Sinirlerine hakim olamayan idareci

Kodla Büyü

simpson

Üye
dün işini bilmeyen ve aynı zamanda sinirlerine hakim olamayan bir idarecinin ne kadar komik duruma düştüğüne tanık oldum. Şöyle ki : görevlendirme yazılarımız gelmeden önce benimde sınıfım vardı ve banada bir kulüp vermeleri gerekiyordu. Müdür yardımcısına bana vereceğiniz kulüpte 1 kişi daha olsun veya bilişim teknolojileri kulübü değilde başka bir isimle oluşturalım ki sonra başkasına vermek kolay olsun sonunda bugün yarın görevlendirmelerimiz çıkacak sorun olmasın dedim oda görevlendirme çıkınca bakarız dedi. Peki siz bilirsiniz dedim ve yazı gelene kadar kulübe girdim. 2 hafta önce öğrenciler bilgisayar odasının önünde kulüp için bekliyor öğretmeniniz ben değilim dedim. Gidin kim olduğunu sorun dedim. Dün yine bakliyorlar gidin Sorun Müdür yardımcısına dedim. Çocuklar gidip sormuşlar. Geri geldiler sizmişsiniz öğretmenim dediler. Bu idarecide 2 yıllık biraz tecrübe sıkıntısı yaşıyor. Benide oldum olası sevmez. biraz sonra nöbetçi öğretmen geldi müdür yardımcısının beni çağırdığını söyledi. gittim öğrenciler orda başladı bağırmaya dersinize neden girmiyorsunuz diye. ben gayet sakin benim dersim yok dedim. tekrar dersinize girin dedi benim dersim yok dedim sene başında kulüp seçimindeki konuşmayı hatırlattım ben böyle bir konuşmayı hatırlamıyorum dedi. bu sizin sorununuz dedim bana kulüp veremezsiniz dedim. O zaman Müdür baş yardımcısıyla konuşursunuz bunu dedim. Ama nerdeyse ağlayacak ağzı kurudu gözü döndü ... müdür baş yardımcısına durumu anlattım. hocam ben ona söylüyorum nasıl konuşması gerektiğini daha yeni kusura bakmayın bugünlük girin haftaya bakalım dedi. bugünde gelip yazıyı çıkardım sarı kalemle nöbetde dahil olmak üzere ek1 dışında görev verilemez yazısının altını çizdim odasına götürdüm ve şunları söyledim: Birincisi nerde nasıl konuşmanız gerektiğini öğrenmelisiniz ikincisi iyice araştırmadan bence kimsenin karşısına çıkmayın dedim. açıklama yapmaya başladı bana açıklama yapmayın hocam dün yaptınız gerek yok dedim. arkamdan öğretmenler odasına geldi burda kulüp görevi alamaz diye bişey yazmıyor diyor.. güzelce anlattım ben tutanak tutturdum şimdi nasıl vereyim diyor ben size demiştim dedim. bağırmaya başladı yine siz idareyi kullanıyorsunuz, dersinize girmiyorsunuz vs.... ben yine sakin anlatmaya çalıştım dinlemedi gitti. keyfin bilir dedim ve bıraktım. şimdi de 2 maddeyi çizmiş "okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir" . En iyisi gidip Müdür Beyle konuşmak..

Arkadaşlar biraz uzun oldu kusura bakmayın :(

Çok gıcık bir durummuş hocam. Siz de çizdiği maddeye BTR yazarak ders programı hazırlanırı seçin. Bakalım hazırlayacağı ders programını ne kadar yayabilecek? İlçe ve il koordinatörlerinizle de konuşun. Bir kulüp nasıl bu kadar sorun olabilir ya? Ben burdan gerildim valla.. Bana görevlendirme gelene kadar ne nöbet ne kulüp verdiler,görevlendirme gecikince gidip ben istedim haksızlık olmasın diye..

hocam artık şüphelenmeye başladım idareciler bizi kıskanıyorlar nerden ne çıkaracaklarını bilemez oldular...

