"Sınırlı Bağlantı Yada Bağlantı Yok" sorunu

Kodla Büyü
Aynı sorunu bende yaşadım.Elle IP atayınca sorun çözüldü gibi görünüyor.Ama sık sık
sayılabilecek ölçüde farklı bilgisayarlar benzer hata veriyor.Yukarıda ki tüm okuduklarımdan özetlediğim ,Hacker hocamın dediği swichlerin elektriğini sonradan açmanın olası pek çok ağ problemini halledeceği...Herkese teşekkür..

SAolun arkadaşlar bu konu hakında çok bilgi vermişsiniz bemdede bu sorun daha 1 saat önce vardı.Bilgisayara net bir swichten geliyor.Swichede başka bir swichten.Reset atmak çözüm olmuyor genelde ıp çakışması nedeniyle bu sorunu yaşıyoruz.Hala kalıcı bir çözüm bulmadık.Anlatığınız diğer yollarıda denicez.

mehlika43' Alıntı:
Ben de aynı sorunu bt sınıfında yasıyorum. Lab ana bilgisayarda biliyorsunuz iki eternet kartı var. Lab ici olan elle ip verilmiş ve saglıklı bir sekilde calısıyor fakat ikinci internet icin olan ve modeme baglanması gereken de elle ip verilmiş ama okulun agını görmüyor ve internete baglanmıyor. sadece modeme baglanan baglantıya otomatik ıp dedigimde ise sınırlı baglantı hatası veriyor.
?????

hocam sizin sorununuzun çözümü bağlantıları köprüleme.

ağ bağlantılarım ın özelliklerine gelin ve modemden gelen baglatının etherneti ile labdaki bilgisayarların bağlı bulunduğu switch den gelen baglantının ethernetini ikisini bir seçip sağ tıkladıktan sonra bağlantıyı köprüle deyin. daha sonra köprü olarak gelen bağlantıya elinizle sabit ip verin sorun düzelir.
inceleyiniz sırası ile asagıdaki resimler...

selam arkadaşlar, bu sorun bi bende var sanıyodum. aptal bilgisayarlar çıldırttı. bulunduğum yerde elektrikler çok sık olarak kesiliyo. Voltajlarda oynamalar oluyo. okula ilk geldiğimde bağlantı yoktu. garantiden gelip switch le biraz oynayıp durumu düzelttiler. switch ve modemde hiçbir bağlantı değişikliği yapmadığım halde aynı problem yine başladı SINIRLI BAĞLANTI VEYA BAĞLANTI YOK direkt modemden hat alan bilgisayarlar internete bağlanıyo ama ağ üzerinden bağlantı yok. elektrikle alakalı olduğuna sayenizde inandım saolun. Toplanan statik elektriği nasıl boşaltabiliriz o elektrikten nasıl kurtulabiliriz bi fikri olan lütfen yazsın. Şimdiden teşekkürler :(

Hacker' Alıntı:
mehlika43' Alıntı:
Ben de aynı sorunu bt sınıfında yasıyorum. Lab ana bilgisayarda biliyorsunuz iki eternet kartı var. Lab ici olan elle ip verilmiş ve saglıklı bir sekilde calısıyor fakat ikinci internet icin olan ve modeme baglanması gereken de elle ip verilmiş ama okulun agını görmüyor ve internete baglanmıyor. sadece modeme baglanan baglantıya otomatik ıp dedigimde ise sınırlı baglantı hatası veriyor.
?????

hocam sizin sorununuzun çözümü bağlantıları köprüleme.

ağ bağlantılarım ın özelliklerine gelin ve modemden gelen baglatının etherneti ile labdaki bilgisayarların bağlı bulunduğu switch den gelen baglantının ethernetini ikisini bir seçip sağ tıkladıktan sonra bağlantıyı köprüle deyin. daha sonra köprü olarak gelen bağlantıya elinizle sabit ip verin sorun düzelir.
inceleyiniz sırası ile asagıdaki resimler...

hacker hocam belirttiğiniz gibi yaptım sorunum halloldu. teşekkürler. yanlız anlamadığım bu zamana kadar böyle bir sorun yokken şimdi nereden kaynaklanmış olabilir? bir önceki mesaja ekleyememiştim onun için de özür dilerim.

