SINIFÇILARIN meslek liselerine atanması üzerine DAVA!

Kodla Büyü

BaRaNaY

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar daha önce de belirtmiştim tanıdığım insanlar göz göre göre meslek liselerine atandılar.ben bunu hiç hazmededim bari benim gibi ilköğretim ya da genel lise olsalardı ses çıkarmazdım ama BANA VERİLMEYEN HAK UYDURUK YAN ALAN HİKAYESİNE VERİLİYORSA bunun üzerine gitmem gerektiğini düşündüm ve sendikamla görüştüm:
kimseyle bir derdim yok sadece emsal gösterip ben de bir BÖTE mezunu olarak atanabilme hakkı kazanmak istiyorum okadar dedim ve DAVA AÇMAK İSTEDİĞİMİ BELİRTTİM. Başkanımız şöyle bir yol çizdi:
- öncelikle atanma branşı olarak bizim için resmen atanamaz ibaresi olduğu için direkt dava açmak riskli olur çünkü gerekçe belli dedi.
yani 80 sayılı karar da yazanlar gayet net,sınıfçılar yan alan ile "BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ" sıfatı aldıkları için ve bu 80 sayılı kararda bilgisayar öğretmeni meslek lisesine atanamz diye bir karar olmadığı için olayda herhangi bir çarpıklık görünmüyor dedi bu açıdan bakılınca.
- gelelim hak meselesine:
öncelikle talim terbiyeden bu kararla ilgili bilgi edinme talep edecem gelen cevaba göre avukatla değerlendirme yapıp davaya yön vereceğiz

gelecek cevap için 1-2 ay bekleyecez belki ama hiç birşey yapmamaktan, boş boş konuşmaktan ve sinire boğulmaktan iyi olacaktır inşallah.

şimdi sizlerden istediğim böyle girişimlerde olanalr varmı? dava açmak ,bilgi edinme dilekçesi yazmak vs. ile daha önce uğraşmış arkadaşlar varsa bilgi paylaşımında bulunalım lütfen.

daha önce böyle bir dilekçe yazmamıştım hiç! hiyerarşi sırasına uyacak şekilde bilgi edinme dilekçesi nasıl yazılır fikri olan varmı? pazartesi verecem okuluma inşallh...

Hocam umarım dilediğin gibi olur. "öncelikle atanma branşı olarak bizim için resmen atanamaz ibaresi olduğu için" bu ibare BÖTE'ciler için mi var yoksa Bilg. Öğrt. ve Elektronik Öğr. mezunları için de geçerli mi?

hocam hevesini kırmak gibi olmasın, bilgi edinmeden net cevap gelmez. yani dava açabileceğin bir cevap gelmez. şöyle olursa böyle olur, şu kapsamda değerlendirilir vb.

Ama doğru yoldasın.

Allah yardımcımız olsun. Türkiyede zaten işler ehline verilmediği için bu haldeyiz ya. Allah bu saçmalığı yapanların ayağına dolaştırsın inşallah

200 saat flash eğitimi alan sınıfçılar bilişim öğretmeni oldular ewet, grafik animasyon dersi haftada 5 saat, paket dersi 2 saat, yani 7 saat ders için öğretmen atayanlar, kimleri kimleri norm fazlasına çıkardılar.

o kadar mide bulandırıcı şeyler ki bunlar. saçmalığın daniskası.

bu mantığa göre ehlliyet alan hereks ilk yardım dersi aldığından hastanelerin acil bölümlerine de atanabilir ya da att olabilirler.

Allah gani gani versin bunlara, ben bunları Allah a havale ettim. her türlü hakaretin bu insalara (ya da silüetlerine) az gelir. elbet gün gelecek devran dönecek....

ben bilgi edinmeye akime de meb'e de yazdım hocam akimden cevap geldi meb'den ise posta adresime göndermişler cevabı (ne alakaysa) gelirse buradan paylaşırım. akimden gelen cevabı forumda paylaşmıştım, saçma salak bir cevap vermişler buraya da ekliyorum

Sayın ....
AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 121009-0511 numaralı başvurunuz, Milli Eğitim Bakanlığı; 'na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

İlgili Mercilerin Cevabı:

___________________________________________________________________________________________________

31.10.2012
Sınıf Öğretmenleri dahil hiçbir öğretmen asıl branşı veya 2. Yanı yan branşı dışında, alakası olamayan başka bir branşa alan
değişikliğiyle atanmamıştır. Eğer herhangi bir branş öğretmeni zamanında sınıf öğretmeni olarak atanmış ve bugün branşında norm
fazlası ve asıl branşında da öğretmen açığı olduğu için asıl veya yan branşına geçmiş ise bu da kendi hakkıdır. Hiç kimsenin buna itiraz
etmeye hakkı yoktur.
Milli Eğitim Bakanlığı -

Geri