sınıf yönetim programları karşılaştırmaları

Kodla Büyü

ayhangunes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
chart2.gif

http://www.ala.org/ala/acrlbucket/is/is ... ontrol.cfm

ne kadar çok var acaba performan açısından netsupporttan daha iyisi var mı bunların arasında

uzun süre netop school kullandım ama sürekli ip problemleriyle karşılaştım ama şimdi netsupport kullanıyorum ve şu ana kadar hiç bir problemle kaşılaşmadım hatta makinalarda güvenlik kartı var ondan koktum sorun çıkarır diye çok şükür sorun yok

ister performans isterde görüntü kalitesi olsun, netop scholl kesinlikle daha iyi.. ayrı ayrı lab larda ikiside kurulu support kullanırken sürekli takılmalar oluyor ve daha yavaş.. scholl da olmayıp da support da olan bi özellik de yok sanırım

Ip problemi yaşıyorsanız eğer, ISPX kullanabilirdiniz.. sorun çıkmazz.. netopda güvenlik kartıyla alakalı bi problem yok.

Bende Netop schoolu daha çok beğeniyorum, özelliklerinin %80 nini kullanıyorum, çok verimli. Tek sorunum çocukların hepsi internetteyken bazen onlara müdale etmede güçlük çekiyorum, TCP/IP ile bağlamıştım acaba IPX daha mı kararlı ve hızıdır?

support kullanıyorum çok memnunum. support aynı anda bütün pc leri açıp kapatabiliyor.
bildiğim kadarıyla net op school da bu özellik yok. school kullanan arkadaşlar bu özellik var mı acaba ?

netop school da class setup kısmından açabilirsin makinayı!
bilgisayarı kapatma zaten mevcut

Netop Schoolda pc açıldığını bilmiyordum. systran hocam biraz daha ayrıntılı anlatırmısın bu konuyu.. :shock:

Class Setup'a tıkla.
oradan açmak istediğin bilgisayara sağ tıkla ve "wake on lan" de.
tabi açmak istediğin bilgisayarların biosundan "WOL - Wake On Lan" özelliğini aktif etmen lazım.
sen dene çalışırsa biosa falan gerek kalmaz, çalışmazsa biosdan ayar yap.

Ekli dosyalar

• res.JPG
    res.JPG
    22.2 KB · Görüntüleme: 589
Geri