arkadaşlar benim yeni okulumda da benzer bir sorun var...İnternet bağlantısı kesilip duruyor başlangıçta modemin çalışmadığını farkettik kablo sorunu sandık tamire yolladık ama herhangi bi elektiriksel sorun çıkmadı...Şu anda da çalışıyor..
Fakat şimdide bazen iinternet sayfaları açılmıyor daha dogrusu bağlantı var göründüğü halde sayfalar açılmıyor..Modem ayarlarına girip yeniden düzenleme yapıp kaydedince düzeliyor..Bir süre sonra durum tekrarlanıyor...
Modemin markası dost ve içindeki virüsten kaynaklandığını bunu da telekoma götürüp temizletmem gerektiğini söylediler...
Bu konuda bilgisi olan varmı acaba...?

Arkadaşlar çok acil bir durum yardımlarını bekliyorum.
Bendede Aynı sorun var.
"Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok"

Olan şöyle gerçekleşti. Şube müdürümüzün bilgisayarında hiç bir problem yoktu sonra yeni kablo çekmek için bilgisayar teknik servisi geldi ve swict te birşeylere baktı( kablo takmadı herhangi bir kablonun yerini değiştirmedi)
ne olduysa bunda sonra oldu. Malum hatayı vermeye başladı.

Yaptığım işlemler.
* Ağ bağlantılarıma sağ tıklayıp onarmaya çalışmak.
* ağ bağlantısını devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirmek.
* El ile ip vermek ( el ile ip vediğimde bağlandı gözüküyor ama pink atmıyor)
* En sonunda da format atmak
ve sorun hala devam ediyor.

İşin garip yanı.Diz üstü bilgisayarımı bağladığımda çatır çatır bağlanıyor. ( iki sistemde XP)

Böyle bir durumlar karşılaşan varmı?

pakgun' Alıntı:
Arkadaşlar çok acil bir durum yardımlarını bekliyorum.
Bendede Aynı sorun var.
"Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok"

Olan şöyle gerçekleşti. Şube müdürümüzün bilgisayarında hiç bir problem yoktu sonra yeni kablo çekmek için bilgisayar teknik servisi geldi ve swict te birşeylere baktı( kablo takmadı herhangi bir kablonun yerini değiştirmedi)
ne olduysa bunda sonra oldu. Malum hatayı vermeye başladı.

Yaptığım işlemler.
* Ağ bağlantılarıma sağ tıklayıp onarmaya çalışmak.
* ağ bağlantısını devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirmek.
* El ile ip vermek ( el ile ip vediğimde bağlandı gözüküyor ama pink atmıyor)
* En sonunda da format atmak
ve sorun hala devam ediyor.

İşin garip yanı.Diz üstü bilgisayarımı bağladığımda çatır çatır bağlanıyor. ( iki sistemde XP)

Böyle bir durumlar karşılaşan varmı?
Aynı sorunlar biz de de oluyo hocam , kendi kendine . Elektrik kesildiği an bir daha zor geliyor internt.Bazen herhangi bir sınıftaki pcnin interneti gidiyo. Neler yapsam gelmiyo. SOnra kendiliğinden düzeliyor. Tuhaf ve sinir bozucu.

sabit ip veya oto ip fark etmez

Zyxel modemler kullanıcı sayısı 10 u geçince sapıtıp DHCp sunucu adam gibi ip dağıtmıyor.

Sorun modemin DNS adreslerini makinalara ulaştıramayacak hale gelmesidir.

Yeğlenen DNS leri

195.175.39.39
195.175.39.40
(Telekomun dns adresleridir. 3 senedir aynı)
olarak girdiğinizde sorun çözülüyor.
Ben öyle yaptım.

bende de aynı problem ortaya çıktı,ilginç olan labta sadece 1-2 bilgisayar internete baglanıyor,digerleri ip alamıyor
169.254 ... gibi bi ip alıyor ve sınırlı baglantı diyor.dün fen labına kablo cekmek için elektrikci geldi bizim laba hub üzerinden gelen kablo ile aynı kanalı kullanan bir kablo cekti onlar gittikten sonra herhangi birşey yoktu. bi süre sonra bu gerçekleşti. kabloya zarar verseler labtaki diger bilgisayarlarda da internet olmaz fikri olan varmı ?

evet muhtemelen herkesde bu sorun var olduğuna göre bende de var bu arada :) virüs kaynaklı ben de explorerdan araçlar internet seçenekleri bağlantılar yerel ağ ayarlarına girerek proxy kısmındaki tik i kaldırarak çözdüm isterseniz bi deneyin...