arkadaşlarınızın içinde sizi görev yapmamakla falan suçlamış bu sizi olumsuz etkilemiyor mu hocam :oops: .dilekçe yazıın okul müdürlüğüne durumu bildirin.müdürle de konuşmamanız hata bence.müdür onun ağzından duyacak ve sizi iş yapmayan öğretmen olarak yatnsıtacak.

maalesef idareye gittiğimde müdür başyardımcısı beni gördü ve odasına çağırdı. Diğer müdür yardımcısıyla konuşmuş ve bana cephe almışlar. Dinlemek istemiyorlardı ve baskı kurmaya çalışıyorlardı(önceden olsa bize çok ihtiyaçları varmış şimdi bize ihtiyaçları yokmuş, tabi biz yaptığımız bilgisayarları odamızda sessiz sedasız yapıyoruz kimsenin gözüne sokmuyoruz). Eğiteğin yazısını bana gösterip okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir" kulübünde ders görevi olduğunu kasıtlı olarak derslere girmediğimi ve derslerin boş geçmesine neden olduğumu eğer bu derse girmek istemiyorsam bu doğrultuda dilekçe yazmamı söylediler. bende tamam o halde dedim ve odadan çıkıp müdür beyin odasına gittim. Müdür Beyin beni anlayacağını ümit etmiştim. Ne de olsa bana söylenen işleri günü gününe aksatmadan yapıyor ayrıca özel bilgisayarlarla ilgili söylenenleri rica edildiğinde yardımcı olmaya çalışıyordum. durumu Müdür Beye anlatmaya başladımki 2 Mdür yardımcısı da geldi. ben tam olarak anlatmadan bana bağıran idareci müdür beye benim özellikle şahsının verdiği işleri yapmadığımı ona karşı bir tavrımın olduğunu dile getirdi diğeride bir odayı nasıl terk etmem gerektiğini bilmiyormuşum iyi günler demem gerekiyormuş onu dile getirdi.. benim gözlerimden sinirden yaşlar akmaya başladı ve müdür başyardımcısı gözyaşlarıyla bu iş olmaz dedi. Sanki duygu sömürüsü yapıyorum. Müdür beyde hadi şunlarını al yallah demezmi. Başımdan kaynar sular döküldü. Tabi idarecileri karşısına almak istemedi. Neyseki bu süreçte eşim hep destek oldu ondan Allah razı olsun o olmasaydı kesinlikle çok zor olurdu. Dilekçe yazdık ve verdik. bakalım artık hiç kimseye kötülük yapmadan kimsenin etlisine sütlüsüne karışmadan birden herkesle kötü olmak böyle birşeymiş.

Bu konuda demekki yazı yetmiyor. Görevlerimiz hakkında kısa film hazırlayalım. :idea:

btr nin ilk haftasında müdür beni aradı hocam nöbet yerinizde yoksunuz dedi. ben de artık nöbet tutmadığımı ve bt sınıfında işim olduğu söyledim.
bağırmaya başladı ben diyorum sana, ben in nöbet yerine diye ben de yazı var nöbet verilemez diye dedim. md. yardımcısyla konuştum dedim.
benimle konuşmadı ben diyorum sana diye bağırdı durdu. tamam deyip kapattım tlfonu.
sonra md. yardımcısına sormuş gördün mü yazıyı diye.. görüp rahatlamış ve sildiler nöbeti..

sınıf ve kulübüm duruyo .. sınıfı vermek istemedim, seviyorum öğrencilerimi.
zaten sınıf verecek öğretmen de yoktu ama gönüllü yapıyorum

çalışma planıma da yazıya göre müdürün verdiği işleri yapar yazdı öyle imzaladı :puhaha:
yazmasa görevimi yapmıcam sanki.. ona da itiraz etcektim ama görevim olmayan bişeyi verirse zaman konuşurum diye bişey demedim, başkaları vardı odasında

