Sınıfınıza hakim olun!

Kodla Büyü
Hocam oldukça sıkıntılı bir durum.
Lisede görev yaptığım dönemde rehberlik sınıfımdan iki öğrenci birbirine girmişti . Arkadaşları hemen ayırdı. Sonra ikisini dışarı çıkartıp biraz konuştum olay kapandı. İdareye götürsem hiç bir işlem yapmayacaklarını biliyordum.

İlköğretimde 8 lerin dersine girdiğim zamanlarda arıza çıkartan, bazı öğretmenlere ders işletmeyen bir kaç öğrenciye ailelerinden göremedikleri sevgiyi vermek zorunda kalmıştım. Müdür yardımcımız hocam sorun çıkartanı bize getir kendin müdahale etme demişti. Ne zaman idareye gitsem o öğrencilerden bazıları orada oluyor. Sözleşme imzalatılıp aileleri ile görüşülüyor ama davranışlarında bir değişiklik olmuyordu.

Öyle öğrenciler var ki kimseden korkuları yok. Ailelerinde de aklınıza gelecek her tür karanlık iş var.

ders işeyebildiğinde ders yapacaksın; işleyemediğin sınıfta da çobanlık yapacaksın. orta halli götüreceksin işte. Çünkü sağı solu dabelli olmaz. öğrencinin de bu sene dövülen öldürülen öğrenci çok. çok üstüne gitmemk lazım.

Alıcı öğrenci var, karşına alıp konuştuğunda davrnışlarını değiştiren. Ama bazısı da napsan değişmiyor almıyor işte. onları idare etmekten başka çözüm yok.

Öğrenci saygısızlık yapınca tokat atan öğretmene öğrenciden özür dile diye dayatan müdürler gördük hocam daha ne deyim...

hocam öncelikle geçmiş olsun. idareye verdiğiniz dilekçeyii idare kabul etmedi ise. kabul etmemem sebebi icinde olan bi yazı isteyin (sözlü değil yazılı) ve bir üst amire başvurun yani ilçe mem ki bunu duyacak idarece bence dilekcenizi almayı bırakın cekinerek yaklasacaktır size. ki idareceileri bu hale getiren biz öğretmenlerin pasif kalması.

Geri