Benim sınırlı bağlantı problemim devam ediyor,okuldaki tüm bilgisayarlarda baglantı var ve internetlerinde bi problem yok... fakat benim lab'ımda sadece 5 bilgisayarda internet var digerleri ip alamıyor,ve bu bilgisayarlarda deep-freeze kurulu olduğu için virüsten etkilendiklerini zannetmiyorum. interneti olan bilgisayardaki kabloyu olmayana takınca onda da internet oluyor,yani burdan anladığım sadece 5 kablo üzerinden ip alınabiliyor.Fikri olan var mı? kafayı yemek üzereyim.

demise hocam sizin probleminiz için aklıma ilk gelen, switch te diğer portlarda sorun olabilir. aynı kablo diğerinde çalışıyorsa demekki takılı diğer kablolarda bir sorun var. switch i kontrol edebilirsiniz.

Ben de switch'den şüpheleniyorum hocam dediğiniz gibi fakat durduk yere aniden gitti,bu tarz durumlar çok sık olmasa da gerçekleşiyordu fakat tek bilgisayarda oluyordu,switch'in 20 portu da bi anda gider mi ki? Aklıma bile getirmek istemiyorum bu ihtimali ; )

İşin ilginci bu problemi uygun bi yolla hiç bi zaman çözemedim daha önceleri de ve araştırdığım türk ve yabancı forumlarda "bekle gör" taktiği ile kendiliğinden eski haline dönmüş ; ) window$ rullez ; )

Arkadaşlar network kablosundaki herhangi bir telin baglantısı koptuğunda baglantının devam etme olasılığı var mı?
sınırlı baglantı hatası için 2,3,5 nolu tellerde problem olursa bu hata mesajını alabilirsiniz gibi bi forum mesajı okudum bi yerde...
Ama benim 24 bilgisayarda 5'inde internet var. tellerden olabilir mi? fikri olan?

evimde 5 portlu switch var, 4 tanesi dolu, geçen gün bir bilgisayar daha geldi, 4. porta kabloyu taktığımız anda diğer bilgissayarlar dahil internete kimse giremedi. Sınırlı bağlantı diyor, portu kullandığım anda, yani ağ kablosu takıldığı anda switch deliriyor, switch düzensiz elektrikten bozuldu sanırım. Ben 4. porta bişey takmayarak çözüm buluyorum. Okulda 24 lü switch de başıma gelse asla bulamam, çok uğraştırır. Bu tür sorunların switchden de kaynaklanabileceğini düşünmenizi öneririm

İşte tümünde gitse internet çözüm bulmak için uğraştığım yollar anlam kazanacak...tek dayanağım bizim lab'a gelen kablonun geçtiği kanaldan başka bi kablo daha cektiler bu olaydan 2-3 saat sonra gitti internet ... işte kablo içinden tel falan kopmuş olabilir diye düşünüyorum ..

Önceden bahsettiğim problemimdeki son durumu paylaşmak istedim.
Şimdi okulun ağ yapısını özetleyim öncelikle,müdür yard odasında airties modem ve 16 portlu bi switch var ordan bir kablo ile üst kat memur odasına geliyor orda da 5 portlu bir swtich var ordan da 2 tane kablo bizim laba geliyor,bir tanesini yedek olarak kanal içinden cekmişler zamanında ve her ikisi de temiz bir şekilde calışıyor,yani switche baglamanda direk bilgisayara baglayınca,switche takınca da 5 bilgisayar dışında ip almıyor ve internete baglanamıyor(sınır baglantı vesaire) switch'in ışıkları normal bir sekilde yanıyor kablolar takılı iken... Switch markası modeli : EDIMAX ES-3132RL FAST ETHERNET SWITCH 32 portlu ...

