Sınıfta öğretmen zoom hesabını nasıl açar?

Kodla Büyü

jumper34

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba, sınıfta zoom kullanımıyla alakalı bir sorunum var. Öğretmen yüzyüze eğitimde sınıfta X dersine girecek ve akıllı tahtada zoom hesabı açıp ekranını da evdeki öğrenciye aktaracak. Diyelim ki gmail hesabıyla giriş yapacak, sign in işlemini sınıftaki öğrencilerin gözü önünde ekran klavyesi ile girmek riskli. Bu durumda ne yapılabilir sizce?

Biz sınıflara Gmail hesabı açtık. Öğretmen derse başlarken Zoom u çalıştırıyor o kadar. Sabit id ve parolaları öğrencilere bildirdik. Böylece herkes için kolay oldu

Biz sınıflara Gmail hesabı açtık. Öğretmen derse başlarken Zoom u çalıştırıyor o kadar. Sabit id ve parolaları öğrencilere bildirdik. Böylece herkes için kolay oldu
Hocam, anladığım kadarıyla "yüz yüze + canlı dersi" aynı anda yürütüyorsunuz. Nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz, Hocam? Yani sadece web cam yeterli oluyor mu; tripod, mikrofon vb. gibi ek malzemeler de kullanıyor musunuz?

Hocam, anladığım kadarıyla "yüz yüze + canlı dersi" aynı anda yürütüyorsunuz. Nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz, Hocam? Yani sadece web cam yeterli oluyor mu; tripod, mikrofon vb. gibi ek malzemeler de kullanıyor musunuz?

Yüz yüze+zoom evet hocam ama kamera işine girmedik, öğretmen akıllı tahtadan zoom u açacak ekranı yansıtacak, sesi de yaka mikrofonu ile hallettik.

ben bi ara bi uygulama yazmıştım şifrenizi önceden xml dosyasına giriyorsunuz programı açıp kopyalayabiliyorsunuz en kolayı bu

1-USB bellekteki bir Word dosyasına küçük punto ile hem gmail adresini hem de Zoom şifrenizi kaydedin. Zoom açıp kopyala+yapıştır yapın

2- DroidCam programı ile cep telefonu kablosuz Ip kamera oluyor. Telefonu kablosuz mikrofon ve kamera olarak kullanabilirsiniz.
DroidCam USB kablo ile de aynı işi yapıyor. Uzun (ihtiyaca göre 2-3metre olabilir.) USB kabloya telefonunuzu bağlayıp, sabitleyin mikrofonlu kamera olarak kullanın.

3- Zoom ekran paylaşımı açıkken Fatih Kalem, Antropi programlarının çok işe yarayacağını düşünüyorum

Arkadaşlar, ayrı bir konu başlığı açmadan bu başlık içinde sormak istedim.

Bir eposta adresini sadece bir tane zoom hesabı için kullanabiliriz değil mi?

Biz de sınıflar için ayrı ayrı zoom hesabı açmaya karar verdik. Sadece okul mail adresi ile her şube için istenen sayıda ayrı zoom hesabı açabilir miyiz, onu öğrenmek istiyorum.

Yoksa her sınıf için tek tek mail adresi alıp o şekilde zoom hesabı açmamız gerekecek.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, ayrı bir konu başlığı açmadan bu başlık içinde sormak istedim.

Bir eposta adresini sadece bir tane zoom hesabı için kullanabiliriz değil mi?

Biz de sınıflar için ayrı ayrı zoom hesabı açmaya karar verdik. Sadece okul mail adresi ile her şube için istenen sayıda ayrı zoom hesabı açabilir miyiz, onu öğrenmek istiyorum.

Yoksa her sınıf için tek tek mail adresi alıp o şekilde zoom hesabı açmamız gerekecek.
hesabı mail ile onaylayacağınız için tüm hesapların ayrı maili olacak

1)Öğretmen kendi hesabı ile Cep telefonundan dersi başlatır.
2)Tahtadan öğrenci gibi id ve şifre bağlantı sağlanır.
3)cep telefonundan tahta katılımcısı make host yapılır.(şifre görünme problemi)
4)tahtadan cep telefonundaki video pin yapılarak tahtada küçük video şeklinde öğretmen görüntüsü sabitlenir.
5)öğretmen anlatımı sırasında ekran paylaşımı tahtadan ses ve ve öğretmen video görüntüsü cepten gider. (ses problemi)
6)okulun wifi şifresi ile zoom bağlantıları sağlanır. (internet problemi)

Umarım para harcamadan ek donanım almadan çözüm olmuştur.

• Beğen
Tepkiler: aak
Kablolu yaka mikrofonundan verim alamadık, kullanması zordu, onları iade ettik, Boya BY-MM1 aldık, ops nin orda duruyor, 3-4 metreden sesi alıyor, memnunuz şimdilik
Faz kaç hocam, faz 1 de bugün başka bir marka mikrofon denemesi yaptık çalıştıramadık, faz 1 ler de çalışmama durumu olabilir mi diye endişeliyim

Geri