Hocam biz zaten bu işi severek yapıyorduk geçen sene ben gelecek için el ele projesinden öğrenci aldım haftada 4 saat matematik kursu veriyordum verilen bütün görevleri hiç reddetmeden yapıyordum 20 saat derse giriyordum girmem demiyordum(geçen sene maaş karşılığı fazlası girmiyorduk) ama demekki neymiş yapmamak lazımmış ki idareciye yaptıklarımı söylediğimde onunda söylediği buydu yapmasaydın.. Ben bu sene de girerdim ama bağırarak bunu yaptıramaz. Bizi bu duruma getirenlere kızıyorum. Bilseydim bu mesleği seçer miydim? Matematik öğretmenlerinin havasından geçilmiyor. Keşke 2 soru az cevaplasaydımda matematik öğretmeni olsaydım.

hocam sizin seçtiğiniz yöntemde bana biraz yanlış geldi restleşme yapacağınız son şey olmalıydı, çocuklara gidin sorun demişsiniz, öğrencileri muhattab etmeden kendiniz yeniden konuşsaydınız belki daha farklı olurdu.. (Yanlış anlaşılma olmasın ben idarenin takındığı tavrıda hoş bulmadım tabiki)
Bu durumda okul sizin için iyice çekilmez hal alacaktır Allah yardımcınız olsun..

simpson' Alıntı:
Hocam biz zaten bu işi severek yapıyorduk geçen sene ben gelecek için el ele projesinden öğrenci aldım haftada 4 saat matematik kursu veriyordum verilen bütün görevleri hiç reddetmeden yapıyordum 20 saat derse giriyordum girmem demiyordum(geçen sene maaş karşılığı fazlası girmiyorduk) ama demekki neymiş yapmamak lazımmış ki idareciye yaptıklarımı söylediğimde onunda söylediği buydu yapmasaydın.. Ben bu sene de girerdim ama bağırarak bunu yaptıramaz. Bizi bu duruma getirenlere kızıyorum. Bilseydim bu mesleği seçer miydim? Matematik öğretmenlerinin havasından geçilmiyor. Keşke 2 soru az cevaplasaydımda matematik öğretmeni olsaydım.
allah tüm zalimleri kahretsin. aslında senin yaşadıklarında tüm öğretmenlerin payı var. herkes sessiz kalıp sen ses çıkarırsan böyle kabak gibi ortada kalıyor hedef oluyorsun. herkes ses çıkarsa böyle olmaz. allah zalimin zulmüne sessiz kalıp zulme ortak olanların belasını versin.

kaybil' Alıntı:
hocam sizin seçtiğiniz yöntemde bana biraz yanlış geldi restleşme yapacağınız son şey olmalıydı, çocuklara gidin sorun demişsiniz, öğrencileri muhattab etmeden kendiniz yeniden konuşsaydınız belki daha farklı olurdu.. (Yanlış anlaşılma olmasın ben idarenin takındığı tavrıda hoş bulmadım tabiki)
Bu durumda okul sizin için iyice çekilmez hal alacaktır Allah yardımcınız olsun..

Hocam ilk hafta gittim yerinde bulamadım 2. hafta da 5 kat inmek istemedim açıkçası.

idarecinin verdiği işi yapmak zorundamıyız ben de ona takılıyorum. öyle bişey olunca bazı idareciler kendi işlerini tamamen bize yıkıyor, kendileri hiç bişey yapmıyor...

Forumda böyle durumlarda mobbing yapıldığı gerekçesiyle şikayet edin tavsiyesi gelir. Nereye nasıl bir şikayet edileceğiniz bir araştırın isterseniz. 3 ü birden odada olacak ve sizin göreviniz olmayan bir şey yüzünden psikolojinizi bozacaklar, hemen hastaneye bir psikiyatristten rapor.. sonrasında bir dilekçe. Madem ilk mesajınızdaki sakinliğinizi koruyamadınız durumu ciddiye alarak böyle bir sinir boşalması oldu olması gerektiği gibi gerekli yerlere bildirmelisiniz.

Geri