alıntı:
Hocam buna benzer ama TP-Link markalı bi ürün de ben kullanıyorum. Evimizle Irmak (Kızılırmak) arası 700-800 mt. Irmakla Otel arası 300 mt. siz buna aradaki binaları ve arabaların vızır vızır geçtiği yolu da ekleyin. Rahat rahat kullanıyoruz. Tabi şifreyi otelden almak şartıyla. :)
mesafe iyiymiş hocam o kadar mesafe yok modemle ama çekebildiği en yüksek mesafeyi çeken cihazı almak isityorum.

laptopla camın önüne geç derken sinyal alıp almadığının bilgisi için gerekliydi...belkide 5110g kendi anteni ile iş görebilir,ucuza halletmek için.

sanırım fazla uğraşmayacan bu işle.. önerim tp link 5210 g... bir ayakakbı kutusu içine yerleştir , istediğin camın önüne koy güle güle kullan ... :)

kolay gelsin

akrep026' Alıntı:

olay budur :+1: , iki tp link arası 5km ye kadar yolu var,

bunun üstü bullet serisi olur yada 24 db parabol antten devreye girer.Çünkü arada çok fazla sinyal bozan nane var. binası çatısı ağacı anteni derken sinyal bozuluyor.

Bu cihazlar hiç çekmeyen, arada bir 1 çubuk gösteren kablosuz ağı güçlendirir mi? Evet ise 100 tl altı tavsiye lazım?

Hocam çok yakınımda da var çok uzağımda da ama 250 metre felan var modemle aram.Mümkünse en yüksek mesafeyi çeken bir cihazıda önerirseniz oda iyi olur.

buradaki arkadaş tavsiyesiyle aldığım üründen memnunum. kurulum uzun sürdü fakat değdi gerçekten. denemek isteyip sorusu olan bana yazabilir, test sonuçlarını gönderebilirim. https://telefonsinyaliguclendirici.com
iade garatisi var, yurtdışından garip çin sitelerinden alıp elde patlaması büyük risk

Geri