"Sınırlı Bağlantı Yada Bağlantı Yok" sorunu

Kodla Büyü
Re:

JACKAL-XXX' Alıntı:
IP ÇAKISMASINDAN DA OLUYOR. MEB TE MODEMLER STANDART ZyXEL MARKA. AYARLAR MENÜSÜNDEN DHPC KISMINA GİR VE DDEFAULT AYARI 32 IP NUMARASI İÇİNDİR. BUNU TOPLAM KAÇ BİLGİSAYARIN VARSA 2 VEYA 3 KATI DEĞER GİREREK DEĞİŞTİR. UMARIM FAYDASI OLUR

Hocam dediğiniz gibi ZyXel marka modemimiz ve aynen dediğiniz gibi ip pool dediği ip havuzu 32 olarak ayarlıydı. Müdür yardımcımıza sordum kaç pc var okulda diye 38 dedi :) O ayarı 50 yaptım garanti olsun diye. Süreci izleyeceğim bakalım. Eğer sınırlı bağlantı sorunu yaşamazsam ne ala. Teşekkürler ...

Yukarıda bahsi geçen tüm çözümleri denememe rağmen ağda problem var.

Elle İp verdim , Kabloları Değiştirdim vs ip almış görünüyor makine fakat internete çıkamıyor yada ağda görünmüyor.
İp leri otomatik yapıp Switch leri açıp kapıyorum ip almaları için alamayan makinalar ı elle giriyorum tekrar.

Bi kısım makine çalışıyor diğerleri çalışmıyor. Başka neye dikkat etmem gerek yardımcı olurmusunuz ?

Ek olarak harici ethernet kartı taktım oda sonuç vermedi

Merhaba hocalarım benim çöyle bi sorunum var . İnterneti olmayan bi okula atandım yani ağ falan döşenmiş ama son 2 yıldır öğretmen olmadığı için ağ yok sadece müdürün odasında var.Okulumuz interneti Uydudan alıyor bu yüzden müdür beyin odasından interneti laboratuvara çekmem gerekiyor. Bu yüzden 5 portlu bir switch var elimde bundan 1 tane müdür beyin bilgisayarına 1 tane de laboratuvra çekmeyi düşünüyorum. Fakat müdür beyin bilgisayarı "Sınırlı Erişim " hatası veriyor bilgisayaar XP Sp3 Switchin diğer portundan kendi bilgisayarıma kablo çektim Win7 ağ sorunun DHCP Etkinleştirerek çözdü fakat Xp de böle bi seçenek olmadığı için çözemedim yardımlarınızı bekliyorum acilll. Sorunum şu bilgisayar switchden İP almıyor elle giriyorum ağa bağlanıyor fakat internet yine yok nasıl çözerim ???? Acilllllll

sabit ip verince sorun çözülüyor...geçende bende karşılaşmıştım böyle bir sorunla ...ip'yi sabit yapınca düzelmişti

hocam ben otomatik IP al yaptım olmadı elle IP verdim Eğer Statik IP den kasteddiğin buysa onu yaptım fakat şunu da anlatmak isterim ben kendi laptubumu taktığımda aynı sorunu verdi fakat win 7 de sorunu çöz dediğimde Dhcp etkinleştirmesini yaptı ve laptopum internete girdi bu win XP de nasıl yapılır ve ya nasıl çözüülr cvp verdiğin ve ilgilendiğin için sağolasın karinca_52

hocam labta bi bilgisayardaki internet hiç gitmiyor. ama diğer bilgisayarlarda bazen geliyor. bazen sınırlı bağlantı veriyor. swicth bozuk olsa internet gelmez. internet geliyo.çoğunda sınırlı bağlantı. işin ilginç tarafı internet odası var.bu odanın anahtarı sadece müdürde var. başka kimsede yok.yani biraz kıl diyim.işin içinden çıkılmaz hale geldi.

Beyler bende de bu sorun vardı ama ben çözdüm.ilk olarak ağ bağlantılarım>özellikler ve cıkan ağa bır kere tıklayın sonra sol alt tarafta ıp yazacaktır. o ıp yı elle verın ve dns adresı olarak 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazın sorun çözülür.

arada sırada bizim lab da sınırlı bağlantı diyip internete bağlanamıyordu.
internet kablosunu bilgisayara direk bağlayınca çalışıyordu.
switch deki bütün kullanıcıları söküp teker teker taktım ve switch deki portun birinin sorunlu olduğunu farkettim.
kabloyu o porttan çıkarıp düzgün çalışan porta takarak sorunu giderdim. 24 portlu bir switch :(
şimdilik sorun yok...

ayhangunes' Alıntı:
sabit ip veya oto ip fark etmez

Zyxel modemler kullanıcı sayısı 10 u geçince sapıtıp DHCp sunucu adam gibi ip dağıtmıyor.

Sorun modemin DNS adreslerini makinalara ulaştıramayacak hale gelmesidir.

Yeğlenen DNS leri

195.175.39.39
195.175.39.40
(Telekomun dns adresleridir. 3 senedir aynı)
olarak girdiğinizde sorun çözülüyor.
Ben öyle yaptım.

bizim müdür yardımcısı bu dns leri önermişti. birini değişince üm okulunkini değişmek zorunda kaldım..

daha sonrasında ise baz bilgisayarlarda sınırlı erişim hatası başladı. deli ediyor beni ...

Modemimiz 192.168.2.1 den dağıtım yapan bir modeldi. Yeni modem 192.168.1.1 e geçince sınırlı bağlantı sorunu yaşadık. modem arayüzünden IP aralığını genişletip bir de 150 gün gibi bir kiralama süresi belirleyince sorun düzeldi.
Jn01AB.png

Arkadaşlar okulumuzda fiber internet var müdür yardımcısının bilgisayarı ilk açıldığında sınırlı bağlantı sebebiyle bağlanamıyor fakat tekrar kapatıp açtığımızda sorun düzelmiş oluyor.sebebibi nedir acaba ve bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Geri