Benim yogun olarak şüphelendiğim 32 portlu switch'in portlarında aniden meydana gelen bir arıza,çünkü okulda diger hiçbir yerde internet ile ilgili bir problem yok... fikirlerinizi bekliyorum ..

İki haftadır bilgisayar sınıfında internetyok sınırlı bağlantı...diyor. Bu konuda yazılan tüm mesajları inceledim ama hiçbiri çözüm olmadı. En son öğretmenler odasındaki pc de gitti :( Çözüme ulaşan arkadaşlar sorunun neden kaynaklandığını yazarbilirlerse daha ii olacağını düşünüyorum

Merhaba,

Bu sorun beni delirtmek üzere, ne olur yardımcı olun. Şimdiye kadar yazılan herşeyi denedim, sorunu çözemedim. Labtaki bütün bilgisayarlarımda "Sınırlı Bağlantı ya da Bağlantı Yok" hatası ile karşılaşıyorum. 10 gündür denemediğim şey kalmadı. Bütün bilgisayarlarımda internet varken bir sonraki gün geldiğimde bu sorunla karşılaştım.

* bilgisayarlarımda deepfreeze yüklü, virüs ya da herhangi bir yazılımsal sorun olduğunu düşünmüyorum, varsa bile 10 bilgisayarda da aynı anda aynı şey nasıl bozulur?
* bu hatayı veren bilgisayardaki ağ kablosunu çıkarıp dizüstü bilgisayara taktığımda bağlantıda herhangi bir sorun olmuyor ve ikisine de aynı işletim sistemini yükledim (win xp)
* bilgisayarlardaki ağ kartlarını değiştirdim yine çözülmedi
* modem, switch, bilgisayar vb. herşeyi defalarca kapatıp tekrar açtım
* statik ip verdim yine olmadı

kendi kendine düzelir diye bekliyorum ama o da olmuyor, ne olur yardım edin bana.....

arkadaşlar aynı sorun 2 haftadır bizde de var. labdaki bilgisayarlar internete girmiyor sınırlı bağlantı hatası veriyor.lab da zaten elektrik problemi de var :? voltaj düşük geldiğinden aynı anda bütün bilgisayarlar açılmıyor. bütün yolları denediğim halde sorun devam ediyor maalesef :cry:

ayhangunes' Alıntı:
sabit ip veya oto ip fark etmez

Zyxel modemler kullanıcı sayısı 10 u geçince sapıtıp DHCp sunucu adam gibi ip dağıtmıyor.

Sorun modemin DNS adreslerini makinalara ulaştıramayacak hale gelmesidir.

Yeğlenen DNS leri

195.175.39.39
195.175.39.40
(Telekomun dns adresleridir. 3 senedir aynı)
olarak girdiğinizde sorun çözülüyor.
Ben öyle yaptım.

Hocam bir şey sorabilir miyim?
Bizde de aynı marka modem ve aynı sorun var.Bazı bilgisayarlar nete bağlanmıyor
Şuan dns sunucusu ısp den alınmış durumda. okulda birden fazla acces point var.
sizin önerdiğiniz ayarlamayı yaparsam ,ap lerde de ayarlama yapmam gerekir mi?

Ben de aynı sorunu yaşadım 1 Hafta uğraştım sorun modemde çıktı değiştirdim modemi şimdi şıkır şıkır :lol: :D bağlanıyor

teacherafo' Alıntı:
Ben de aynı sorunu yaşadım 1 Hafta uğraştım sorun modemde çıktı değiştirdim modemi şimdi şıkır şıkır :lol: :D bağlanıyor
Hocam şuan kullandığınız modem ne? Ya da hangi modemi tavsiye edersiniz?

Aynı sorun bizim labta da var. Bilgisayarları tek tek açınca hepsi bağlanıyor ama 3 ten fazla bilgisayarı açınca internet gidiyor. Switchi resetleyince gelir gibi oluyor sonra daha fazla ilerlemiyor. Labda virüsten şüpheleniyordum ama olsa tek bilgisayar açıkken de girmez int.e diye düşündüm..sorun switch le alakalıysa eğer idareye bildimek istiyorum. İşin içinden çıkamıyorum artık....

Geri